www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Core i7-8700K otestován v Cinebench

Intel Core i7-8700K otestován v Cinebench
, , aktualita
Očekávaný šestijádrový procesor Intel Core i7-8700K se ukázal v testu Cinebench R15, který dokáže ověřit jeho jednovláknový i vícevláknový výkon při renderování. Díky tomu si jej můžeme už dnes srovnat s konkurencí.
reklama
Včera jsme se podívali na ceny očekávaných procesorů Intel Coffee Lake a nyní je čas se zaměřit na výkon modelu Core i7-8700K, vlajkového modelu. Ten se pochlubí šesti jádry, podporou Hyper-threadingu, odemčeným násobičem i vysokými takty. 

Intel chce přitom zachovat TDP na 95 W, což je srovnatelné s dnešním nejlepším Kaby Lake-S, přičemž takty nového Core i7-8700K se dostanou na 3,7GHz základ, 4,3 GHz turba všech jader a až 4,7 GHz turba pro jedno jádro. Těmto taktům už AMD nemůže v rámci své aktuální generace Ryzen konkurovat, a tak lze očekávat, že při srovnání procesorů se stejným počtem jader bude Intel výrazně lepší, ale také dražší. 
 
 
Nyní se můžeme podívat na to, jaký výkon nám Core i7-8700K nabídne v testu Cinebench R15, který je v recenzích velice často využíván i díky bohaté databázi výsledků. 
 
 
Z okolních obrázků lze vyčíst, že Core i7-8700K získal skóre 196 bodů v jednovláknovém a 1230 bodů ve vícevláknovém testu. V případě jednovláknového je to jen asi o 5 bodů lepší než v případě Core i7-7700K, který má ostatně jen o 200 MHz nižší maximální takt, přičemž nikde není řečeno, že Core i7-8700K dokáže na 4,7 GHz pracovat dlouhodobě. 
 
Coffee Lake je ale generace, která slibuje především nárůst vícevláknového výkonu a zde už je to o něčem jiném. Core i7-7700K dosahuje v našich testech 973 bodů, takže ve srovnání s ním je na tom Core i7-8700K výrazně lépe. Ale co takové AMD? V našem uvedeném testu, a výsledky serveru Guru3D to potvrzují, je 1230 bodů téměř stejný výsledek, jakého dosáhl i Ryzen 5 1600X (1240 - 1245 bodů). Nutno říci, že tento Ryzen v jednovláknovém testu dosahuje kvůli podstatně nižšímu taktu kolem 160 bodů. 
 
Jenomže pokud má být Coffee Lake generace točící se především okolo vícevláknového výkonu, pak právě v této disciplíně svou konkurenci rozhodně nezahanbí. Spíše naopak, neboť jestliže má pro Core i7-8700K platit cena 388 eur (něco přes 10 tisíc korun s daní), pak můžeme snadno zjistit, že Ryzen 5 1600X se pohybuje na 60 % této částky. Dokonce i osmijádrový Ryzen 7 1700X bude s největší pravděpodobností levnější, a jeho vícevláknový výkon už bude někde jinde. 
 
Zatím to tak vypadá, že ani Coffee Lake nedoženou poměr celkového výkonu a ceny procesorů AMD Ryzen, ale s těmito závěry si raději počkáme do 5. října, kdy nové Intely přijdou na trh. 
 
reklama
Nejnovější články
Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU
Intel už se nijak netají s tím, že pracuje na vývoji samostatných GPU, které mají být dost výkonné i pro moderní hry. Ostatně proto si k sobě z AMD přetáhl Raju Koduriho a ten nyní rozšiřuje svůj tým. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První test 32jádrového Threadripperu a CPU-Z jako bonus První test 32jádrového Threadripperu a CPU-Z jako bonus
AMD si pro toto léto chystá vypuštění druhé generace procesorů Threadripper, která bude představovat velice podstatné navýšení výkonu oproti té první. Chystá se totiž i 32jádrový model. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
WHO definovala, co je to herní porucha WHO definovala, co je to herní porucha
Světová zdravotnická organizace (WHO) zveřejnila již pojedenácté dokument International Statistical Classification of Diseases (ICD). Nová verze vůbec poprvé obsahuje popis toho, co organizace nazývá herní poruchou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu" Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britští silničáři opraví silnice drony a 3D tiskárnami Britští silničáři opraví silnice drony a 3D tiskárnami
Na britských silnicích se bude možná brzy používat nová technologie oprav výmolů. K těm budou využity drony a speciální typy autonomních 3D tiskáren, které budou plnit díry asfaltem, a to mnohem rychleji než dnes.
Včera, aktualita, Milan Šurkala