www.svethardware.cz
>
>
>
>

HP uvedlo finální verzi 65" monitoru Omen X Emperium

HP uvedlo finální verzi 65" monitoru Omen X Emperium
, , aktualita
Už před rokem ukázalo HP nový 65" herní monitor. Nyní uvádí finální verzi Omen X Emperium monitoru, který patří do třídy Big Format Gaming Display (BFGD) obrazovek. Nabídne 4K technologii i podporu HDR10.
K oblíbeným
reklama
Už na loňském CES 2018 společnost Nvidia představila nové typy monitorů Big Format Gaming Display (BFGD), které mají mít obří úhlopříčky a být určené ke hraní her. Dosud se však žádný nepředstavil, což změnilo až HP na letošním CES 2019. Jde o monitor Omen X Emperium. Se 64,5" úhlopříčkou je větší než většina televizí a je tedy určen spíše do obýváků než na počítačový stůl. K dispozici je AMVA panel údajně schopný pracovat s 8bitovými barvami (pak ale nedává smysl informace, že má být certifikovaný na DisplayHDR 1000, které vyžaduje 10bitové barvy). Maximální rozlišení dosahuje UHD 4K, tedy 3840×2160 pixelů. Pixelová hustota je tak navzdory vysokému rozlišení jen 68 ppi.
 
HP Omen X Emperium
 
Nabídne také velmi vysoký jas 750 nitů, v případě HDR10 dokonce 1000 nitů. Díky AMVA panelu slibuje také velmi vysoký kontrast 3200:1 (typicky), resp. 4000:1 (maximálně). Využito je 384zónové LED podsvícení. Nelze však počítat s rekordně nízkými odezvami GTG, ty činí standardní 4 ms s overdrive. Na druhou stranu potěší vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz. Pokud využijete možnost přetaktování, dostanete se až na 144 Hz, samozřejmostí je i podpora Nvidia G-Sync. Zajímavostí je velmi bohaté 95% pokrytí barevného gamutu DCI-P3.
 
Monitor má několik vstupů, najdete zde Display Port 1.4, trojici HDMI 2.0a, nechybí ani dva USB 3.0 porty a dva nabíjecí USB porty. K dispozici je také 802.11ac Wi-Fi a gigabitový Ethernet. Novinka se má postarat i o pořádný zvuk, jsou zde totiž 120W reproduktory s impedancí 4 ohmy. Podporuje i Nvidia Shield TV (je zde procesor Nvidia Tegra X1). Pochopitelně nepůjde o levnou záležitost, cena novinky byla stanovena na $4999.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek