www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Comet Lake přijdou nejspíše až v roce 2020

Intel Comet Lake přijdou nejspíše až v roce 2020
, , aktualita
Nedávno se objevil seznam procesorů Comet Lake, který by mohl vzbuzovat naději, že Intel si brzy přichystá až 10jádrové modely Core pro běžné desktopy. Proti tomu ale vypovídá řada věcí a nyní i nově zveřejněné materiály.
K oblíbeným
reklama
Nenechme se ale mýlit, od generace Comet Lake stále očekáváme 10 jader, nový čipset a možná i novou patici, i když ta už by v případě nekompatibility procesorů se staršími čipsety stejně nehrála roli. Nedávno se přitom objevil celý seznam procesorů Comet Lake, který byl ale nejspíše zfalšovaný. To z několika prostých důvodů: přišel příliš brzy, ukazoval i ceny a podezřelý údaj v podobě technologie 14+++ nm, což Intel podobných materiálech obvykle nesděluje. 
 
 
Nyní tu máme od hong-kongského serveru XFastest nové roadmap, které vypadají už důvěryhodněji, a to především v tom, že Comet Lake-S dle nich mají dorazit v příštím roce. To bychom ostatně očekávali vzhledem k tomu, že Intel teprve nedávno uvedl na trh mnohé modely aktuální generace, jako je třeba nová KF verze Core i9-9900 bez grafiky. Bylo by velice podivné, kdyby je měly brzy nahradit další modely a uvažovat jsme mohli spíše o tom, že by někdy v létě dorazily ty výkonnější pod vedením 10 jádrového modelu. Jenomže to by daná tabulka nesměla obsahovat i podrobné údaje o cenách a specifikace dalších slabších modelů. 
 
 
Nová roadmap sice také není ověřena, ale vypadá už daleko uvěřitelněji. Mluví o Comet Lake-S s až 10 jádry, které budou potřebovat patici LGA 1200, a tedy pochopitelně i nové desky s novými čipsety série 400. Piny navíc budou pravděpodobně využity především pro napájení, protože jinak to nevypadá na odlišnou výbavu či rozhraní. Stále tu jsou dva kanály pro DDR4, 16 linek PCIe 3.0 pro grafickou kartu, obvyklá obrazová rozhraní a stále ještě sběrnice DMI 3.0 pro spojení s čipsetem, která nabízí propustnost 4 GB/s (odpovídá 4 linkám PCIe 3.0). Samotné čipsety budou dle očekávání obsahovat integrované Wi-Fi a podporu pro Thunderbolt 3.0, čili žádné opravdové novinky. 
 
 
Nakonec tu máme roadmap v již obvyklém provedení, která opět ukazuje na nástup Comet Lake-S během prvního kvartálu roku 2020. Zjistíme ale ještě i to, že odemknuté modely K budou mít konečně zvýšené TDP na 125 W, což už byla v podstatě nutnost, aby nás už Intel tolik nebalamutil o reálné spotřebě. Lze ale očekávat, že ta společně s reálným výdejem tepla bude zvláště u 10jádrového modelu v turbu mnohem vyšší, zvláště pokud se potvrdí to, že Intel se bude snažit dále tlačit na pilu a zvyšovat takty.
 
Comet Lake-S by měly být vyráběny nejdříve od 52. týdne tohoto roku, takže na trh by se mohly dostat spíše až v závěru prvního kvartálu 2020. Znamená to tak, že Intel nebude mít na nové 12 a 16jádrové Ryzeny odpověď přinejmenším půl roku. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala