www.svethardware.cz
>
>
>

Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU

Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
, , aktualita
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
K oblíbeným
reklama
Plány Intelu na vývoj nových desktopových GPU na samostatných kartách ukazují, že Raja Koduri to chce dělat "jinak" než doposud. Můžeme za tím vidět jen snahu marketingového oddělení postupně budovat povědomí a zkrátka hype, ovšem stojí za to se podívat alespoň na to, co k tomu Intel může říci. 
 
 
Jak už bylo řečeno, nedávno Intel lákal nové pracovníky, aby se stali členy hnutí a nyní se v podstatě se stejnou výzvou zaměřil na širokou veřejnost, ovšem nepoužil slovo hnutí, ale odyseu. Už to nám může prozradit, že má jít o nějakou cestu, na jejímž konci přijde na světlo světa produkt, na jehož vývoji se má podílet i samotná veřejnost, respektive z ní vytvořená komunita. 
 
Pod The Odyssey se skrývá celý nový program čítající především nově stanovené kanály pro komunikaci mezi komunitou a vedením vývoje grafických čipů Intelu. Patřit do toho budou také nové neupřesněné události, takže si lze představit různé výzvy, soutěže, atp. Jinými slovy, Intel chce vědět, co po něm zákazníci chtějí a hodlá jim naslouchat. Otázka je, čeho se to může týkat, protože pokud Raja Koduri skutečně chce v příštím roce přijít na trh s novým samostatným GPU s konkurenceschopným výkonem, to už aby měl pomalu připravený jeho návrh. 
 
The Odyssey bychom tak mohli přirovnat k programu Insider společnosti Microsoft. Intel bude využívat jejich nápady a zpětnou vazbu a na oplátku nabídne možnost nahlédnout pod pokličku a nechat se zasvětit do vývoje vizuálních technologií. Účastníci se také jako první dostanou k nejnovějším zprávám, nabídkám a soutěžím. To bude zahrnovat také bulletin Intel Gaming Access s VIP přístupem ke zboží za výhodné ceny, dárkům, novinkám ze světa her, atd. 
 
Zaregistrovat se může každý jen s využitím svého jména, e-mailové adresy a s údajem země původu, takže s oním "VIP" to nebude tak horké. Pak už bude záležet na každém zvlášť, jak se svého členství zhostí, každopádně je zřejmé, že tu máme nový Intel, který se opět začal více věnovat běžným zákazníkům, opět se rozpovídal o svých plánech a je celkem jasné, čemu za to vděčíme. 
 
Zdroj: Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů