www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Xeon W s 28 jádry otestován, jak si vede?

Intel Xeon W s 28 jádry otestován, jak si vede?
, , aktualita
Spíše jen pro zajímavost se podíváme na to, jak si vede procesor Intel Xeon W-3175X, který se uplatní v sestavách o ceně malého auta. Intel jej jasně prezentuje jako procesor pro pracovní stanice, ale do herních sestav se dostane také, to si nedělejme iluze.
K oblíbeným
reklama
Intel Xeon W-3175X byl oficiálně vypuštěn na trh ve středu a server Anandtech zvládl hned nabídnout jeho testy, které se z velké části týkají právě her. A rozhodně není mimo mísu, však jednou ze dvou známých desek pro tento procesor bude Asus ROG Dominus Extreme, která už dle svého označení patří mezi herní desky. I bez herních testů Anandtechu však můžeme říci, že cpát takový procesor do herní sestavy je holý nesmysl a něco takového si pořídí pouze ti, kterým je zcela jedno, jestli za procesor dají 500 nebo 3000 dolarů nehledě na ostatní nutné komponenty.
 
 
A testy to potvrzují. Pokud je W-3175X v některých nejlepší, pak s naprosto mizivým náskokem bez ohledu na zvolené rozlišení. Jeden příklad za všechny: 
 
 
V tomto titulu se sice W-3175X v průměrných FPS drží v popředí bez ohledu na rozlišení, ale má to snad nějaký význam, když rozdíl mezi nejlepším a nejhorším modelem není ani 7 FPS při rozsahu 103 až 110 FPS? Prostě nemá, takže o novém procesoru budeme uvažovat jako především o pracovním nástroji pro aplikace, v nichž skutečně může využít svůj plný výkon 28/56 fyzických a logických jader. Máme tu třeba dva renderovací testy - Blender a LuxMark. 
 
 
 
Můžete si všimnout dvou výsledků procesoru W-3175X. Oranžový pruh ukazuje výkon s deskou Asus a uvolněnými limity spotřeby. Intel Spec a červený pruh zase ukazuje výkon s nastavením doporučeným Intelem, které tak výkon procesoru nějakým způsobem škrtí, a to ve snaze zajistit stabilitu. Výsledek může být znatelný, nebo i zanedbatelný jako v Blenderu, kde navíc jasně vyhrál 32jádrový Threadripper. 
 
V případě LuxMarku máme jako vítěze Intel, ovšem především díky uvolněným limitům spotřeby na desce Asus a také se ukazuje, že Threadripper má nějaký problém, a to možná i tento. LuxMark ale třeba jen neumí s Threadrippery řádně pracovat, však proč by jinak mohl mít 24jádrový model téměř identický výkon jako 32jádrový?
 
Celkově je Xeon W-3175X v řadě testů nejlepší, ale v jiných i zcela průměrný, což závisí právě i na tom, jak dobře dokáží dané aplikace využívat více jader. Testy si můžete prolétnout sami a já tu nakonec jen odložím srovnání spotřeby samotných procesorů. 
 
 
Asi tolik k udávanému TDP 255 W a jasně je vidět také dopad uvolněných limitů spotřeby na desce Asus, která tak svým způsobem asi provádí přetaktování. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zemětřesení na Marsu už díky InSight není jen teorie Zemětřesení na Marsu už díky InSight není jen teorie
Sonda InSight americké NASA pobývá na Marsu už řadu měsíců a už dlouho tak naslouchala jeho interiéru, zda z něj nepřijdou nějaké otřesy. Nyní už můžeme říci, že Mars je nejspíše geologicky aktivní planeta.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Ryzen 5 3400G a 3 3200G jsou v dohledu, jaké budou? AMD Ryzen 5 3400G a 3 3200G jsou v dohledu, jaké budou?
Zrovna včera jsme se podívali na to, jak se v Číně hardwaroví nadšenci už vesele šťourají v APU AMD Ryzen 3 3200G a zkoumají, co má pod pokličkou. Není tak divu, že se můžeme už dozvědět i o jeho specifikacích a opět je tu téma teplovodivé pasty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA znemožnila brzké otestování karet GTX 1650, proč? NVIDIA znemožnila brzké otestování karet GTX 1650, proč?
NVIDIA včera vypustila na trh karty GeForce GTX 1650, ovšem oficiální představení z její strany v podstatě neproběhlo a co víc, znemožněno bylo i brzké otestování karet v rámci nezávislých recenzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft nakonec do Windows 10 nezahrne funkci Sets Microsoft nakonec do Windows 10 nezahrne funkci Sets
Už od roku 2017 se mluví o chystané funkci Sets, kterou si Microsoft připravoval jako další vylepšení svého systému Windows 10. Během loňského dubna se jí dočkali Insideři, ale nyní se dozvídáme, že už s ní Microsoft nepočítá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář