www.svethardware.cz
>
>
>
>

HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice

HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice
, , aktualita
Mechanické klávesnice dnes již běžně nabízí podsvícení, a to rovnou RGB se světelnou diodou pod každou klávesou zvlášť. Jde přitom o výbavu, která není každému po chuti, přičemž HyperX nyní cílí především na ty, kterým vyhovuje.
K oblíbeným
reklama
Mechanické klávesnice jsou ze své podstaty vhodné především pro ty uživatele, kteří často píší a ocení uniformní stisk kláves s určitou odezvou, kterou si lze zvolit výběrem typu tlačítek. Tento hardware ale v posledních letech "unesli" výrobci herního hardwaru, kteří jej pevně spojili s RGB podsvícením, a to v podstatě jen proto, že právě mechanické klávesnice na rozdíl od membránových umožní využít pod každou jednotlivou klávesou jednu samostatně ovladatelnou RGB diodu. 
 
 
Problém je ten, že v drtivé většině případů končí RGB podsvícení kláves toliko u světelných efektů, které samy o sobě nemají žádný smysl, respektive největší smysl pak má to, abychom zapnuli jen stálé a nerušivé podsvícení (čest výjimkám). K tomu ale nutně není potřeba více než sto RGB diod a navíc se dá říci, že i za šera jsou kvalitní laserem vypálené popisky na nepodsvícené klávesnici vidět dobře. Čili pokud někdo nepracuje rovnou ve tmě, nemusí podsvícení vůbec ocenit, a to samozřejmě za předpokladu, že vůbec potřebuje na popisky vidět. 
 
 
Pro ostatní tu pak máme produkty jako nové "pudingové" klávesy firmy HyperX (Kingston), které jsou více než z poloviny průsvitné a pouze nahoře je klasický plast, ovšem ne ABS, ale odolnější PBT, v němž jsou zasazeny rovněž průsvitné popisky. Tyto klávesy tak ve výsledku září také do stran a i při pohledu přímo seshora tvoří tlustou světelnou mřížku. 
 
 
Není tak pochyb, že tato sada kláves v ceně 25 dolarů je určena pro ty, kterým světlo z klávesnice vyhovuje, než aby jim vyvolávalo epileptické stavy. Zpracování kláves je přitom klasické, což znamená, že jsou určeny pro tlačítka Cherry MX nebo prostě všechna ta, která využívají křížkový dřík:
 
 
Zákazník ke své sadě dostane také malé kleštičky pro snadnější vysunutí klávesy.
 
 
HyperX přitom podobné klávesy nabízí už od předchozího roku, přičemž nyní nabízí novou verzi jejich sady, která se od té první evidentně moc neliší a půjde pravděpodobně jen o font či styl popisků. Na okolních snímcích také můžete vidět jejich využití na 60% klávesnici, ovšem sada bude obsahovat dost kláves i pro dospělé klávesnice. Samozřejmě si to ale chce pohlídat, zda bude odpovídat jejich přesnému rozložení, čili tomu, zda mají velký či malý Enter, Backspace, klávesy Shift, apod. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář