www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Cascade Lake-X přijdou ke konci listopadu, čeká se na Threadrippery?

Intel Cascade Lake-X přijdou ke konci listopadu, čeká se na Threadrippery?
, , aktualita
Intel chtěl dle serveru VideoCardz vyslat na trh nové HEDT procesory Cascade Lake-X už během tohoto týdne, ale nyní se dozvídáme, že to bude spíše až ke konci tohoto měsíce. Jaká je příčina? 
K oblíbeným
reklama
Když se podíváme na to, co víme o budoucích HEDT procesorech firem AMD a Intel, jejichž vypuštění na trh se nám tak pěkně sešlo, jedno je zřejmé. O procesorech Intel Cascade Lake-X víme více než o Threadripperech 3. generace, což je dáno i tím že Intel v podstatě nemá čím překvapit. Především ale už známe specifikace Cascade Lake-X stejně jako jejich ceny, zatímco v případě Threadripperů bezpečně nevíme ani to, jaké modely s kolika jádry chce AMD vyslat na trh. 
 
 
Intel asi také nemá jasno, přičemž ten dle VideoCardz odsunul datum vypuštění nových HEDT procesorů na 25. listopadu, zatímco AMD má nové Threadrippery představit (ale ještě ne vypustit na trh) zítra v 15:00 našeho času. 
 
Cascade Lake-X byly už formálně představeny, ovšem Intel se ani slůvkem nezmínil o tom, kdy je chce vypustit na trh. Takže nyní může čekat na to, co předvede AMD a případně svou nabídku trošku vyladit. Do 25. listopadu bude mít ostatně na přemýšlení času dost, i když tedy není zrovna jasné, zda bylo vypuštění na trh odsunuto právě či především kvůli AMD. 
 
Stejně tak nemáme potvrzeno, že AMD zítra své Threadrippery skutečně představí. Dá se to však očekávat, neboť firma připravuje webinar s podtitulem Meet the Experts, který se bude točit kolem "budoucnosti High-End Desktopu". Tak uvidíme, co postaví proti 10 až 18jádrovým Core-X 10. generace s cenou 590 až 979 dolarů.  
 
Aktualizace: Dle pozdějšího upřesnění neměl být nástup procesorů Cascade Lake-X odložen, neboť byl původně plánován na konec listopadu. Ovšem nic se nemění na tom, že v té době by už měl mít Intel dávno jasno o tom, co nabídne konkurence.
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ohvězdičkovaná jádra v Ryzen Master neodpovídají nejlepším jádrům dle Windows Ohvězdičkovaná jádra v Ryzen Master neodpovídají nejlepším jádrům dle Windows
Nové Windows 10 mají s využitím CPPC2 (Collaborative Power and Performance Control 2) přednostně využívat ta nejlepší jádra v procesorech AMD i Intel. Odpovídá to ale tomu, co nám ukazuje Ryzen Master? A je to vůbec problém?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve ukázalo Half-Life: Alyx, půjde o revoluční titul pro VR? Valve ukázalo Half-Life: Alyx, půjde o revoluční titul pro VR?
Virtuální realita do světa her dosud nezasáhla nijak zásadním způsobem, nicméně společnost Valve to chce evidentně změnit. Využije k tomu přitom svou herní řadu Half-Life, na jejíž pokračování množí toužebně čekali.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů