www.svethardware.cz
>
>
>

Google zruší funkci Instant Search, kterou zavedl v roce 2010

Google zruší funkci Instant Search, kterou zavedl v roce 2010
, , aktualita
Google se rozhodl, že zruší funkci Instant Search, kterou zavedl již v roce 2010, a na niž si tak lidé už zvykli. Cílem dle vyjádření firmy je to, aby se na desktopových prohlížečích vyhledávalo stejně jako na mobilních.
K oblíbeným
reklama
Dle vysvětlení Googlu to tak vypadá, že pokud nemáme funkci Instant Search v mobilních prohlížečích, nebudeme ji mít ani na těch desktopových, respektive na počítačích, noteboocích, apod. 
 
Funkce Instant Search fungovala dlouhá léta tak, že nám jednak v okně pod zadávacím řádkem nabízela dokončené vyhledávací řetězce, což samozřejmě funguje i v mobilech, a to přinejmenším v prohlížeči Chrome. Jde ale především o to, že se díky ní průběžně zobrazovaly rovnou i výsledky vyhledávání v hlavním okně, což je něco, co nemusí být žádoucí v případě mobilního připojení, kde se běžně platí dle objemu stažených dat a také na malých obrazovkách mobilů nemá cenu výsledky zobrazovat, když se na ně stejně téměř nevejdou. 
 
Dokončování vyhledávacích řetězců zůstane, ale průběžně zobrazované výsledky vyhledávání zmizí, respektive to vypadá, že se už přestaly zobrazovat, takže vyhledávač nám ukáže výsledky až poté, co zadání potvrdíme enterem či jinak. 
 
Google to komentuje slovy, že: "Představil Google Instant v roce 2010, aby uživatelům poskytl hledané informace co možná nejdříve, a to i v momentě, kdy ještě neskončili se zadáváním. Nyní však uživatelé vyhledávají častěji už pomocí mobilních zařízení, kde tato funkce není, a tak jsme se ji rozhodli odstranit, abychom se mohli zaměřit na jiné cesty, jak vyhledávání učinit ještě rychlejší a plynulejší napříč všemi zařízeními."
 
 
Někteří uživatelé přitom uvádějí, že Google jim v pravé části obrazovky při vyhledávání začal zobrazovat videa, která se sama automaticky přehrávají, což je poněkud překvapivý krok vzhledem k tomu, že Google chce od příštího roku omezovat ve Chromu otravné reklamy, za něž považuje právě i automatické přehrávání videí. Ten už přitom přiznal, že s tím experimentuje a že se to zatím týká pouze filmů, ale ještě tedy uvidíme, co zbyde z odhodlání Googlu omezit otravnost reklam. 

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala