www.svethardware.cz
>
>
>
>

I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC

I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC
, , aktualita
Společnost TSMC se těší na opětovný růst tržeb, které jí mimo jiné zajistí také výroba nové generace grafických čipů GeForce. Poslední období přitom pro TSMC nepatřilo mezi nejlepší, takže nyní se chce firma zahojit. 
K oblíbeným
reklama
Dobře víme, že TSMC už má připravený 7nm výrobní proces, ale je velká otázka, zda jím bude vyráběna také příští generace grafických čipů GeForce, nebo zda se využije spíše 12nm proces, jímž si NVIDIA nechává v TSMC vyrábět grafické čipy Volta. Pokud to budou opravdu 7nm čipy, mohl by být letošní podzim velice zajímavý, protože 7nm proces má potenciál oproti 16nm docílit alespoň dvojnásobné hustoty tranzistorů na stejné ploše. Je ale veliká otázka, co s tím NVIDIA dokáže udělat. 
 
 
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) tak očekává, že příští dva kvartály budou růstové, a to přímo rekordně. V letošním černu přitom firma zaznamenala 13% snížení tržeb oproti předchozímu měsíci, což za celý kvartál znamenalo 6% snížení tržeb na 7,63 miliard. Za to dle analytiků mohlo především to, že firmy přestaly mít zájem o výrobu ASIC pro těžbu kryptoměn, což byl především Bitmain. Vedle toho také se také přestaly jak housky prodávat grafické karty, přičemž pro NVIDII vyrábí GPU právě TSMC, takže tu to také značně zasáhlo. Nicméně v první polovině tohoto roku byly tržby i tak meziročně vyšší o 7,5 %, takže se nedá říci, že by firma strádala. Jen závěr prvního pololetí letošního roku byl poněkud pomalejší. V celém tomto roce mají tržby firmy TSMC růst o cca 10 procent. 
 
TSMC se ale chystá vyrábět nebo už vyrábí řadu 7nm produktů, a to třeba Apple A12 pro nová mobilní zařízení, pak tu je třeba HiSilicon a jeho Kirin 980, jenž se uplatní v mobilních telefonech Mate 20 od Huawei. NVIDIA tak bude pouze jedna z několika firem, které dokáží využít nejmodernější výrobní proces firmy TSMC. Ta se chystá 19. července na své další pravidelné setkání s investory, kde promluví také o výhledu na aktuální třetí kvartál. Možná že právě tam zazní nějaké nové zajímavé informace týkající se právě nových GeForce. 
 
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů