reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

I za rok budou Windows 7 podporovány, ovšem ne zadarmo

8.2.2019, Jan Vítek, aktualita
I za rok budou Windows 7 podporovány, ovšem ne zadarmo
Už i rozšířená podpora systému Windows 7 bude za rok pasé, alespoň dle oficiálních informací. Mohli jsme se ptát, zda ji Microsoft kvůli obrovské popularitě tohoto systému nerozšíří, ale nevypadá to. 
Rozšířená podpora systému Windows 7 skončí s lednem roku 2020 a pak můžeme očekávat, že stejně jako v případě Windows XP nastane exodus uživatelů, a to k Windows 10, pokud ti se rozhodnou zůstat u Microsoftu. Jsou tu sice ještě Windows 8 či 8.1, ale vzhledem k jejich "popularitě" nelze očekávat, že by je někdo preferoval před desítkami. 
 
 
Statistiky ukazují, že Windows 7 je stále velice oblíbený operační systém. Ten byl sice již oficiálně předběhnutý novými Windows 10, ovšem stále se drží kolem 37 % z podílu desktopových operačních systémů. Dá se tušit, že toto číslo se během letošního roku moc nezmění, protože se ostatně ani neočekávají žádné jiné změny, které by to zapříčinily. To tedy až do konce příštího ledna. 
 
Na jeho konci skončí i rozšířená podpora, což prostě znamená (až na opravdu výjimečné situace) žádné a ani bezpečnostní aktualizace systému, takže pokud si někdo drží pod pokličkou nějaké exploity, proti nim nás už Microsoft v případě Windows 7 chránit nebude. Ale jak už bylo řečeno, jsou tu i výjimečné situace, a to jako v případě Windows XP, které dostaly ochranu proti ransomware i dlouho poté, co přišly o rozšířenou podporu.  
 
Pro Microsoft to ale neznamená, že bude moci na údržbu Windows 7 zapomenout, i kdyby žádná krizová situace nenastala. Nabízet bude jako obvykle rozšířenou podporu dál, ale už placenou a pro uživatele Windows 7 Enterprise. Ti si ji mohou zaplatit s ročním poplatkem 25 dolarů na PC, ovšem ten se druhý rok zvedne na 50 a pak na 100 dolarů, přičemž poté už skončí i tato možnost. Pokud někdo využívá Windows 7 Pro, bude mít tu možnost také, jenomže za poplatky 50, 100 a 200 za PC a první až třetí rok. 
 
To tak představuje dodatečné náklady až 175 či rovnou 350 dolarů a pak si jistě každá firma rozmyslí, zda takové náklady akceptuje, nebo upgraduje. 
 
Zdroj: KitGuru


reklama