www.svethardware.cz
>
>
>
>

GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre

GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
, , aktualita
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
K oblíbeným
reklama
Z hlediska hardwaru není Intel připraven nabídnout ještě nic zajímavého, ale vývoj nových GPU a iGPU musí provázet také vývoj softwaru a právě o tom je nový Graphics Command Centre. 
 
 
Intel už dříve mluvil o tom, že jeho grafické čipy dostanou nový moderní ovládací panel a ten si nyní už každý může stáhnout a nainstalovat. Dozvíme se, že jde o zbrusu nový kus softwaru, který byl vytvořen i na základě ohlasů komunity. Nabídnout má jednoduché a snadno použitelné uživatelské prostředí, automatickou detekci nainstalovaných her a jejich optimalizaci jedním kliknutím myši. 
 
 
A pokud se uživatelé chtějí pustit do podrobných nastavení, budou pro ně připraveny jednoduché vysvětlivky a také názorné ukázky toho, jaký vliv na grafiku bude mít provedená změna. Nicméně aktuálně tento software evidentně nefunguje moc dobře vzhledem k hodnocení, které dosáhlo pouze 1,9 bodů z 5. Hlavní důvod je ten, že aplikace nenašla ovladače grafiky a prostě se neotevřela. 
 
Je třeba ale myslet na to, že Intel Graphics Command Centre je kompatibilní pouze s grafikou 9. generace a novější, čili s procesory Skylake a novějšími a Intel doporučuje ovladače před instalací softwaru nejdříve aktualizovat na nejnovější verzi. 
 
 
Intel dále oficiálně otevřel komunitu nadšenců, kterou označuje za The Odyssey, aby zdůraznil, že lidé se tak vydají na cestu vývoje nové grafické rodiny, a to bude již známá Xe. Tato komunita ale zatím ještě není opravdu živá, ale v budoucnu by měla tvořit středobod zákaznické zpětné vazby a spolupráce s Intelem. 
 
Co se týče GameDev Boost, ten se už dle svého názvu týká vývojářů, kterým Intel připomíná, že na grafice Intelu už dnes běží miliard PC v alespoň 175 zemích. Ta přitom sám Intel považuje za herní PC, i když z výbavou v podobě integrovaných GPU bychom o tomto označení mohli pochybovat. 
 
 
Nakonec tu zmíníme ještě nově slíbenou rodinu mobilních procesorů, a sice 9. generaci Core série H. Ta nastoupí na trh během druhého kvartálu v podobě vysoce výkonných notebooků pro hráče i tvůrce obsahu. Nabídne grafiku generace 9.5, Thunderbolt 3 a také Intel Wi-Fi 6 AX200 (Gig+). Kódové označení těchto procesorů je Comet Lake, maximálně s 8 procesorovými jádry a nám zbývá než si počkat, zda nám Intel opravdu předloží také 10jádrové desktopové Comet Lake. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD uvedlo dva nové mobilní Zeny s 6W TDP AMD uvedlo dva nové mobilní Zeny s 6W TDP
Pro velmi levné notebooky určené např. do školství jsou určené dva nové mobilní procesory společnosti AMD, 3015e a 3020e. Ty sice nepřesvědčí vysokým výkonem, potěší však nízkou spotřebou. Slibují 6W TDP.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple aktualizuje iMac, dostává Intel Core 10. generace Apple aktualizuje iMac, dostává Intel Core 10. generace
Apple dnes představil aktualizované počítače iMac. Ty ještě nedostaly připravované procesory s architekturou ARM, ale CPU Intel Core 10. generace. Máme i vyšší grafický výkon nebo lepší Full HD webkameru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Aya Neo: PC zkřížené s kapesní herní konzolí vsadí na AMD Ryzen Renoir Aya Neo: PC zkřížené s kapesní herní konzolí vsadí na AMD Ryzen Renoir
Na první pohled může připomínat Nintendo Switch, ale ve skutečnosti umožňuje spustit hry pro Windows. Řeč je o prototypu Aya Neo, který v sobě kombinuje handheld a mini PC. Jaké jsou parametry?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Fanoušek vytvořil video z Diabla II ve 4K/60p pomocí umělé inteligence Fanoušek vytvořil video z Diabla II ve 4K/60p pomocí umělé inteligence
Na remasterovanou verzi legendární počítačové hry Diablo II si ještě musíme počkat, nicméně jeden z fanoušků už vytvořil video, jak by hra mohla vypadat ve 4K rozlišení. Pomohla mu s tím umělá inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře