www.svethardware.cz
>
>
>
>

GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre

GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
, , aktualita
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
K oblíbeným
reklama
Z hlediska hardwaru není Intel připraven nabídnout ještě nic zajímavého, ale vývoj nových GPU a iGPU musí provázet také vývoj softwaru a právě o tom je nový Graphics Command Centre. 
 
 
Intel už dříve mluvil o tom, že jeho grafické čipy dostanou nový moderní ovládací panel a ten si nyní už každý může stáhnout a nainstalovat. Dozvíme se, že jde o zbrusu nový kus softwaru, který byl vytvořen i na základě ohlasů komunity. Nabídnout má jednoduché a snadno použitelné uživatelské prostředí, automatickou detekci nainstalovaných her a jejich optimalizaci jedním kliknutím myši. 
 
 
A pokud se uživatelé chtějí pustit do podrobných nastavení, budou pro ně připraveny jednoduché vysvětlivky a také názorné ukázky toho, jaký vliv na grafiku bude mít provedená změna. Nicméně aktuálně tento software evidentně nefunguje moc dobře vzhledem k hodnocení, které dosáhlo pouze 1,9 bodů z 5. Hlavní důvod je ten, že aplikace nenašla ovladače grafiky a prostě se neotevřela. 
 
Je třeba ale myslet na to, že Intel Graphics Command Centre je kompatibilní pouze s grafikou 9. generace a novější, čili s procesory Skylake a novějšími a Intel doporučuje ovladače před instalací softwaru nejdříve aktualizovat na nejnovější verzi. 
 
 
Intel dále oficiálně otevřel komunitu nadšenců, kterou označuje za The Odyssey, aby zdůraznil, že lidé se tak vydají na cestu vývoje nové grafické rodiny, a to bude již známá Xe. Tato komunita ale zatím ještě není opravdu živá, ale v budoucnu by měla tvořit středobod zákaznické zpětné vazby a spolupráce s Intelem. 
 
Co se týče GameDev Boost, ten se už dle svého názvu týká vývojářů, kterým Intel připomíná, že na grafice Intelu už dnes běží miliard PC v alespoň 175 zemích. Ta přitom sám Intel považuje za herní PC, i když z výbavou v podobě integrovaných GPU bychom o tomto označení mohli pochybovat. 
 
 
Nakonec tu zmíníme ještě nově slíbenou rodinu mobilních procesorů, a sice 9. generaci Core série H. Ta nastoupí na trh během druhého kvartálu v podobě vysoce výkonných notebooků pro hráče i tvůrce obsahu. Nabídne grafiku generace 9.5, Thunderbolt 3 a také Intel Wi-Fi 6 AX200 (Gig+). Kódové označení těchto procesorů je Comet Lake, maximálně s 8 procesorovými jádry a nám zbývá než si počkat, zda nám Intel opravdu předloží také 10jádrové desktopové Comet Lake. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek