www.svethardware.cz
>
>
>
>

GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre

GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
, , aktualita
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
K oblíbeným
reklama
Z hlediska hardwaru není Intel připraven nabídnout ještě nic zajímavého, ale vývoj nových GPU a iGPU musí provázet také vývoj softwaru a právě o tom je nový Graphics Command Centre. 
 
 
Intel už dříve mluvil o tom, že jeho grafické čipy dostanou nový moderní ovládací panel a ten si nyní už každý může stáhnout a nainstalovat. Dozvíme se, že jde o zbrusu nový kus softwaru, který byl vytvořen i na základě ohlasů komunity. Nabídnout má jednoduché a snadno použitelné uživatelské prostředí, automatickou detekci nainstalovaných her a jejich optimalizaci jedním kliknutím myši. 
 
 
A pokud se uživatelé chtějí pustit do podrobných nastavení, budou pro ně připraveny jednoduché vysvětlivky a také názorné ukázky toho, jaký vliv na grafiku bude mít provedená změna. Nicméně aktuálně tento software evidentně nefunguje moc dobře vzhledem k hodnocení, které dosáhlo pouze 1,9 bodů z 5. Hlavní důvod je ten, že aplikace nenašla ovladače grafiky a prostě se neotevřela. 
 
Je třeba ale myslet na to, že Intel Graphics Command Centre je kompatibilní pouze s grafikou 9. generace a novější, čili s procesory Skylake a novějšími a Intel doporučuje ovladače před instalací softwaru nejdříve aktualizovat na nejnovější verzi. 
 
 
Intel dále oficiálně otevřel komunitu nadšenců, kterou označuje za The Odyssey, aby zdůraznil, že lidé se tak vydají na cestu vývoje nové grafické rodiny, a to bude již známá Xe. Tato komunita ale zatím ještě není opravdu živá, ale v budoucnu by měla tvořit středobod zákaznické zpětné vazby a spolupráce s Intelem. 
 
Co se týče GameDev Boost, ten se už dle svého názvu týká vývojářů, kterým Intel připomíná, že na grafice Intelu už dnes běží miliard PC v alespoň 175 zemích. Ta přitom sám Intel považuje za herní PC, i když z výbavou v podobě integrovaných GPU bychom o tomto označení mohli pochybovat. 
 
 
Nakonec tu zmíníme ještě nově slíbenou rodinu mobilních procesorů, a sice 9. generaci Core série H. Ta nastoupí na trh během druhého kvartálu v podobě vysoce výkonných notebooků pro hráče i tvůrce obsahu. Nabídne grafiku generace 9.5, Thunderbolt 3 a také Intel Wi-Fi 6 AX200 (Gig+). Kódové označení těchto procesorů je Comet Lake, maximálně s 8 procesorovými jádry a nám zbývá než si počkat, zda nám Intel opravdu předloží také 10jádrové desktopové Comet Lake. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková