www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok

Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok
, , aktualita
Intel už jednou letos navýšil své kapitálové výdaje pro rok 2018, a to o plnou miliardu dolarů. Nyní se odhodlal kvůli svým problémům s uspokojením poptávky po 14nm čipech investovat další peníze. 
reklama
V původním plánu bylo, že Intel letos investuje v rámci kapitálových výdajů celkem 14 miliard dolarů, které půjdou jako obvykle na pořizování výrobních zařízení, stavbu nových továren a podobně. V říjnu nám Intel potvrdil, že tuto sumu navýšil na 15 miliard a že ona miliarda navíc půjde především do provozů ve Vietnamu a Irsku. Nyní, krátce před koncem tohoto roku, byly výdaje právě pro něj navýšeny ještě o dalších 500 milionů dolarů.
 
 
Intel přitom pociťuje zvýšenou poptávku po vícejádrových serverových a desktopových procesorech, kterou nedokáže uspokojit. Tento nedostatek má přitom trvat i po značnou část příštího roku a je otázka, jak může půlmiliarda navíc být prospěšná. Konkrétní cíl těchto peněz se ale nedozvíme, ale dle zdroje by měly jít na "pokročilejší výrobní nástroje, které umožní zvýšit výstup továren", takže asi nešlo jen o investice do testování a pouzdření, jak se uvádělo dříve. Lze také předpokládat, že o navýšení kapitálových výdajů se nerozhodlo včera. My se ale o další půlmiliardě navíc dozvídáme až nyní díky vyjádření Intelu na 39. Nasdaq Investor Conference.
 
Může nám to také napovědět, že poptávka po procesorech Intelu neutuchá, ale jinak nelze říci vůbec nic o tom, jak moc mohla ona miliarda a půl dolarů pomoci k navýšení výroby. Intel ale chce, aby se nabídka 14nm čipů v prvním až druhém kvartálu 2019 vyrovnala s poptávkou. 
 
A co se týče oněch pokročilejších výrobních nástrojů, dle Anandtechu budou mnohé z nich využitelné i pro příští procesy, takže asi především chystaný 10nm. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek