www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

I za rok budou Windows 7 podporovány, ovšem ne zadarmo

I za rok budou Windows 7 podporovány, ovšem ne zadarmo
, , aktualita
Už i rozšířená podpora systému Windows 7 bude za rok pasé, alespoň dle oficiálních informací. Mohli jsme se ptát, zda ji Microsoft kvůli obrovské popularitě tohoto systému nerozšíří, ale nevypadá to. 
K oblíbeným
reklama
Rozšířená podpora systému Windows 7 skončí s lednem roku 2020 a pak můžeme očekávat, že stejně jako v případě Windows XP nastane exodus uživatelů, a to k Windows 10, pokud ti se rozhodnou zůstat u Microsoftu. Jsou tu sice ještě Windows 8 či 8.1, ale vzhledem k jejich "popularitě" nelze očekávat, že by je někdo preferoval před desítkami. 
 
 
Statistiky ukazují, že Windows 7 je stále velice oblíbený operační systém. Ten byl sice již oficiálně předběhnutý novými Windows 10, ovšem stále se drží kolem 37 % z podílu desktopových operačních systémů. Dá se tušit, že toto číslo se během letošního roku moc nezmění, protože se ostatně ani neočekávají žádné jiné změny, které by to zapříčinily. To tedy až do konce příštího ledna. 
 
Na jeho konci skončí i rozšířená podpora, což prostě znamená (až na opravdu výjimečné situace) žádné a ani bezpečnostní aktualizace systému, takže pokud si někdo drží pod pokličkou nějaké exploity, proti nim nás už Microsoft v případě Windows 7 chránit nebude. Ale jak už bylo řečeno, jsou tu i výjimečné situace, a to jako v případě Windows XP, které dostaly ochranu proti ransomware i dlouho poté, co přišly o rozšířenou podporu.  
 
Pro Microsoft to ale neznamená, že bude moci na údržbu Windows 7 zapomenout, i kdyby žádná krizová situace nenastala. Nabízet bude jako obvykle rozšířenou podporu dál, ale už placenou a pro uživatele Windows 7 Enterprise. Ti si ji mohou zaplatit s ročním poplatkem 25 dolarů na PC, ovšem ten se druhý rok zvedne na 50 a pak na 100 dolarů, přičemž poté už skončí i tato možnost. Pokud někdo využívá Windows 7 Pro, bude mít tu možnost také, jenomže za poplatky 50, 100 a 200 za PC a první až třetí rok. 
 
To tak představuje dodatečné náklady až 175 či rovnou 350 dolarů a pak si jistě každá firma rozmyslí, zda takové náklady akceptuje, nebo upgraduje. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V
Na trh musí teprve ještě dorazit slíbená karta GeForce RTX 2080 SUPER, která už je ale na cestě, protože byla vyzkoušena v prvních testech. A není překvapivé, že to je zrovna benchmark z Final Fantasy XV.
Dnes, aktualita, Jan Vítek