www.svethardware.cz
>
>
>
>

HP uvedlo finální verzi 65" monitoru Omen X Emperium

HP uvedlo finální verzi 65" monitoru Omen X Emperium
, , aktualita
Už před rokem ukázalo HP nový 65" herní monitor. Nyní uvádí finální verzi Omen X Emperium monitoru, který patří do třídy Big Format Gaming Display (BFGD) obrazovek. Nabídne 4K technologii i podporu HDR10.
reklama
Už na loňském CES 2018 společnost Nvidia představila nové typy monitorů Big Format Gaming Display (BFGD), které mají mít obří úhlopříčky a být určené ke hraní her. Dosud se však žádný nepředstavil, což změnilo až HP na letošním CES 2019. Jde o monitor Omen X Emperium. Se 64,5" úhlopříčkou je větší než většina televizí a je tedy určen spíše do obýváků než na počítačový stůl. K dispozici je AMVA panel údajně schopný pracovat s 8bitovými barvami (pak ale nedává smysl informace, že má být certifikovaný na DisplayHDR 1000, které vyžaduje 10bitové barvy). Maximální rozlišení dosahuje UHD 4K, tedy 3840×2160 pixelů. Pixelová hustota je tak navzdory vysokému rozlišení jen 68 ppi.
 
HP Omen X Emperium
 
Nabídne také velmi vysoký jas 750 nitů, v případě HDR10 dokonce 1000 nitů. Díky AMVA panelu slibuje také velmi vysoký kontrast 3200:1 (typicky), resp. 4000:1 (maximálně). Využito je 384zónové LED podsvícení. Nelze však počítat s rekordně nízkými odezvami GTG, ty činí standardní 4 ms s overdrive. Na druhou stranu potěší vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz. Pokud využijete možnost přetaktování, dostanete se až na 144 Hz, samozřejmostí je i podpora Nvidia G-Sync. Zajímavostí je velmi bohaté 95% pokrytí barevného gamutu DCI-P3.
 
Monitor má několik vstupů, najdete zde Display Port 1.4, trojici HDMI 2.0a, nechybí ani dva USB 3.0 porty a dva nabíjecí USB porty. K dispozici je také 802.11ac Wi-Fi a gigabitový Ethernet. Novinka se má postarat i o pořádný zvuk, jsou zde totiž 120W reproduktory s impedancí 4 ohmy. Podporuje i Nvidia Shield TV (je zde procesor Nvidia Tegra X1). Pochopitelně nepůjde o levnou záležitost, cena novinky byla stanovena na $4999.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek