www.svethardware.cz
>
>
>

Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU

Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
, , aktualita
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
K oblíbeným
reklama
Plány Intelu na vývoj nových desktopových GPU na samostatných kartách ukazují, že Raja Koduri to chce dělat "jinak" než doposud. Můžeme za tím vidět jen snahu marketingového oddělení postupně budovat povědomí a zkrátka hype, ovšem stojí za to se podívat alespoň na to, co k tomu Intel může říci. 
 
 
Jak už bylo řečeno, nedávno Intel lákal nové pracovníky, aby se stali členy hnutí a nyní se v podstatě se stejnou výzvou zaměřil na širokou veřejnost, ovšem nepoužil slovo hnutí, ale odyseu. Už to nám může prozradit, že má jít o nějakou cestu, na jejímž konci přijde na světlo světa produkt, na jehož vývoji se má podílet i samotná veřejnost, respektive z ní vytvořená komunita. 
 
Pod The Odyssey se skrývá celý nový program čítající především nově stanovené kanály pro komunikaci mezi komunitou a vedením vývoje grafických čipů Intelu. Patřit do toho budou také nové neupřesněné události, takže si lze představit různé výzvy, soutěže, atp. Jinými slovy, Intel chce vědět, co po něm zákazníci chtějí a hodlá jim naslouchat. Otázka je, čeho se to může týkat, protože pokud Raja Koduri skutečně chce v příštím roce přijít na trh s novým samostatným GPU s konkurenceschopným výkonem, to už aby měl pomalu připravený jeho návrh. 
 
The Odyssey bychom tak mohli přirovnat k programu Insider společnosti Microsoft. Intel bude využívat jejich nápady a zpětnou vazbu a na oplátku nabídne možnost nahlédnout pod pokličku a nechat se zasvětit do vývoje vizuálních technologií. Účastníci se také jako první dostanou k nejnovějším zprávám, nabídkám a soutěžím. To bude zahrnovat také bulletin Intel Gaming Access s VIP přístupem ke zboží za výhodné ceny, dárkům, novinkám ze světa her, atd. 
 
Zaregistrovat se může každý jen s využitím svého jména, e-mailové adresy a s údajem země původu, takže s oním "VIP" to nebude tak horké. Pak už bude záležet na každém zvlášť, jak se svého členství zhostí, každopádně je zřejmé, že tu máme nový Intel, který se opět začal více věnovat běžným zákazníkům, opět se rozpovídal o svých plánech a je celkem jasné, čemu za to vděčíme. 
 
Zdroj: Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala