www.svethardware.cz
>
>
>

Hackeři ukradli informace ze 30 milionů účtů na Facebooku

Hackeři ukradli informace ze 30 milionů účtů na Facebooku
, , aktualita
Facebook oznámil největší únik informací ve své historii způsobený hackery. Odcizeny měly být informace o bezmála 30 milionech účtů, v asi 14 milionech případů se přitom jednalo o citlivá osobní data. Ověřte si, zda se útok nedotkl i vašeho profilu.
K oblíbeným
reklama
Chyba v přístupových tokenech na Facebooku, ke které došlo v červnu letošního roku, má svou dohru. Začátkem tohoto měsíce jsme vás informovali, že ohroženo mělo být až 50 milionů účtů. Chyba byla objevena až 25. září a Facebook začal celý problém okamžitě vyšetřovat, přičemž došlo k zneplatnění přístupových tokenů pro 90 milionů účtů. Jejich uživatelé se museli znovu přihlásit a byli upozorněni na bezpečnostní problém, avšak změna hesla údajně nebyla nutná. Podle posledního zjištění však Facebook neměl situaci plně pod kontrolou ani po objevení chyby.
 
 
Od 14. do 27. září totiž hackeři zneužili přístupové tokeny k získání informací o některých účtech na Facebooku. Podle dostupných informací by jich mělo skoro 30 milionů, takže se jedná o nejúspěšnější hackerský útok v historii této sociální sítě. Z asi 15 milionů účtů byly odcizeny kontaktní informace, jako je telefonní číslo nebo e-mailová adresa, a to samozřejmě v kombinaci se jménem. Dalších 14 milionů profilů se potom problém dotkl ještě výrazněji, neboť útočníci získali prakticky všechny vyplněné detaily – kromě jména a kontaktních údajů se jedná o uživatelské jméno, pohlaví, jazyk, stav vztahu, náboženství, místo narození, místo pobytu, datum narození, vzdělání, práce a webové stránky.
 
Potom byl vyzrazen také seznam sledovaných stránek a osob, 15 posledních vyhledávání a 10 posledních míst, kde se uživatel „checknul“ nebo tam byl označen. Jedná se tedy o dílky, ze kterých lze sestavit poměrně přesnou mozaiku o miliónech profilů. Hackerský útok údajně neohrozil jiné služby, jako je Messenger, Instagram, WhatsApp nebo Oculus. A nedotkl se ani vývojářských účtů, stránek na Facebooku, plateb, reklam či aplikací třetích stran. Facebook ovšem nevylučuje, že by mohlo dojít i k útokům menšího rozsahu, které zatím nebyly odhaleny. Takže se počet ohrožených účtů může ještě zvýšit.
 
 
Na vyšetřování spolupracuje sociální síť s FBI a dalšími orgány. Všech 30 milionů uživatelů Facebook informuje o úniku informací a podrobnostech, k jakým datům mohli mít hackeři přístup a jak se chránit před podezřelými kontakty. Na stránkách Centra nápovědy si můžete sami ověřit, zda byl váš profil ohrožen či nikoliv. Informace se nachází v modrém rámečku ve spodní části stránky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Artemis I už roste, začíná se s pomocnými raketami Artemis I už roste, začíná se s pomocnými raketami
Rakety SLS se stejně jako dříve raketoplány neobejdou bez dvou pomocných raket, které dodají potřebný tah v prvních fázích letu. A i v rámci příprav na misi Artemis I se nyní začíná právě s jejich stavbou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Netflix v prosinci 2020: nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v prosinci 2020: nové seriály a filmy z originální produkce
Vánoce jsou za rohem a Netflix do své nabídky přidává spoustu svátečních novinek. Kromě toho pokračuje čtvrtou částí seriál Sabrinina děsivá dobrodružství a nechybí ani filmová novinka s Georgem Clooneym.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Assassin’s Creed Valhalla na Xbox Series S padá i na 720p Assassin’s Creed Valhalla na Xbox Series S padá i na 720p
Xbox Series S je zbrusu nová a slušně výkonná konzole, ovšem při běhu hry Assassin’s Creed Valhalla to není zrovna moc znát. Ukazuje se totiž, že kvůli udržení potřebné snímkovací frekvence padá rozlišení i na 720p. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Cyberpunk 2077 už vede v tabulce Steamu Cyberpunk 2077 už vede v tabulce Steamu
Cyberpunk 2077 přijde na trh až 10. prosince, ovšem reklamní kampaň právě proto nyní už vrcholí a to má své následky, které jsou pro vývojáře veskrze příjemné. O hru je už nyní velký zájem, což se odráží ve statistikách Steamu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NZXT pozastavuje prodej skříní H1 kvůli obavám o bezpečnost NZXT pozastavuje prodej skříní H1 kvůli obavám o bezpečnost
Nestává se zrovna často, aby výrobce počítačových skříní zastavoval prodej svých produktů kvůli obavám o bezpečnost zákazníků. Těžko si vzpomenout na podobný případ, jako je právě ten s modelem NZXT H1. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře