www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Core i7-8700K otestován v Cinebench

Intel Core i7-8700K otestován v Cinebench
, , aktualita
Očekávaný šestijádrový procesor Intel Core i7-8700K se ukázal v testu Cinebench R15, který dokáže ověřit jeho jednovláknový i vícevláknový výkon při renderování. Díky tomu si jej můžeme už dnes srovnat s konkurencí.reklama
Včera jsme se podívali na ceny očekávaných procesorů Intel Coffee Lake a nyní je čas se zaměřit na výkon modelu Core i7-8700K, vlajkového modelu. Ten se pochlubí šesti jádry, podporou Hyper-threadingu, odemčeným násobičem i vysokými takty. 

Intel chce přitom zachovat TDP na 95 W, což je srovnatelné s dnešním nejlepším Kaby Lake-S, přičemž takty nového Core i7-8700K se dostanou na 3,7GHz základ, 4,3 GHz turba všech jader a až 4,7 GHz turba pro jedno jádro. Těmto taktům už AMD nemůže v rámci své aktuální generace Ryzen konkurovat, a tak lze očekávat, že při srovnání procesorů se stejným počtem jader bude Intel výrazně lepší, ale také dražší. 
 
 
Nyní se můžeme podívat na to, jaký výkon nám Core i7-8700K nabídne v testu Cinebench R15, který je v recenzích velice často využíván i díky bohaté databázi výsledků. 
 
 
Z okolních obrázků lze vyčíst, že Core i7-8700K získal skóre 196 bodů v jednovláknovém a 1230 bodů ve vícevláknovém testu. V případě jednovláknového je to jen asi o 5 bodů lepší než v případě Core i7-7700K, který má ostatně jen o 200 MHz nižší maximální takt, přičemž nikde není řečeno, že Core i7-8700K dokáže na 4,7 GHz pracovat dlouhodobě. 
 
Coffee Lake je ale generace, která slibuje především nárůst vícevláknového výkonu a zde už je to o něčem jiném. Core i7-7700K dosahuje v našich testech 973 bodů, takže ve srovnání s ním je na tom Core i7-8700K výrazně lépe. Ale co takové AMD? V našem uvedeném testu, a výsledky serveru Guru3D to potvrzují, je 1230 bodů téměř stejný výsledek, jakého dosáhl i Ryzen 5 1600X (1240 - 1245 bodů). Nutno říci, že tento Ryzen v jednovláknovém testu dosahuje kvůli podstatně nižšímu taktu kolem 160 bodů. 
 
Jenomže pokud má být Coffee Lake generace točící se především okolo vícevláknového výkonu, pak právě v této disciplíně svou konkurenci rozhodně nezahanbí. Spíše naopak, neboť jestliže má pro Core i7-8700K platit cena 388 eur (něco přes 10 tisíc korun s daní), pak můžeme snadno zjistit, že Ryzen 5 1600X se pohybuje na 60 % této částky. Dokonce i osmijádrový Ryzen 7 1700X bude s největší pravděpodobností levnější, a jeho vícevláknový výkon už bude někde jinde. 
 
Zatím to tak vypadá, že ani Coffee Lake nedoženou poměr celkového výkonu a ceny procesorů AMD Ryzen, ale s těmito závěry si raději počkáme do 5. října, kdy nové Intely přijdou na trh. 
 
reklama
Nejnovější články
Ataribox Joystick je oslava retra Ataribox Joystick je oslava retra
Vše nasvědčuje tomu, že chystaná Ataribox nebude jen další obyčejná znovuzrozená konzole. Naposledy jsme se dozvěděli, že AMD pro ni přichystala speciální SoC a nyní se můžeme pokochat připravovaným joystickem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro
Společnost Gigabyte představila desku X299 AORUS Gaming 7 Pro, která je určena pro nejnovější procesory Intel Core X Series pro patici LGA 2066. Budeme si tak do ní moci umístit i 18jádrový model Core i9 7980XE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch
Na Kickstarteru se objevila kampaň týkající se herní konzole s prostým názvem Pip. Jde o variaci na úspěšné Nintendo Switch, která je založena na hardwaru Raspberry Pi, přičemž zdaleka nepůjde pouze o samotné hraní. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions
V zahraničním obchodě Newegg zlevnil procesor Ryzen 7 1800X v akci Black Friday na pouhých 319 dolarů, což je slušné procento dolů ze základní ceny 500 dolarů, ovšem zrovna tento procesor aktuálně výrazně zlevňuje i u nás. Kde a o kolik?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Video: robot Atlas předvedl salto vzad Video: robot Atlas předvedl salto vzad
Boston Dynamics se nebojí schopnosti a dovednosti svých robotů ukázat velmi efektivně. Dočkali jsme se tak videa, ve kterém se předvádí již dlouhou dobu známý humanoidní robot Atlas. Tentokrát ale zvládne udělat i salto vzad. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář