www.svethardware.cz
>
>
>
>

HP uvedlo finální verzi 65" monitoru Omen X Emperium

HP uvedlo finální verzi 65" monitoru Omen X Emperium
, , aktualita
Už před rokem ukázalo HP nový 65" herní monitor. Nyní uvádí finální verzi Omen X Emperium monitoru, který patří do třídy Big Format Gaming Display (BFGD) obrazovek. Nabídne 4K technologii i podporu HDR10.
K oblíbeným
reklama
Už na loňském CES 2018 společnost Nvidia představila nové typy monitorů Big Format Gaming Display (BFGD), které mají mít obří úhlopříčky a být určené ke hraní her. Dosud se však žádný nepředstavil, což změnilo až HP na letošním CES 2019. Jde o monitor Omen X Emperium. Se 64,5" úhlopříčkou je větší než většina televizí a je tedy určen spíše do obýváků než na počítačový stůl. K dispozici je AMVA panel údajně schopný pracovat s 8bitovými barvami (pak ale nedává smysl informace, že má být certifikovaný na DisplayHDR 1000, které vyžaduje 10bitové barvy). Maximální rozlišení dosahuje UHD 4K, tedy 3840×2160 pixelů. Pixelová hustota je tak navzdory vysokému rozlišení jen 68 ppi.
 
HP Omen X Emperium
 
Nabídne také velmi vysoký jas 750 nitů, v případě HDR10 dokonce 1000 nitů. Díky AMVA panelu slibuje také velmi vysoký kontrast 3200:1 (typicky), resp. 4000:1 (maximálně). Využito je 384zónové LED podsvícení. Nelze však počítat s rekordně nízkými odezvami GTG, ty činí standardní 4 ms s overdrive. Na druhou stranu potěší vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz. Pokud využijete možnost přetaktování, dostanete se až na 144 Hz, samozřejmostí je i podpora Nvidia G-Sync. Zajímavostí je velmi bohaté 95% pokrytí barevného gamutu DCI-P3.
 
Monitor má několik vstupů, najdete zde Display Port 1.4, trojici HDMI 2.0a, nechybí ani dva USB 3.0 porty a dva nabíjecí USB porty. K dispozici je také 802.11ac Wi-Fi a gigabitový Ethernet. Novinka se má postarat i o pořádný zvuk, jsou zde totiž 120W reproduktory s impedancí 4 ohmy. Podporuje i Nvidia Shield TV (je zde procesor Nvidia Tegra X1). Pochopitelně nepůjde o levnou záležitost, cena novinky byla stanovena na $4999.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek