www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Xeon W s 28 jádry otestován, jak si vede?

Intel Xeon W s 28 jádry otestován, jak si vede?
, , aktualita
Spíše jen pro zajímavost se podíváme na to, jak si vede procesor Intel Xeon W-3175X, který se uplatní v sestavách o ceně malého auta. Intel jej jasně prezentuje jako procesor pro pracovní stanice, ale do herních sestav se dostane také, to si nedělejme iluze.
reklama
Intel Xeon W-3175X byl oficiálně vypuštěn na trh ve středu a server Anandtech zvládl hned nabídnout jeho testy, které se z velké části týkají právě her. A rozhodně není mimo mísu, však jednou ze dvou známých desek pro tento procesor bude Asus ROG Dominus Extreme, která už dle svého označení patří mezi herní desky. I bez herních testů Anandtechu však můžeme říci, že cpát takový procesor do herní sestavy je holý nesmysl a něco takového si pořídí pouze ti, kterým je zcela jedno, jestli za procesor dají 500 nebo 3000 dolarů nehledě na ostatní nutné komponenty.
 
 
A testy to potvrzují. Pokud je W-3175X v některých nejlepší, pak s naprosto mizivým náskokem bez ohledu na zvolené rozlišení. Jeden příklad za všechny: 
 
 
V tomto titulu se sice W-3175X v průměrných FPS drží v popředí bez ohledu na rozlišení, ale má to snad nějaký význam, když rozdíl mezi nejlepším a nejhorším modelem není ani 7 FPS při rozsahu 103 až 110 FPS? Prostě nemá, takže o novém procesoru budeme uvažovat jako především o pracovním nástroji pro aplikace, v nichž skutečně může využít svůj plný výkon 28/56 fyzických a logických jader. Máme tu třeba dva renderovací testy - Blender a LuxMark. 
 
 
 
Můžete si všimnout dvou výsledků procesoru W-3175X. Oranžový pruh ukazuje výkon s deskou Asus a uvolněnými limity spotřeby. Intel Spec a červený pruh zase ukazuje výkon s nastavením doporučeným Intelem, které tak výkon procesoru nějakým způsobem škrtí, a to ve snaze zajistit stabilitu. Výsledek může být znatelný, nebo i zanedbatelný jako v Blenderu, kde navíc jasně vyhrál 32jádrový Threadripper. 
 
V případě LuxMarku máme jako vítěze Intel, ovšem především díky uvolněným limitům spotřeby na desce Asus a také se ukazuje, že Threadripper má nějaký problém, a to možná i tento. LuxMark ale třeba jen neumí s Threadrippery řádně pracovat, však proč by jinak mohl mít 24jádrový model téměř identický výkon jako 32jádrový?
 
Celkově je Xeon W-3175X v řadě testů nejlepší, ale v jiných i zcela průměrný, což závisí právě i na tom, jak dobře dokáží dané aplikace využívat více jader. Testy si můžete prolétnout sami a já tu nakonec jen odložím srovnání spotřeby samotných procesorů. 
 
 
Asi tolik k udávanému TDP 255 W a jasně je vidět také dopad uvolněných limitů spotřeby na desce Asus, která tak svým způsobem asi provádí přetaktování. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek