reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Ceny a specifikace Cascade Lake-X potvrzeny

, , aktualita
Ceny a specifikace Cascade Lake-X potvrzeny
Intel má až v pondělí oficiálně představit procesory Cascade Lake-X, jejichž ceny a specifikace byly už prozrazeny. Existovala ale ještě možnost, že jde o podvrh, ale ta už je nyní minimální díky informacím od techPowerUp.
Ve středu se objevily informace o nových HEDT procesorech Cascade Lake-X a přinesly především to zjištění, že Intel se opravdu rozhodl velice výrazně zlevnit. Právě proto jsme mohli ještě čekat na další potvrzení, které nyní přichází ještě před plánovaným oficiálním představením nových procesorů, které je naplánováno na příští pondělí. Server techPowerUp mluví o tom, že získal potvrzení specifikací i cen nových procesorů. 
 
 
Nové procesory přichází ve čtyřech verzích s 10, 12, 14 a 18 jádry a všechny budou kompatibilní se staršími deskami s LGA 2066 a X299, a to pochopitelně s nutností aktualizace BIOSu. Přijdou ale i nové desky, které mají nabídnout sice stejný čipset, ale jako novinku třeba 2,5Gb Ethernet či 802.11ax Wi-Fi 6 WLAN. Samotné Cascade Lake-X zase budou mít ve výbavě nové instrukce DLBoost pro hluboké učení a všechny nesou označení XE, což znamená odemčený násobič.
 
 
Nejlepší model z nové čtveřice v podobě Core i9-10980XE přijde za 979 USD, což není ani polovina ceny modelu Core i9-9980XE. Máme tu hned čtyři různé takty, které se dostaly do specifikací, a sice základní takt 3 GHz, který se týká TDP 165 W, dále turbo všech jader 3,8 GHz a pak Turbo Boost 2.0 na 4,6 GHz a nakonec Turbo Boost 3.0 s taktem 4,8 GHz. 
 
Pro ostatní procesory jsou turbo frekvence velice podobné, ale to se pochopitelně netýká jednak turba všech jader a pak je samozřejmé, že ne základního taktu, neboť ten odpovídá stanovenému TDP a procesor s 18 jádry při stejné spotřebě jako 10jádrový model jednoduše nemůže nabídnout stejně vysokou pracovní frekvenci. 
 
Máme také potvrzeno zdvojnásobení maximální kapacity RAM na 256 GB, přičemž IPC bude zhruba odpovídat procesorům Skylake. S přihlédnutím k tomu tak ani nebylo jiné cesty, jak dosáhnout až dvojnásobku výkonu na pořizovací cenu, než procesory výrazně zlevnit. 
 


reklama
reklama
reklama
reklama