www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei

Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
, , aktualita
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
K oblíbeným
reklama
USA uvalilo na společnost Huawei ban, kvůli kterému nemůže používat americké produkty, což je pro čínského výrobce velký problém. Týká se to tak mnoha hardwarových součástek, ale také např. mnoha součástí operačního systémů Google Android. Trumpův ban má však důsledky nejen na čínské Huawei, ale také na mnohé americké společnosti. Jen v roce 2018 měla čínská společnost nakoupit součástky za 70 miliard dolarů, přičemž okolo 11 miliard bylo od amerických společností. To však nyní padá a mnohem nižší prodeje jsou tak pro americké firmy problém. Mnoho z nich už ohlásilo snížení očekávaných příjmů.
 
Huawei logo
 
Neoficiální zdroje tak hovoří o tom, že zástupci Intelu a Xilinxu se už koncem května sešli s Commerce Department a projednávali ban na čínskou společnost. Několik jiných zdrojů potvrdilo, že stejné rozhovory se odehrály i mezi tímto oddělením a společností Qualcomm, která chce rovněž, aby Trumpova administrativa přehodnotila umístění Huawei na tzv. "Entity list". Také skupina Semiconductor Industry Association oznámila, že organizuje další setkání představitelů státu se zástupci společností.
 
Samotné oddělení celou situaci zlehčuje tím, že diskuze mezi zástupci společností jsou naprosto běžné a obvykle se týkají různých regulačních opatření, diskuze na téma banu však nepotvrdilo. Zástupci společností pak říkají, že se nesnaží pomáhat Huawei, ale zabránit újmě ameickým společnostem. Tak uvidíme, kde to skončí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková