www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Core i7-8700K otestován v Cinebench

Intel Core i7-8700K otestován v Cinebench
, , aktualita
Očekávaný šestijádrový procesor Intel Core i7-8700K se ukázal v testu Cinebench R15, který dokáže ověřit jeho jednovláknový i vícevláknový výkon při renderování. Díky tomu si jej můžeme už dnes srovnat s konkurencí.reklama
Včera jsme se podívali na ceny očekávaných procesorů Intel Coffee Lake a nyní je čas se zaměřit na výkon modelu Core i7-8700K, vlajkového modelu. Ten se pochlubí šesti jádry, podporou Hyper-threadingu, odemčeným násobičem i vysokými takty. 

Intel chce přitom zachovat TDP na 95 W, což je srovnatelné s dnešním nejlepším Kaby Lake-S, přičemž takty nového Core i7-8700K se dostanou na 3,7GHz základ, 4,3 GHz turba všech jader a až 4,7 GHz turba pro jedno jádro. Těmto taktům už AMD nemůže v rámci své aktuální generace Ryzen konkurovat, a tak lze očekávat, že při srovnání procesorů se stejným počtem jader bude Intel výrazně lepší, ale také dražší. 
 
 
Nyní se můžeme podívat na to, jaký výkon nám Core i7-8700K nabídne v testu Cinebench R15, který je v recenzích velice často využíván i díky bohaté databázi výsledků. 
 
 
Z okolních obrázků lze vyčíst, že Core i7-8700K získal skóre 196 bodů v jednovláknovém a 1230 bodů ve vícevláknovém testu. V případě jednovláknového je to jen asi o 5 bodů lepší než v případě Core i7-7700K, který má ostatně jen o 200 MHz nižší maximální takt, přičemž nikde není řečeno, že Core i7-8700K dokáže na 4,7 GHz pracovat dlouhodobě. 
 
Coffee Lake je ale generace, která slibuje především nárůst vícevláknového výkonu a zde už je to o něčem jiném. Core i7-7700K dosahuje v našich testech 973 bodů, takže ve srovnání s ním je na tom Core i7-8700K výrazně lépe. Ale co takové AMD? V našem uvedeném testu, a výsledky serveru Guru3D to potvrzují, je 1230 bodů téměř stejný výsledek, jakého dosáhl i Ryzen 5 1600X (1240 - 1245 bodů). Nutno říci, že tento Ryzen v jednovláknovém testu dosahuje kvůli podstatně nižšímu taktu kolem 160 bodů. 
 
Jenomže pokud má být Coffee Lake generace točící se především okolo vícevláknového výkonu, pak právě v této disciplíně svou konkurenci rozhodně nezahanbí. Spíše naopak, neboť jestliže má pro Core i7-8700K platit cena 388 eur (něco přes 10 tisíc korun s daní), pak můžeme snadno zjistit, že Ryzen 5 1600X se pohybuje na 60 % této částky. Dokonce i osmijádrový Ryzen 7 1700X bude s největší pravděpodobností levnější, a jeho vícevláknový výkon už bude někde jinde. 
 
Zatím to tak vypadá, že ani Coffee Lake nedoženou poměr celkového výkonu a ceny procesorů AMD Ryzen, ale s těmito závěry si raději počkáme do 5. října, kdy nové Intely přijdou na trh. 
 
reklama
Nejnovější články
Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.) Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.)
Máte přehled v počítačovém hardwaru? Rádi stavíte počítače? Prošlo Vám rukama již mnoho komponent? V tom případě si nenechte uniknout dnešní hádanku. Pokud jako první napíšete do diskuze, jaký chladič procesoru je na fotografii, získáte jej.
Dnes, soutěž, Karel Polívka26 komentářů
AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake
Společnost AMD si připravila novou řadu System on Chip, které označuje za Ryzen V1000 a my víme, že půjde o konkurenci pro Intel Gemini Lake. Uplatnit se tak mohou v nettopech, netboocích či jiných úsporných počítačích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách
Výzkumníci z MIT přišli s prototypem zařízení, které nazývají tepelný rezonátor. Ten dokáže vyrábět elektrickou energii na základě variací v okolní teplotě, čímž jde v podstatě o bezedný zdroj energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty" Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty"
V roce 2015 se objevil projekt, který nám měl nakonec přinést modernizovanou verzi hry System Shock. O té můžeme mluvit jako o jednom z hlavních milníků ve vývoji počítačových her, který jejich svět pomohl změnit. Nyní je ale tento projekt ohrožen.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu
Neptun je v našem systému možná trošku opomíjeným obrem, který nemá velké prstence jako Saturn a ani obrovskou skvrnu a tak úžasné zbarvení jako Jupiter. Panuje však na něm velice divoké počasí s nejrychlejšími větry, které se kdy podařilo změřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek