www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Chaco Canyon: malý a úsporný NUC s pasivním chlazením

Intel Chaco Canyon: malý a úsporný NUC s pasivním chlazením
, , aktualita
Díky využití pouze 6W SoC nám zatím ještě oficiálně nepředstavený NUC8CHK Chaco Canyon od Intelu nabídne pasivní chlazení, a tedy i zcela bezhlučný provoz. A jaká je další výbava?  
K oblíbeným
reklama
Počítače Intel Next Unit of Computing (NUC) tak budou obohaceny o další model, který však vypadá možná spíše jako průmyslové PC, ale uvidíme, na jaký trh jej Intel nakonec vyšle. Lecos ale napovídá to, že se o tomto NUC hovoří jako o "NUC 8 Rugged". 
 
 
Půjde o zajímavou volbu pro ty, kteří nehledají výkon, ale malé rozměry, úsporný provoz a především ticho. Točit se zde nebude nic, protože chlazení 6W čipu je pasivní a jako hlavní paměť se uplatní 64GB eMMC, a nebo spíše SSD pro M.2 se čtyřmi linkami PCIe a s podporou NVMe. A nebo také M.2 SSD s rozhraním SATA, to už je na volbě samotného zákazníka. 
 
Jako procesor se zde využije konkrétně Celeron N3350 generace Apollo Lake, takže doufejme, že už to bude model ve steppingu F1, neboť starší verze mohou selhávat. Základní takt tohoto dvoujádrového čipu je 1,1 GHz a maximální pak 2,4 GHz. 
 
Intel NUC8CHK už také přichází vybaven 4 GB paměti RAM, takže nejde v pravém slova smyslu o barebone, když má operační paměť i základní paměť pro data. Těžko také můžeme uvažovat o tom, že by RAM šla rozšířit, i když jeden SO-DIMM by se možná dovnitř ještě vešel. 
 
 
Dále tu máme gigabitový Ethernet, 802.11ac (Wi-Fi 5), Bluetooth 4.2, USB 3.0 a 2.0, HDMI 1.4 a 2.0 a sluchátkový jack. Napájení zajistí malý konektor pro 19 V. Prodejní cena tohoto počítače se dle prvních ohlasů pohybuje mírně pod 250 dolarů. 
 
Zdroj: TechSpot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů
Intel by měl pomalu postupovat k vydání svých prvních samostatných grafických karet po modelu 740 a k tomu bude potřebovat i příslušnou softwarovou výbavu. Nyní je tu jako novinka pro Command Centre také funkce pro streamování. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace
Core i9-9900KS byl uveden na trh loni na podzim jako pokus Intelu ještě jednou využít svou výhodu ve schopnosti 14nm procesu dosáhnout vyšších taktů. Tento procesor tak nabídl ty nejvyšší, jakých byl Intel schopen. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem
EIZO si připravilo svůj první monitor, který nabídne HDR1000 a zabudovaný kalibrační senzor, z čehož je už zřejmé, že ColorEdge Prominence CG3146 je určen především pro profesionály. Co dalšího nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek