www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Comet Lake přijdou nejspíše až v roce 2020

Intel Comet Lake přijdou nejspíše až v roce 2020
, , aktualita
Nedávno se objevil seznam procesorů Comet Lake, který by mohl vzbuzovat naději, že Intel si brzy přichystá až 10jádrové modely Core pro běžné desktopy. Proti tomu ale vypovídá řada věcí a nyní i nově zveřejněné materiály.
K oblíbeným
reklama
Nenechme se ale mýlit, od generace Comet Lake stále očekáváme 10 jader, nový čipset a možná i novou patici, i když ta už by v případě nekompatibility procesorů se staršími čipsety stejně nehrála roli. Nedávno se přitom objevil celý seznam procesorů Comet Lake, který byl ale nejspíše zfalšovaný. To z několika prostých důvodů: přišel příliš brzy, ukazoval i ceny a podezřelý údaj v podobě technologie 14+++ nm, což Intel podobných materiálech obvykle nesděluje. 
 
 
Nyní tu máme od hong-kongského serveru XFastest nové roadmap, které vypadají už důvěryhodněji, a to především v tom, že Comet Lake-S dle nich mají dorazit v příštím roce. To bychom ostatně očekávali vzhledem k tomu, že Intel teprve nedávno uvedl na trh mnohé modely aktuální generace, jako je třeba nová KF verze Core i9-9900 bez grafiky. Bylo by velice podivné, kdyby je měly brzy nahradit další modely a uvažovat jsme mohli spíše o tom, že by někdy v létě dorazily ty výkonnější pod vedením 10 jádrového modelu. Jenomže to by daná tabulka nesměla obsahovat i podrobné údaje o cenách a specifikace dalších slabších modelů. 
 
 
Nová roadmap sice také není ověřena, ale vypadá už daleko uvěřitelněji. Mluví o Comet Lake-S s až 10 jádry, které budou potřebovat patici LGA 1200, a tedy pochopitelně i nové desky s novými čipsety série 400. Piny navíc budou pravděpodobně využity především pro napájení, protože jinak to nevypadá na odlišnou výbavu či rozhraní. Stále tu jsou dva kanály pro DDR4, 16 linek PCIe 3.0 pro grafickou kartu, obvyklá obrazová rozhraní a stále ještě sběrnice DMI 3.0 pro spojení s čipsetem, která nabízí propustnost 4 GB/s (odpovídá 4 linkám PCIe 3.0). Samotné čipsety budou dle očekávání obsahovat integrované Wi-Fi a podporu pro Thunderbolt 3.0, čili žádné opravdové novinky. 
 
 
Nakonec tu máme roadmap v již obvyklém provedení, která opět ukazuje na nástup Comet Lake-S během prvního kvartálu roku 2020. Zjistíme ale ještě i to, že odemknuté modely K budou mít konečně zvýšené TDP na 125 W, což už byla v podstatě nutnost, aby nás už Intel tolik nebalamutil o reálné spotřebě. Lze ale očekávat, že ta společně s reálným výdejem tepla bude zvláště u 10jádrového modelu v turbu mnohem vyšší, zvláště pokud se potvrdí to, že Intel se bude snažit dále tlačit na pilu a zvyšovat takty.
 
Comet Lake-S by měly být vyráběny nejdříve od 52. týdne tohoto roku, takže na trh by se mohly dostat spíše až v závěru prvního kvartálu 2020. Znamená to tak, že Intel nebude mít na nové 12 a 16jádrové Ryzeny odpověď přinejmenším půl roku. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala