www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

I za rok budou Windows 7 podporovány, ovšem ne zadarmo

I za rok budou Windows 7 podporovány, ovšem ne zadarmo
, , aktualita
Už i rozšířená podpora systému Windows 7 bude za rok pasé, alespoň dle oficiálních informací. Mohli jsme se ptát, zda ji Microsoft kvůli obrovské popularitě tohoto systému nerozšíří, ale nevypadá to. 
K oblíbeným
reklama
Rozšířená podpora systému Windows 7 skončí s lednem roku 2020 a pak můžeme očekávat, že stejně jako v případě Windows XP nastane exodus uživatelů, a to k Windows 10, pokud ti se rozhodnou zůstat u Microsoftu. Jsou tu sice ještě Windows 8 či 8.1, ale vzhledem k jejich "popularitě" nelze očekávat, že by je někdo preferoval před desítkami. 
 
 
Statistiky ukazují, že Windows 7 je stále velice oblíbený operační systém. Ten byl sice již oficiálně předběhnutý novými Windows 10, ovšem stále se drží kolem 37 % z podílu desktopových operačních systémů. Dá se tušit, že toto číslo se během letošního roku moc nezmění, protože se ostatně ani neočekávají žádné jiné změny, které by to zapříčinily. To tedy až do konce příštího ledna. 
 
Na jeho konci skončí i rozšířená podpora, což prostě znamená (až na opravdu výjimečné situace) žádné a ani bezpečnostní aktualizace systému, takže pokud si někdo drží pod pokličkou nějaké exploity, proti nim nás už Microsoft v případě Windows 7 chránit nebude. Ale jak už bylo řečeno, jsou tu i výjimečné situace, a to jako v případě Windows XP, které dostaly ochranu proti ransomware i dlouho poté, co přišly o rozšířenou podporu.  
 
Pro Microsoft to ale neznamená, že bude moci na údržbu Windows 7 zapomenout, i kdyby žádná krizová situace nenastala. Nabízet bude jako obvykle rozšířenou podporu dál, ale už placenou a pro uživatele Windows 7 Enterprise. Ti si ji mohou zaplatit s ročním poplatkem 25 dolarů na PC, ovšem ten se druhý rok zvedne na 50 a pak na 100 dolarů, přičemž poté už skončí i tato možnost. Pokud někdo využívá Windows 7 Pro, bude mít tu možnost také, jenomže za poplatky 50, 100 a 200 za PC a první až třetí rok. 
 
To tak představuje dodatečné náklady až 175 či rovnou 350 dolarů a pak si jistě každá firma rozmyslí, zda takové náklady akceptuje, nebo upgraduje. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková