www.svethardware.cz
>
>

Indická železnice nasadí systémy rozpoznávání tváří, jsou však ilegální

Indická železnice nasadí systémy rozpoznávání tváří, jsou však ilegální
, , aktualita
Systémy rozpoznávající tváře se dnes hodně rozmáhají a dalším státem, který chce znatelně rozšířit kamery rozpoznávající obličeje kriminálníků, je Indie. Zdejší železnice chce nasadit takový systém, ten je však v zemi zatím nelegální.
K oblíbeným
reklama
O systémech rozpoznávajících obličeje za účelem zvýšení bezpečnosti i sledování obyvatel jsme už psali mnohokrát. Prim v tomto vede asi Čína, ale pod drobnohledem najdeme i obyvatele v jiných zemích, dost se mluvilo i o Velké Británii, jejichž systémy se moc neosvědčily. Docela standardem jsou na letištích, ale čekat je můžeme i jinde. Indická železnice (konkrétně bezpečnostní složka Railway Protection Force - RPF) je např. chce nasadit na mnoha železničních stanicích, o čemž se ale hovoří už mnoho let (v podstatě od teroristického útoku v Bombaji v roce 2008).
 
Indická železnice
 
autor: Ashwin Kumar from Bangalore, India [CC BY-SA 2.0]
 
Systém by měl spolupracovat s databází kriminálníků Crime and Criminal Tracking Network & Systems (CCTNS) a ve videozáznamech hledat podezřelé tváře. Prozatím je v plánu nasadit systém na 200 největších stanicích. Systém se už od července používá na letišti Bengaluru a testuje se také na letišti v Haidarábádu, nicméně základ má už v systému zkoušeném s nepříliš velkým úspěchem před 6-7 lety. Od té doby se ladil a zlepšoval.
 
Jak je u těchto systémů běžné, vzbuzuje obavy z pohledu zachování soukromí a ochrany lidských práv. Dalším problémem je i to, že v zemi neexistuje pro takové sledování právní rámec, takže tyto systémy jsou vlastně nyní nelegální, což platí i pro letiště, kde jsou už nasazené.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 má pozoruhodně mírné nároky na hardware Cyberpunk 2077 má pozoruhodně mírné nároky na hardware
Pokud bych si mohl tipnout, zda Cyberpunk 2077 bude hardwarově méně, či více náročná hra, sázel bych spíše na to druhé. Ve skutečnosti je ale studio CD Projekt Red v tomto ohledu pozoruhodně mírné. Posuďte sami. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 21 se 16 GB RAM a Navi 22 s 12 GB RAM AMD Navi 21 se 16 GB RAM a Navi 22 s 12 GB RAM
Postupem času se k nám budou dostávat nové a nové informace o chystaných kartách Radeon RX 6000 a nyní tu jsou další střípky o dvou GPU. První Navi 21, čili ono očekávané "velké Navi" slibuje 16 GB paměti a slabší Navi 22 pak 12 GB. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
GeForce RTX 3090 od Gigabyte rozebrána, jak vypadá pod kapotou? GeForce RTX 3090 od Gigabyte rozebrána, jak vypadá pod kapotou?
GeForce RTX 3090 bude v prodeji od tohoto čtvrtka, takže není divu, že už se množí informace o tomto novém hi-endu pro PC. Podívat se můžeme také na zpracování verze od firmy Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře