www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel potvrdil 5GHz Core i9-9900KS i HEDT Cascade Lake-X, přijdou v říjnu

Intel potvrdil 5GHz Core i9-9900KS i HEDT Cascade Lake-X, přijdou v říjnu
, , aktualita
Díky prezentaci Intelu předcházející akci IFA v Berlíně můžeme potvrdit, že příští měsíc přijde na trh procesor Core i9-9900KS se "všejádrovým" turbem 5 GHz. Vedle toho se můžeme těšit na HEDT generaci Casade Lake-X. 
K oblíbeným
reklama
Nyní, když Intel už dávno přestal ignorovat společnost AMD a akceptoval ji jako konkurenci, i když stále slabší, bychom se nedivili, kdyby měl co říci k novým stížnostem na to, že Ryzen 3000 nedosahují uváděných turbo taktů. Právě to by mohl spojit s představením procesoru Core i9-9900KS, který právě slibuje to, že nabídne turbo 5 GHz napříč všemi osmi jádry v zátěži. Je to dobrá příležitost, jak si přihřát polívku na úkor konkurence, která se nyní bude muset snažit, aby si v očích veřejnosti a především nadšenců spravila reputaci. 
 
 
Zatím Intel ve své prezentaci připomíná jen to, že Core i9-9900K neztratil svou vedoucí pozici jako světově nejlepší procesor pro herní PC sestavy a že Core i9-9900KS bude ještě lepší. Jde jednak o to, že bude mít o 400 MHz výše posunutou základní frekvenci, a to na rovné 4 GHz a jeho turbo konfigurace jej v každém případě má zavést na 5 GHz, přičemž Core i9-9900K s plnou zátěží končí na 4,7 GHz. Je tak zřejmé, že obrovské rozdíly v reálném výkonu čekat nelze, ale reálně by nový KS měl být lepší. 
 
 
Intel už rovnou ukázal, že jeho nový procesor zvládne pracovat na 5 GHz se všemi jádry, i když z fotografií z prezentace to zrovna průkazné není, neboť na nich jedno jádro pracuje na základních 4 GHz. Ostatní ale drží takt 5 GHz a my si se závěry počkáme na řádné testy. 
 
Jak se dalo očekávat, Intel si pro Core i9-9900KS pečlivě vybral ty nejlépe vyrobené kousky, které vydrží bez problémů pracovat na vysokém taktu a plánuje je vypustit na trh během října. A rovněž lze očekávat, že za bonus vyšších taktů také slušně zaplatíme, i když o moc více by to být nemělo vzhledem ke konkurenci i tomu, že s vhodným chlazením se dá i Core i9-9900K provozovat na 5GHz.
 
 
Co se týče nových HEDT procesorů Cascade Lake-X, zatím víme jen to, že mají dorazit také v říjnu. Nahradí Skylake-X a dle Intelu se můžeme těšit na 1,74 až 2,09násobný výkon v poměru k ceně. V tom ovšem bude pochopitelně nějaký háček, protože dvojnásobný výkon obecně opravdu očekávat nelze, takže to může být třeba něco vztahující se k novým instrukcím, anebo se Intel chystá opravdu výrazně zlevnit. Uvidíme.  
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek