Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Google zruší funkci Instant Search, kterou zavedl v roce 2010

27.7.2017, Jan Vítek, aktualita
Google zruší funkci Instant Search, kterou zavedl v roce 2010
Google se rozhodl, že zruší funkci Instant Search, kterou zavedl již v roce 2010, a na niž si tak lidé už zvykli. Cílem dle vyjádření firmy je to, aby se na desktopových prohlížečích vyhledávalo stejně jako na mobilních.
Dle vysvětlení Googlu to tak vypadá, že pokud nemáme funkci Instant Search v mobilních prohlížečích, nebudeme ji mít ani na těch desktopových, respektive na počítačích, noteboocích, apod. 
 
Funkce Instant Search fungovala dlouhá léta tak, že nám jednak v okně pod zadávacím řádkem nabízela dokončené vyhledávací řetězce, což samozřejmě funguje i v mobilech, a to přinejmenším v prohlížeči Chrome. Jde ale především o to, že se díky ní průběžně zobrazovaly rovnou i výsledky vyhledávání v hlavním okně, což je něco, co nemusí být žádoucí v případě mobilního připojení, kde se běžně platí dle objemu stažených dat a také na malých obrazovkách mobilů nemá cenu výsledky zobrazovat, když se na ně stejně téměř nevejdou. 
 
Dokončování vyhledávacích řetězců zůstane, ale průběžně zobrazované výsledky vyhledávání zmizí, respektive to vypadá, že se už přestaly zobrazovat, takže vyhledávač nám ukáže výsledky až poté, co zadání potvrdíme enterem či jinak. 
 
Google to komentuje slovy, že: "Představil Google Instant v roce 2010, aby uživatelům poskytl hledané informace co možná nejdříve, a to i v momentě, kdy ještě neskončili se zadáváním. Nyní však uživatelé vyhledávají častěji už pomocí mobilních zařízení, kde tato funkce není, a tak jsme se ji rozhodli odstranit, abychom se mohli zaměřit na jiné cesty, jak vyhledávání učinit ještě rychlejší a plynulejší napříč všemi zařízeními."
 
 
Někteří uživatelé přitom uvádějí, že Google jim v pravé části obrazovky při vyhledávání začal zobrazovat videa, která se sama automaticky přehrávají, což je poněkud překvapivý krok vzhledem k tomu, že Google chce od příštího roku omezovat ve Chromu otravné reklamy, za něž považuje právě i automatické přehrávání videí. Ten už přitom přiznal, že s tím experimentuje a že se to zatím týká pouze filmů, ale ještě tedy uvidíme, co zbyde z odhodlání Googlu omezit otravnost reklam. 

Zdroj: Hexus.net