www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok

Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok
, , aktualita
Intel už jednou letos navýšil své kapitálové výdaje pro rok 2018, a to o plnou miliardu dolarů. Nyní se odhodlal kvůli svým problémům s uspokojením poptávky po 14nm čipech investovat další peníze. 
K oblíbeným
reklama
V původním plánu bylo, že Intel letos investuje v rámci kapitálových výdajů celkem 14 miliard dolarů, které půjdou jako obvykle na pořizování výrobních zařízení, stavbu nových továren a podobně. V říjnu nám Intel potvrdil, že tuto sumu navýšil na 15 miliard a že ona miliarda navíc půjde především do provozů ve Vietnamu a Irsku. Nyní, krátce před koncem tohoto roku, byly výdaje právě pro něj navýšeny ještě o dalších 500 milionů dolarů.
 
 
Intel přitom pociťuje zvýšenou poptávku po vícejádrových serverových a desktopových procesorech, kterou nedokáže uspokojit. Tento nedostatek má přitom trvat i po značnou část příštího roku a je otázka, jak může půlmiliarda navíc být prospěšná. Konkrétní cíl těchto peněz se ale nedozvíme, ale dle zdroje by měly jít na "pokročilejší výrobní nástroje, které umožní zvýšit výstup továren", takže asi nešlo jen o investice do testování a pouzdření, jak se uvádělo dříve. Lze také předpokládat, že o navýšení kapitálových výdajů se nerozhodlo včera. My se ale o další půlmiliardě navíc dozvídáme až nyní díky vyjádření Intelu na 39. Nasdaq Investor Conference.
 
Může nám to také napovědět, že poptávka po procesorech Intelu neutuchá, ale jinak nelze říci vůbec nic o tom, jak moc mohla ona miliarda a půl dolarů pomoci k navýšení výroby. Intel ale chce, aby se nabídka 14nm čipů v prvním až druhém kvartálu 2019 vyrovnala s poptávkou. 
 
A co se týče oněch pokročilejších výrobních nástrojů, dle Anandtechu budou mnohé z nich využitelné i pro příští procesy, takže asi především chystaný 10nm. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře