www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

I za rok budou Windows 7 podporovány, ovšem ne zadarmo

I za rok budou Windows 7 podporovány, ovšem ne zadarmo
, , aktualita
Už i rozšířená podpora systému Windows 7 bude za rok pasé, alespoň dle oficiálních informací. Mohli jsme se ptát, zda ji Microsoft kvůli obrovské popularitě tohoto systému nerozšíří, ale nevypadá to. 
reklama
Rozšířená podpora systému Windows 7 skončí s lednem roku 2020 a pak můžeme očekávat, že stejně jako v případě Windows XP nastane exodus uživatelů, a to k Windows 10, pokud ti se rozhodnou zůstat u Microsoftu. Jsou tu sice ještě Windows 8 či 8.1, ale vzhledem k jejich "popularitě" nelze očekávat, že by je někdo preferoval před desítkami. 
 
 
Statistiky ukazují, že Windows 7 je stále velice oblíbený operační systém. Ten byl sice již oficiálně předběhnutý novými Windows 10, ovšem stále se drží kolem 37 % z podílu desktopových operačních systémů. Dá se tušit, že toto číslo se během letošního roku moc nezmění, protože se ostatně ani neočekávají žádné jiné změny, které by to zapříčinily. To tedy až do konce příštího ledna. 
 
Na jeho konci skončí i rozšířená podpora, což prostě znamená (až na opravdu výjimečné situace) žádné a ani bezpečnostní aktualizace systému, takže pokud si někdo drží pod pokličkou nějaké exploity, proti nim nás už Microsoft v případě Windows 7 chránit nebude. Ale jak už bylo řečeno, jsou tu i výjimečné situace, a to jako v případě Windows XP, které dostaly ochranu proti ransomware i dlouho poté, co přišly o rozšířenou podporu.  
 
Pro Microsoft to ale neznamená, že bude moci na údržbu Windows 7 zapomenout, i kdyby žádná krizová situace nenastala. Nabízet bude jako obvykle rozšířenou podporu dál, ale už placenou a pro uživatele Windows 7 Enterprise. Ti si ji mohou zaplatit s ročním poplatkem 25 dolarů na PC, ovšem ten se druhý rok zvedne na 50 a pak na 100 dolarů, přičemž poté už skončí i tato možnost. Pokud někdo využívá Windows 7 Pro, bude mít tu možnost také, jenomže za poplatky 50, 100 a 200 za PC a první až třetí rok. 
 
To tak představuje dodatečné náklady až 175 či rovnou 350 dolarů a pak si jistě každá firma rozmyslí, zda takové náklady akceptuje, nebo upgraduje. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek