www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel potvrdil 5GHz Core i9-9900KS i HEDT Cascade Lake-X, přijdou v říjnu

Intel potvrdil 5GHz Core i9-9900KS i HEDT Cascade Lake-X, přijdou v říjnu
, , aktualita
Díky prezentaci Intelu předcházející akci IFA v Berlíně můžeme potvrdit, že příští měsíc přijde na trh procesor Core i9-9900KS se "všejádrovým" turbem 5 GHz. Vedle toho se můžeme těšit na HEDT generaci Casade Lake-X. 
K oblíbeným
reklama
Nyní, když Intel už dávno přestal ignorovat společnost AMD a akceptoval ji jako konkurenci, i když stále slabší, bychom se nedivili, kdyby měl co říci k novým stížnostem na to, že Ryzen 3000 nedosahují uváděných turbo taktů. Právě to by mohl spojit s představením procesoru Core i9-9900KS, který právě slibuje to, že nabídne turbo 5 GHz napříč všemi osmi jádry v zátěži. Je to dobrá příležitost, jak si přihřát polívku na úkor konkurence, která se nyní bude muset snažit, aby si v očích veřejnosti a především nadšenců spravila reputaci. 
 
 
Zatím Intel ve své prezentaci připomíná jen to, že Core i9-9900K neztratil svou vedoucí pozici jako světově nejlepší procesor pro herní PC sestavy a že Core i9-9900KS bude ještě lepší. Jde jednak o to, že bude mít o 400 MHz výše posunutou základní frekvenci, a to na rovné 4 GHz a jeho turbo konfigurace jej v každém případě má zavést na 5 GHz, přičemž Core i9-9900K s plnou zátěží končí na 4,7 GHz. Je tak zřejmé, že obrovské rozdíly v reálném výkonu čekat nelze, ale reálně by nový KS měl být lepší. 
 
 
Intel už rovnou ukázal, že jeho nový procesor zvládne pracovat na 5 GHz se všemi jádry, i když z fotografií z prezentace to zrovna průkazné není, neboť na nich jedno jádro pracuje na základních 4 GHz. Ostatní ale drží takt 5 GHz a my si se závěry počkáme na řádné testy. 
 
Jak se dalo očekávat, Intel si pro Core i9-9900KS pečlivě vybral ty nejlépe vyrobené kousky, které vydrží bez problémů pracovat na vysokém taktu a plánuje je vypustit na trh během října. A rovněž lze očekávat, že za bonus vyšších taktů také slušně zaplatíme, i když o moc více by to být nemělo vzhledem ke konkurenci i tomu, že s vhodným chlazením se dá i Core i9-9900K provozovat na 5GHz.
 
 
Co se týče nových HEDT procesorů Cascade Lake-X, zatím víme jen to, že mají dorazit také v říjnu. Nahradí Skylake-X a dle Intelu se můžeme těšit na 1,74 až 2,09násobný výkon v poměru k ceně. V tom ovšem bude pochopitelně nějaký háček, protože dvojnásobný výkon obecně opravdu očekávat nelze, takže to může být třeba něco vztahující se k novým instrukcím, anebo se Intel chystá opravdu výrazně zlevnit. Uvidíme.  
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími
Filmový server Collider natočil zajímavé deepfake video. V něm se setkal falešný Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum u kulatého stolu k 15minutovému, neméně tak falešnému rozhovoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet
Po dlouhé době se dočkáváme singleplayerového titulu ze světa Hvězdných válek a je jím Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn, jimž prý lidé z Electronic Arts nechali při vývoji víceméně volnou ruku. My se ovšem zaměříme hlavně na výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM
Microsoft dle Neowin připravuje podporu softwaru pro x86-64 na zařízeních označovaných jako Windows on ARM. Jde tak o již známé mobilní počítače, na nichž běží plnohodnotné Windows s příslušnými aplikacemi, ale ne na procesorech x86. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia
Společnost Google zrovna nenadchla veřejnost úvodní nabídkou 12 her pro streamovací službu Stadia. Většinou to byly málo známé tituly a také se neobjevila vůbec žádná opravdová hlavní novinka, snad až na RDR2. Google ale na kritiku zareagoval. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře