www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Cascade Lake-SP i pro pracovní stanice: přijde nový Xeon W-3275

Intel Cascade Lake-SP i pro pracovní stanice: přijde nový Xeon W-3275
, , aktualita
Nedá se říci, že by se procesor Intel Xeon W-3175X dlouho ohřál na trhu a už si čteme o novém Xeon W-3275 s rovněž 28 jádry, který už bude patřit do rodiny Cascade Lake-SP. Nepřijde také sám, ale s dalšími modely pro LGA 3647. 
K oblíbeným
reklama
Intel Xeon W-3175X je na trhu teprve od konce letošního ledna a představuje procesor, který je v podstatě jen přeznačený 28jádrový serverový Xeon do podoby CPU pro pracovní stanice. Respektive pracovní stanice by to měly být, pokud by ovšem firmy jako Gigabyte, Asus a na ně navazující výrobci počítačů nenapadlo, že bude nejlepší na tomto Xeonu postavit herní počítače. A to nejlepší nápad opravdu není, pokud se tedy ve volných chvílích nebavíme vyhazováním peněz do kanálů. 
 
 
Na začátku dubna byly představeny procesory Cascade Lake-SP jako nástupnická generace těch Xeonů, z nichž vyšel právě i Xeon W-3175X. Není tak ani divu, že si Intel chystá i nástupce pro něj a ten nebude sám. Krom 28jádrového procesoru Xeon W-3275 (či W-3275X?) tu budou i další, které vzhledem ke svému počtu jader hluboce zakrojí do teritoria procesorů Core i9. 
 
Jak dobře víme, procesory Core i9 ve verzích pro HEDT nabízí jako HCC (High Core Count) až 18 jader. Nad nimi je už jen kategorie XCC (eXtreme Core Count) pro serverové procesory s aktuálním stropem 28 jader, takže nejnovější 56jádrové Cascade Lake se skládají ze dvou takových CPU. 
 
Na trh mají dle zatím nezaručených informací někdy v budoucnu nastoupit následující modely:
 
CPU Jádra/vlákna Zákl. takt Turbo Cache TDP
Xeon W-3275 28 / 56 2,5 GHz ? 38,5 MB L3 205W
Xeon W-3265 24 / 48 2,7 GHz ? 33 MB L3 205W
Xeon W-3245 16 / 32 3,2 GHz ? 22 MB L3 205W
Xeon W-3235 12 / 24 3,3 GHz ? 16,5 MB L3 180W
Xeon W-3225 8 / 16 3,7 GHz ? 11 MB L3 160W
Xeon W-3223 8 / 16 3,5 GHz ? 11 MB L3 160W
 
Čili Xeony W by měly s osmi jádry zakrojit nejen mezi HCC procesory, ale také mezi LCC (Low Core Count), kde figurují už běžné desktopové modely pro LGA 1151. Nicméně i serverové Xeon Silver pro LGA 3647 mají třeba jen 8 jader a Xeon Bronze jdou až na 6, takže proč by se nemohly uplatnit i Xeon W s osmi jádry?
 
Tabulku sem dávám v podobě, v jaké jsem ji ve zdrojovém článku našel a z prvního pohledu by se dalo soudit, že přinejmenším TDP nejvýkonnějšího modelu je uvedeno chybně, neboť předchůdce má TDP 255 W a TDP serverových Cascade Lake-SP se od generace Skylake-SP nezměnily. Jenomže když se podíváme na takty, pak nový Xeon W-3275 má takt 2,5 GHz, zatímco Xeon W-3175X začíná na 3,1 GHz.
 
Takže skutečně asi o žádný W-3275X nepůjde. Je velice pravděpodobné, že všechny výše uvedené procesory dorazí na trh celkem brzy a že se všechny zařadí až pod W-3175X, který bude stále představovat vrcholný model. Ostatně jak už bylo řečeno, na trhu je jen krátce na to, aby už hned byl nahrazován něčím novým a Intel zase dnes těžko bude vysílat na trh procesory vycházející ze Skylake-SP, když už je tu další generace. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek