www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ceny a specifikace Cascade Lake-X potvrzeny

Ceny a specifikace Cascade Lake-X potvrzeny
, , aktualita
Intel má až v pondělí oficiálně představit procesory Cascade Lake-X, jejichž ceny a specifikace byly už prozrazeny. Existovala ale ještě možnost, že jde o podvrh, ale ta už je nyní minimální díky informacím od techPowerUp.
K oblíbeným
reklama
Ve středu se objevily informace o nových HEDT procesorech Cascade Lake-X a přinesly především to zjištění, že Intel se opravdu rozhodl velice výrazně zlevnit. Právě proto jsme mohli ještě čekat na další potvrzení, které nyní přichází ještě před plánovaným oficiálním představením nových procesorů, které je naplánováno na příští pondělí. Server techPowerUp mluví o tom, že získal potvrzení specifikací i cen nových procesorů. 
 
 
Nové procesory přichází ve čtyřech verzích s 10, 12, 14 a 18 jádry a všechny budou kompatibilní se staršími deskami s LGA 2066 a X299, a to pochopitelně s nutností aktualizace BIOSu. Přijdou ale i nové desky, které mají nabídnout sice stejný čipset, ale jako novinku třeba 2,5Gb Ethernet či 802.11ax Wi-Fi 6 WLAN. Samotné Cascade Lake-X zase budou mít ve výbavě nové instrukce DLBoost pro hluboké učení a všechny nesou označení XE, což znamená odemčený násobič.
 
 
Nejlepší model z nové čtveřice v podobě Core i9-10980XE přijde za 979 USD, což není ani polovina ceny modelu Core i9-9980XE. Máme tu hned čtyři různé takty, které se dostaly do specifikací, a sice základní takt 3 GHz, který se týká TDP 165 W, dále turbo všech jader 3,8 GHz a pak Turbo Boost 2.0 na 4,6 GHz a nakonec Turbo Boost 3.0 s taktem 4,8 GHz. 
 
Pro ostatní procesory jsou turbo frekvence velice podobné, ale to se pochopitelně netýká jednak turba všech jader a pak je samozřejmé, že ne základního taktu, neboť ten odpovídá stanovenému TDP a procesor s 18 jádry při stejné spotřebě jako 10jádrový model jednoduše nemůže nabídnout stejně vysokou pracovní frekvenci. 
 
Máme také potvrzeno zdvojnásobení maximální kapacity RAM na 256 GB, přičemž IPC bude zhruba odpovídat procesorům Skylake. S přihlédnutím k tomu tak ani nebylo jiné cesty, jak dosáhnout až dvojnásobku výkonu na pořizovací cenu, než procesory výrazně zlevnit. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají? Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají?
V dnešní zprávě společnosti TrendForce se také dočteme o tom, jaké plány mají největší světoví výrobci elektronických pamětí typu NAND Flash. Podívejme se tak na to, jaké další generace se chystají. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům
Ještě během zimy přicházely zprávy o tom, jak se můžeme chystat na prudké zvyšování cen pamětí NAND Flash a ušetřeny nebudou ani DRAM. Koronavirus však tyto predikce zdánlivě rozcupoval a nyní můžeme být zvědaví na to, jaká je realita.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice
Mechanické klávesnice dnes již běžně nabízí podsvícení, a to rovnou RGB se světelnou diodou pod každou klávesou zvlášť. Jde přitom o výbavu, která není každému po chuti, přičemž HyperX nyní cílí především na ty, kterým vyhovuje.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE
Společnost QNAP přichází na trh s novým NASem TS-431KX. Ten přináší pozice pro 4 disky a zaujme především podporou síťového rozhraní 10GbE. Díky tomu slibuje přenosové rychlosti přesahující 1100 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost
AMD již brzy umožní výrobcům základních desek, aby dostali na trh své modely s čipsetem B550, přičemž ty se již objevují v nabídkách zahraničních obchodů, kde jejich cena začíná na 100 dolarech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek