www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel chystá 26jádrový Xeon W s taktem až 4,1 GHz

Intel chystá 26jádrový Xeon W s taktem až 4,1 GHz
, , aktualita
Intel svou HEDT platformu s paticí LGA 3647 po představení prvního 28jádrového Xeon W zrovna moc nerozvíjel, tedy přesněji řečeno vůbec. Připravil si až druhou vlnu procesorů založenou již na Cascade Lake a tu nyní obohatí nový čip.
K oblíbeným
reklama
Procesor Xeon W-3175X přišel na trh ve své době osamocený jako jediný HEDT model pro LGA 3647 a pracovní stanice. Intel však věděl, co dělá, protože s tímto 28jádrovým modelem spěchal kvůli konkurenčním až 32jádrovým Threadripperům. Na další procesory založené na Skylake by asi už nezbyl čas, respektive by už asi nemělo cenu je uvádět na trh, když za rohem byly Cascade Lake. 
 
 
Intel tak přišel s řadou Cascade Lake-W, která čítá procesory s 8 až 28 jádry a mezi nimi je i nástupce prvního 28jádrového modelu, procesor Xeon W-3275. Po něm však následuje už 24jádrový Xeon W-3265, takže nový model by měl sednout právě mezi tyto dva procesory. 
 
 
Detaily o novém procesoru pochází z databáze SiSoft Sandra a jsou vcelku jasné. Máme tu procesor s konfigurací 26C/52T s 26x 1MB L2 cache a celkem 35,75MB L3 cache. Vedle toho se dozvíme o taktu 4,1 GHz, což může být u takového procesoru jedině turbo. Avšak těžko to bude opravdu konečný takt, neboť vyšší má i jen osmijádrový model z řady Cascade Lake-W. 
 
Z výsledků se také dozvíme, že procesory byly testovány na desce ASUS ROG Dominus Extreme, jedné z mála takových, které jsou pro ně k dispozici s čipovou sadou Intel C621. Ostatně vedle ní je k dispozici už jen model firmy Gigabyte a stále se ještě připravuje EVGA SR-3 DARK, což jen ilustruje to, jak bude tato platforma rozšířena. 
 
Krom toho stále očekáváme procesory Cascade Lake-X s maximálně 18 jádry, čili půjde o nové klasické HEDT pro pracovní stanice s ještě rozumnými cenami. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena
Studio Obsidian Entertainment, které už nějaký ten pátek patří Microsoftu, je aktuálně v kurzu jako to, které stojí za úspěchem hry The Outer Worlds. Nyní ale chceme probrat sérii Pillars of Eternity. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře