reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei

, , aktualita
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
USA uvalilo na společnost Huawei ban, kvůli kterému nemůže používat americké produkty, což je pro čínského výrobce velký problém. Týká se to tak mnoha hardwarových součástek, ale také např. mnoha součástí operačního systémů Google Android. Trumpův ban má však důsledky nejen na čínské Huawei, ale také na mnohé americké společnosti. Jen v roce 2018 měla čínská společnost nakoupit součástky za 70 miliard dolarů, přičemž okolo 11 miliard bylo od amerických společností. To však nyní padá a mnohem nižší prodeje jsou tak pro americké firmy problém. Mnoho z nich už ohlásilo snížení očekávaných příjmů.
 
Huawei logo
 
Neoficiální zdroje tak hovoří o tom, že zástupci Intelu a Xilinxu se už koncem května sešli s Commerce Department a projednávali ban na čínskou společnost. Několik jiných zdrojů potvrdilo, že stejné rozhovory se odehrály i mezi tímto oddělením a společností Qualcomm, která chce rovněž, aby Trumpova administrativa přehodnotila umístění Huawei na tzv. "Entity list". Také skupina Semiconductor Industry Association oznámila, že organizuje další setkání představitelů státu se zástupci společností.
 
Samotné oddělení celou situaci zlehčuje tím, že diskuze mezi zástupci společností jsou naprosto běžné a obvykle se týkají různých regulačních opatření, diskuze na téma banu však nepotvrdilo. Zástupci společností pak říkají, že se nesnaží pomáhat Huawei, ale zabránit újmě ameickým společnostem. Tak uvidíme, kde to skončí.
 


reklama
reklama
reklama