www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel chystá 26jádrový Xeon W s taktem až 4,1 GHz

Intel chystá 26jádrový Xeon W s taktem až 4,1 GHz
, , aktualita
Intel svou HEDT platformu s paticí LGA 3647 po představení prvního 28jádrového Xeon W zrovna moc nerozvíjel, tedy přesněji řečeno vůbec. Připravil si až druhou vlnu procesorů založenou již na Cascade Lake a tu nyní obohatí nový čip.
K oblíbeným
reklama
Procesor Xeon W-3175X přišel na trh ve své době osamocený jako jediný HEDT model pro LGA 3647 a pracovní stanice. Intel však věděl, co dělá, protože s tímto 28jádrovým modelem spěchal kvůli konkurenčním až 32jádrovým Threadripperům. Na další procesory založené na Skylake by asi už nezbyl čas, respektive by už asi nemělo cenu je uvádět na trh, když za rohem byly Cascade Lake. 
 
 
Intel tak přišel s řadou Cascade Lake-W, která čítá procesory s 8 až 28 jádry a mezi nimi je i nástupce prvního 28jádrového modelu, procesor Xeon W-3275. Po něm však následuje už 24jádrový Xeon W-3265, takže nový model by měl sednout právě mezi tyto dva procesory. 
 
 
Detaily o novém procesoru pochází z databáze SiSoft Sandra a jsou vcelku jasné. Máme tu procesor s konfigurací 26C/52T s 26x 1MB L2 cache a celkem 35,75MB L3 cache. Vedle toho se dozvíme o taktu 4,1 GHz, což může být u takového procesoru jedině turbo. Avšak těžko to bude opravdu konečný takt, neboť vyšší má i jen osmijádrový model z řady Cascade Lake-W. 
 
Z výsledků se také dozvíme, že procesory byly testovány na desce ASUS ROG Dominus Extreme, jedné z mála takových, které jsou pro ně k dispozici s čipovou sadou Intel C621. Ostatně vedle ní je k dispozici už jen model firmy Gigabyte a stále se ještě připravuje EVGA SR-3 DARK, což jen ilustruje to, jak bude tato platforma rozšířena. 
 
Krom toho stále očekáváme procesory Cascade Lake-X s maximálně 18 jádry, čili půjde o nové klasické HEDT pro pracovní stanice s ještě rozumnými cenami. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Analýza 5 let prodejů na MindFactory ukazuje mocný návrat AMD do DIY Analýza 5 let prodejů na MindFactory ukazuje mocný návrat AMD do DIY
Občas se podíváme na to, jak se procesory x86 prodávají u našich sousedů. Jde o jednoho z největších německých maloobchodních prodejců, a sice MindFactory, který si vede své statistiky. A právě o nich bude řeč. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc
AMD má nepopiratelné problémy s uspokojením poptávky po nových 7nm procesorech, ovšem že by se to týkalo i grafických karet s čipy Navi, to nelze říci. Brzy by jejich řady přitom měly rozšířit nové modely s Navi 12 i Navi 14. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware
Blíží se vypuštění "měkkého restartu" série Call of Duty: Modern Warfare, takže přesně takto pojmenovaná novinka přijde na trh ke konci října. Ovšem je tu také betatestování a zvláště toho se týkají zveřejněné hardwarové požadavky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami
Pacienti s výrazným ochrnutím celého těla potřebují komunikovat s vnějším světem, k čemuž jim má dopomoci nový systém od Georgia Institute of Technology. Ten umožní ovládání invalidního vozíku nebo počítače myšlenkami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes? Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?
Procesor AMD Ryzen 5 3500X už můžeme brát v podstatě jako jistotu, přičemž po jeho boku by měl dorazit také model Ryzen 5 3500 lišící se jen v jedné věci. Přinejmenším 3500X by měl přitom nastoupit na trh již dnes. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek