www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok

Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok
, , aktualita
Intel už jednou letos navýšil své kapitálové výdaje pro rok 2018, a to o plnou miliardu dolarů. Nyní se odhodlal kvůli svým problémům s uspokojením poptávky po 14nm čipech investovat další peníze. 
K oblíbeným
reklama
V původním plánu bylo, že Intel letos investuje v rámci kapitálových výdajů celkem 14 miliard dolarů, které půjdou jako obvykle na pořizování výrobních zařízení, stavbu nových továren a podobně. V říjnu nám Intel potvrdil, že tuto sumu navýšil na 15 miliard a že ona miliarda navíc půjde především do provozů ve Vietnamu a Irsku. Nyní, krátce před koncem tohoto roku, byly výdaje právě pro něj navýšeny ještě o dalších 500 milionů dolarů.
 
 
Intel přitom pociťuje zvýšenou poptávku po vícejádrových serverových a desktopových procesorech, kterou nedokáže uspokojit. Tento nedostatek má přitom trvat i po značnou část příštího roku a je otázka, jak může půlmiliarda navíc být prospěšná. Konkrétní cíl těchto peněz se ale nedozvíme, ale dle zdroje by měly jít na "pokročilejší výrobní nástroje, které umožní zvýšit výstup továren", takže asi nešlo jen o investice do testování a pouzdření, jak se uvádělo dříve. Lze také předpokládat, že o navýšení kapitálových výdajů se nerozhodlo včera. My se ale o další půlmiliardě navíc dozvídáme až nyní díky vyjádření Intelu na 39. Nasdaq Investor Conference.
 
Může nám to také napovědět, že poptávka po procesorech Intelu neutuchá, ale jinak nelze říci vůbec nic o tom, jak moc mohla ona miliarda a půl dolarů pomoci k navýšení výroby. Intel ale chce, aby se nabídka 14nm čipů v prvním až druhém kvartálu 2019 vyrovnala s poptávkou. 
 
A co se týče oněch pokročilejších výrobních nástrojů, dle Anandtechu budou mnohé z nich využitelné i pro příští procesy, takže asi především chystaný 10nm. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů