www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Core i7-8700K otestován v Cinebench

Intel Core i7-8700K otestován v Cinebench
, , aktualita
Očekávaný šestijádrový procesor Intel Core i7-8700K se ukázal v testu Cinebench R15, který dokáže ověřit jeho jednovláknový i vícevláknový výkon při renderování. Díky tomu si jej můžeme už dnes srovnat s konkurencí.reklama
Včera jsme se podívali na ceny očekávaných procesorů Intel Coffee Lake a nyní je čas se zaměřit na výkon modelu Core i7-8700K, vlajkového modelu. Ten se pochlubí šesti jádry, podporou Hyper-threadingu, odemčeným násobičem i vysokými takty. 

Intel chce přitom zachovat TDP na 95 W, což je srovnatelné s dnešním nejlepším Kaby Lake-S, přičemž takty nového Core i7-8700K se dostanou na 3,7GHz základ, 4,3 GHz turba všech jader a až 4,7 GHz turba pro jedno jádro. Těmto taktům už AMD nemůže v rámci své aktuální generace Ryzen konkurovat, a tak lze očekávat, že při srovnání procesorů se stejným počtem jader bude Intel výrazně lepší, ale také dražší. 
 
 
Nyní se můžeme podívat na to, jaký výkon nám Core i7-8700K nabídne v testu Cinebench R15, který je v recenzích velice často využíván i díky bohaté databázi výsledků. 
 
 
Z okolních obrázků lze vyčíst, že Core i7-8700K získal skóre 196 bodů v jednovláknovém a 1230 bodů ve vícevláknovém testu. V případě jednovláknového je to jen asi o 5 bodů lepší než v případě Core i7-7700K, který má ostatně jen o 200 MHz nižší maximální takt, přičemž nikde není řečeno, že Core i7-8700K dokáže na 4,7 GHz pracovat dlouhodobě. 
 
Coffee Lake je ale generace, která slibuje především nárůst vícevláknového výkonu a zde už je to o něčem jiném. Core i7-7700K dosahuje v našich testech 973 bodů, takže ve srovnání s ním je na tom Core i7-8700K výrazně lépe. Ale co takové AMD? V našem uvedeném testu, a výsledky serveru Guru3D to potvrzují, je 1230 bodů téměř stejný výsledek, jakého dosáhl i Ryzen 5 1600X (1240 - 1245 bodů). Nutno říci, že tento Ryzen v jednovláknovém testu dosahuje kvůli podstatně nižšímu taktu kolem 160 bodů. 
 
Jenomže pokud má být Coffee Lake generace točící se především okolo vícevláknového výkonu, pak právě v této disciplíně svou konkurenci rozhodně nezahanbí. Spíše naopak, neboť jestliže má pro Core i7-8700K platit cena 388 eur (něco přes 10 tisíc korun s daní), pak můžeme snadno zjistit, že Ryzen 5 1600X se pohybuje na 60 % této částky. Dokonce i osmijádrový Ryzen 7 1700X bude s největší pravděpodobností levnější, a jeho vícevláknový výkon už bude někde jinde. 
 
Zatím to tak vypadá, že ani Coffee Lake nedoženou poměr celkového výkonu a ceny procesorů AMD Ryzen, ale s těmito závěry si raději počkáme do 5. října, kdy nové Intely přijdou na trh. 
 
reklama
Nejnovější články
EVGA Epower V: královské napájení pro grafické karty EVGA Epower V: královské napájení pro grafické karty
EVGA si připravila specialitku pro nenapravitelné hardwarové nadšence, kteří se snaží ze svých komponent mačkat maximum. Jedná se o kartu Epower V s výkonným 12+2fázovým napájením grafických karet.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Je možné přežít ve vesmíru bez zdrojů Země? Je možné přežít ve vesmíru bez zdrojů Země?
Stephen Petranek se ve své knize How We'll Live on Mars zabývá otázkou přežití lidí v nehostinném vesmíru daleko od ochrany a zdrojů Země. Je tak možné dlouhodobě přežít s tím, co lze získat jinde? 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Nereferenční AMD RX Vega dorazí možná až v listopadu Nereferenční AMD RX Vega dorazí možná až v listopadu
Grafické karty AMD Radeon RX Vega rozhodně neudělaly díru do herního světa. Už sice konečně dorazily i na náš trh, ovšem ceny jsou vysoké a na nereferenční karty bez "fukarového chladiče" zatím nikde nenajdeme. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Intel investoval miliardu dolarů do AI společností Intel investoval miliardu dolarů do AI společností
Intel se rozhodl, že si vybuduje celý ekosystém pro umělou inteligenci (AI), do čehož hodlá mohutně investovat. Brian Krzanich (CEO) nám k tomu řekne, co tím jeho firma sleduje a koho všeho podporuje a už i podpořila.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové našli známky černočerné planety Astronomové našli známky černočerné planety
Hledat velice tmavé objekty ve vesmíru pochopitelně není nic snadného. Platí to jak pro černé díry, tak pro další objekty, jako je třeba planeta pohlcující téměř všechno viditelné světlo. O té budeme mluvit jako o WASP-12b. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů