reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC

19.7.2018, Jan Vítek, aktualita
I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC
Společnost TSMC se těší na opětovný růst tržeb, které jí mimo jiné zajistí také výroba nové generace grafických čipů GeForce. Poslední období přitom pro TSMC nepatřilo mezi nejlepší, takže nyní se chce firma zahojit. 
Dobře víme, že TSMC už má připravený 7nm výrobní proces, ale je velká otázka, zda jím bude vyráběna také příští generace grafických čipů GeForce, nebo zda se využije spíše 12nm proces, jímž si NVIDIA nechává v TSMC vyrábět grafické čipy Volta. Pokud to budou opravdu 7nm čipy, mohl by být letošní podzim velice zajímavý, protože 7nm proces má potenciál oproti 16nm docílit alespoň dvojnásobné hustoty tranzistorů na stejné ploše. Je ale veliká otázka, co s tím NVIDIA dokáže udělat. 
 
 
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) tak očekává, že příští dva kvartály budou růstové, a to přímo rekordně. V letošním černu přitom firma zaznamenala 13% snížení tržeb oproti předchozímu měsíci, což za celý kvartál znamenalo 6% snížení tržeb na 7,63 miliard. Za to dle analytiků mohlo především to, že firmy přestaly mít zájem o výrobu ASIC pro těžbu kryptoměn, což byl především Bitmain. Vedle toho také se také přestaly jak housky prodávat grafické karty, přičemž pro NVIDII vyrábí GPU právě TSMC, takže tu to také značně zasáhlo. Nicméně v první polovině tohoto roku byly tržby i tak meziročně vyšší o 7,5 %, takže se nedá říci, že by firma strádala. Jen závěr prvního pololetí letošního roku byl poněkud pomalejší. V celém tomto roce mají tržby firmy TSMC růst o cca 10 procent. 
 
TSMC se ale chystá vyrábět nebo už vyrábí řadu 7nm produktů, a to třeba Apple A12 pro nová mobilní zařízení, pak tu je třeba HiSilicon a jeho Kirin 980, jenž se uplatní v mobilních telefonech Mate 20 od Huawei. NVIDIA tak bude pouze jedna z několika firem, které dokáží využít nejmodernější výrobní proces firmy TSMC. Ta se chystá 19. července na své další pravidelné setkání s investory, kde promluví také o výhledu na aktuální třetí kvartál. Možná že právě tam zazní nějaké nové zajímavé informace týkající se právě nových GeForce. 
 
 
Zdroj: Digitimes


reklama