www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Chaco Canyon: malý a úsporný NUC s pasivním chlazením

Intel Chaco Canyon: malý a úsporný NUC s pasivním chlazením
, , aktualita
Díky využití pouze 6W SoC nám zatím ještě oficiálně nepředstavený NUC8CHK Chaco Canyon od Intelu nabídne pasivní chlazení, a tedy i zcela bezhlučný provoz. A jaká je další výbava?  
K oblíbeným
reklama
Počítače Intel Next Unit of Computing (NUC) tak budou obohaceny o další model, který však vypadá možná spíše jako průmyslové PC, ale uvidíme, na jaký trh jej Intel nakonec vyšle. Lecos ale napovídá to, že se o tomto NUC hovoří jako o "NUC 8 Rugged". 
 
 
Půjde o zajímavou volbu pro ty, kteří nehledají výkon, ale malé rozměry, úsporný provoz a především ticho. Točit se zde nebude nic, protože chlazení 6W čipu je pasivní a jako hlavní paměť se uplatní 64GB eMMC, a nebo spíše SSD pro M.2 se čtyřmi linkami PCIe a s podporou NVMe. A nebo také M.2 SSD s rozhraním SATA, to už je na volbě samotného zákazníka. 
 
Jako procesor se zde využije konkrétně Celeron N3350 generace Apollo Lake, takže doufejme, že už to bude model ve steppingu F1, neboť starší verze mohou selhávat. Základní takt tohoto dvoujádrového čipu je 1,1 GHz a maximální pak 2,4 GHz. 
 
Intel NUC8CHK už také přichází vybaven 4 GB paměti RAM, takže nejde v pravém slova smyslu o barebone, když má operační paměť i základní paměť pro data. Těžko také můžeme uvažovat o tom, že by RAM šla rozšířit, i když jeden SO-DIMM by se možná dovnitř ještě vešel. 
 
 
Dále tu máme gigabitový Ethernet, 802.11ac (Wi-Fi 5), Bluetooth 4.2, USB 3.0 a 2.0, HDMI 1.4 a 2.0 a sluchátkový jack. Napájení zajistí malý konektor pro 19 V. Prodejní cena tohoto počítače se dle prvních ohlasů pohybuje mírně pod 250 dolarů. 
 
Zdroj: TechSpot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc
AMD má nepopiratelné problémy s uspokojením poptávky po nových 7nm procesorech, ovšem že by se to týkalo i grafických karet s čipy Navi, to nelze říci. Brzy by jejich řady přitom měly rozšířit nové modely s Navi 12 i Navi 14. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware
Blíží se vypuštění "měkkého restartu" série Call of Duty: Modern Warfare, takže přesně takto pojmenovaná novinka přijde na trh ke konci října. Ovšem je tu také betatestování a zvláště toho se týkají zveřejněné hardwarové požadavky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami
Pacienti s výrazným ochrnutím celého těla potřebují komunikovat s vnějším světem, k čemuž jim má dopomoci nový systém od Georgia Institute of Technology. Ten umožní ovládání invalidního vozíku nebo počítače myšlenkami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes? Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?
Procesor AMD Ryzen 5 3500X už můžeme brát v podstatě jako jistotu, přičemž po jeho boku by měl dorazit také model Ryzen 5 3500 lišící se jen v jedné věci. Přinejmenším 3500X by měl přitom nastoupit na trh již dnes. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala