www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei

Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
, , aktualita
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
K oblíbeným
reklama
USA uvalilo na společnost Huawei ban, kvůli kterému nemůže používat americké produkty, což je pro čínského výrobce velký problém. Týká se to tak mnoha hardwarových součástek, ale také např. mnoha součástí operačního systémů Google Android. Trumpův ban má však důsledky nejen na čínské Huawei, ale také na mnohé americké společnosti. Jen v roce 2018 měla čínská společnost nakoupit součástky za 70 miliard dolarů, přičemž okolo 11 miliard bylo od amerických společností. To však nyní padá a mnohem nižší prodeje jsou tak pro americké firmy problém. Mnoho z nich už ohlásilo snížení očekávaných příjmů.
 
Huawei logo
 
Neoficiální zdroje tak hovoří o tom, že zástupci Intelu a Xilinxu se už koncem května sešli s Commerce Department a projednávali ban na čínskou společnost. Několik jiných zdrojů potvrdilo, že stejné rozhovory se odehrály i mezi tímto oddělením a společností Qualcomm, která chce rovněž, aby Trumpova administrativa přehodnotila umístění Huawei na tzv. "Entity list". Také skupina Semiconductor Industry Association oznámila, že organizuje další setkání představitelů státu se zástupci společností.
 
Samotné oddělení celou situaci zlehčuje tím, že diskuze mezi zástupci společností jsou naprosto běžné a obvykle se týkají různých regulačních opatření, diskuze na téma banu však nepotvrdilo. Zástupci společností pak říkají, že se nesnaží pomáhat Huawei, ale zabránit újmě ameickým společnostem. Tak uvidíme, kde to skončí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti
Známý leaker vystupující jako wjm47196 přinesl zprávu, že má osobně již potvrzené kapacity pamětí výkonných GeForce RTX nové generace, které využijí široké paměťové sběrnice. Má jít o 24, 20 a 10 GB, což si zcela jistě zaslouží vysvětlení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci
Společnost Nuvia byla založena třemi bývalými pracovníky firmy Apple teprve loni a jak napovídá její vlastní název i označení prvního procesoru, jejím cílem je vytvořit zcela nový procesorový design. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování
Síť seizmometrů měřících zemětřesení a varujících před ním je hodně drahá a Google ji chce velmi zlevnit a rozšířit. Stačit k tomu budou vestavěné akcelerometry v telefonech s operačním systémem Android.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor
S herními monitory, které disponují 34palcovými prohnutými obrazovkami s poměrem stran 21:9 se v poslední době roztrhl pytel. Svůj model nedávno představilo i Xiaomi a nyní tu máme novinku od Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek