www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Cascade Lake-X přijdou ke konci listopadu, čeká se na Threadrippery?

Intel Cascade Lake-X přijdou ke konci listopadu, čeká se na Threadrippery?
, , aktualita
Intel chtěl dle serveru VideoCardz vyslat na trh nové HEDT procesory Cascade Lake-X už během tohoto týdne, ale nyní se dozvídáme, že to bude spíše až ke konci tohoto měsíce. Jaká je příčina? 
K oblíbeným
reklama
Když se podíváme na to, co víme o budoucích HEDT procesorech firem AMD a Intel, jejichž vypuštění na trh se nám tak pěkně sešlo, jedno je zřejmé. O procesorech Intel Cascade Lake-X víme více než o Threadripperech 3. generace, což je dáno i tím že Intel v podstatě nemá čím překvapit. Především ale už známe specifikace Cascade Lake-X stejně jako jejich ceny, zatímco v případě Threadripperů bezpečně nevíme ani to, jaké modely s kolika jádry chce AMD vyslat na trh. 
 
 
Intel asi také nemá jasno, přičemž ten dle VideoCardz odsunul datum vypuštění nových HEDT procesorů na 25. listopadu, zatímco AMD má nové Threadrippery představit (ale ještě ne vypustit na trh) zítra v 15:00 našeho času. 
 
Cascade Lake-X byly už formálně představeny, ovšem Intel se ani slůvkem nezmínil o tom, kdy je chce vypustit na trh. Takže nyní může čekat na to, co předvede AMD a případně svou nabídku trošku vyladit. Do 25. listopadu bude mít ostatně na přemýšlení času dost, i když tedy není zrovna jasné, zda bylo vypuštění na trh odsunuto právě či především kvůli AMD. 
 
Stejně tak nemáme potvrzeno, že AMD zítra své Threadrippery skutečně představí. Dá se to však očekávat, neboť firma připravuje webinar s podtitulem Meet the Experts, který se bude točit kolem "budoucnosti High-End Desktopu". Tak uvidíme, co postaví proti 10 až 18jádrovým Core-X 10. generace s cenou 590 až 979 dolarů.  
 
Aktualizace: Dle pozdějšího upřesnění neměl být nástup procesorů Cascade Lake-X odložen, neboť byl původně plánován na konec listopadu. Ovšem nic se nemění na tom, že v té době by už měl mít Intel dávno jasno o tom, co nabídne konkurence.
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4 Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4
Gigabyte uvádí další verzi svých kompaktních desktopů Brix. V nabídce bude několik konfigurací s procesory Intel Core 11. generace a možností rozšíření o externí GPU. Dodávány budou v provedení barebone.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Včera, aktualita, Jan Vítek