www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei

Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
, , aktualita
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
K oblíbeným
reklama
USA uvalilo na společnost Huawei ban, kvůli kterému nemůže používat americké produkty, což je pro čínského výrobce velký problém. Týká se to tak mnoha hardwarových součástek, ale také např. mnoha součástí operačního systémů Google Android. Trumpův ban má však důsledky nejen na čínské Huawei, ale také na mnohé americké společnosti. Jen v roce 2018 měla čínská společnost nakoupit součástky za 70 miliard dolarů, přičemž okolo 11 miliard bylo od amerických společností. To však nyní padá a mnohem nižší prodeje jsou tak pro americké firmy problém. Mnoho z nich už ohlásilo snížení očekávaných příjmů.
 
Huawei logo
 
Neoficiální zdroje tak hovoří o tom, že zástupci Intelu a Xilinxu se už koncem května sešli s Commerce Department a projednávali ban na čínskou společnost. Několik jiných zdrojů potvrdilo, že stejné rozhovory se odehrály i mezi tímto oddělením a společností Qualcomm, která chce rovněž, aby Trumpova administrativa přehodnotila umístění Huawei na tzv. "Entity list". Také skupina Semiconductor Industry Association oznámila, že organizuje další setkání představitelů státu se zástupci společností.
 
Samotné oddělení celou situaci zlehčuje tím, že diskuze mezi zástupci společností jsou naprosto běžné a obvykle se týkají různých regulačních opatření, diskuze na téma banu však nepotvrdilo. Zástupci společností pak říkají, že se nesnaží pomáhat Huawei, ale zabránit újmě ameickým společnostem. Tak uvidíme, kde to skončí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala