www.svethardware.cz
>
>

Indická železnice nasadí systémy rozpoznávání tváří, jsou však ilegální

Indická železnice nasadí systémy rozpoznávání tváří, jsou však ilegální
, , aktualita
Systémy rozpoznávající tváře se dnes hodně rozmáhají a dalším státem, který chce znatelně rozšířit kamery rozpoznávající obličeje kriminálníků, je Indie. Zdejší železnice chce nasadit takový systém, ten je však v zemi zatím nelegální.
K oblíbeným
reklama
O systémech rozpoznávajících obličeje za účelem zvýšení bezpečnosti i sledování obyvatel jsme už psali mnohokrát. Prim v tomto vede asi Čína, ale pod drobnohledem najdeme i obyvatele v jiných zemích, dost se mluvilo i o Velké Británii, jejichž systémy se moc neosvědčily. Docela standardem jsou na letištích, ale čekat je můžeme i jinde. Indická železnice (konkrétně bezpečnostní složka Railway Protection Force - RPF) je např. chce nasadit na mnoha železničních stanicích, o čemž se ale hovoří už mnoho let (v podstatě od teroristického útoku v Bombaji v roce 2008).
 
Indická železnice
 
autor: Ashwin Kumar from Bangalore, India [CC BY-SA 2.0]
 
Systém by měl spolupracovat s databází kriminálníků Crime and Criminal Tracking Network & Systems (CCTNS) a ve videozáznamech hledat podezřelé tváře. Prozatím je v plánu nasadit systém na 200 největších stanicích. Systém se už od července používá na letišti Bengaluru a testuje se také na letišti v Haidarábádu, nicméně základ má už v systému zkoušeném s nepříliš velkým úspěchem před 6-7 lety. Od té doby se ladil a zlepšoval.
 
Jak je u těchto systémů běžné, vzbuzuje obavy z pohledu zachování soukromí a ochrany lidských práv. Dalším problémem je i to, že v zemi neexistuje pro takové sledování právní rámec, takže tyto systémy jsou vlastně nyní nelegální, což platí i pro letiště, kde jsou už nasazené.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Včera, aktualita, Milan Šurkala