www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ceny a specifikace Cascade Lake-X potvrzeny

Ceny a specifikace Cascade Lake-X potvrzeny
, , aktualita
Intel má až v pondělí oficiálně představit procesory Cascade Lake-X, jejichž ceny a specifikace byly už prozrazeny. Existovala ale ještě možnost, že jde o podvrh, ale ta už je nyní minimální díky informacím od techPowerUp.
K oblíbeným
reklama
Ve středu se objevily informace o nových HEDT procesorech Cascade Lake-X a přinesly především to zjištění, že Intel se opravdu rozhodl velice výrazně zlevnit. Právě proto jsme mohli ještě čekat na další potvrzení, které nyní přichází ještě před plánovaným oficiálním představením nových procesorů, které je naplánováno na příští pondělí. Server techPowerUp mluví o tom, že získal potvrzení specifikací i cen nových procesorů. 
 
 
Nové procesory přichází ve čtyřech verzích s 10, 12, 14 a 18 jádry a všechny budou kompatibilní se staršími deskami s LGA 2066 a X299, a to pochopitelně s nutností aktualizace BIOSu. Přijdou ale i nové desky, které mají nabídnout sice stejný čipset, ale jako novinku třeba 2,5Gb Ethernet či 802.11ax Wi-Fi 6 WLAN. Samotné Cascade Lake-X zase budou mít ve výbavě nové instrukce DLBoost pro hluboké učení a všechny nesou označení XE, což znamená odemčený násobič.
 
 
Nejlepší model z nové čtveřice v podobě Core i9-10980XE přijde za 979 USD, což není ani polovina ceny modelu Core i9-9980XE. Máme tu hned čtyři různé takty, které se dostaly do specifikací, a sice základní takt 3 GHz, který se týká TDP 165 W, dále turbo všech jader 3,8 GHz a pak Turbo Boost 2.0 na 4,6 GHz a nakonec Turbo Boost 3.0 s taktem 4,8 GHz. 
 
Pro ostatní procesory jsou turbo frekvence velice podobné, ale to se pochopitelně netýká jednak turba všech jader a pak je samozřejmé, že ne základního taktu, neboť ten odpovídá stanovenému TDP a procesor s 18 jádry při stejné spotřebě jako 10jádrový model jednoduše nemůže nabídnout stejně vysokou pracovní frekvenci. 
 
Máme také potvrzeno zdvojnásobení maximální kapacity RAM na 256 GB, přičemž IPC bude zhruba odpovídat procesorům Skylake. S přihlédnutím k tomu tak ani nebylo jiné cesty, jak dosáhnout až dvojnásobku výkonu na pořizovací cenu, než procesory výrazně zlevnit. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super
Společnost Inno3D na svých stránkách několikrát zmínila grafickou kartu GeForce RTX 2080 Ti Super, na niž zatím čekáme marně. Nyní se to týká prodejní akce na podporu GeForce RTX a GTX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek