www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel může spustit masovou výrobu 10nm Ice Lake SoC

Intel může spustit masovou výrobu 10nm Ice Lake SoC
, , aktualita
Intel ohlásil velký pokrok ve vývoji 10nm výrobní technologie, která v případě mobilních čipů Ice Lake dosáhla na příčku HVM - High Volume Manufacturing. Znamená to snad, že už za několik málo měsíců uvidíme hotové produkty?
reklama
Čekání na 10nm proces firmy Intel bylo velice dlouhé, ale nyní to neznamená, že toto čekání je u konce. Jednak se Ice Lake na trh ještě nechystají a potom Intel mluvil pouze o mobilních SoC, v jejichž případě je 10nm proces ve stavu, kdy se dá nasadit ve velkovýrobě - HVM - High Volume Manufacturing. 
 
 
Intel Ice Lake v podobě mobilních SoC budou využity v budoucích zařízeních 2v1 a v noteboocích, takže jde spíše o menší čipy a jako takové jsou pochopitelně snadnější na výrobu z hlediska výtěžnosti. Čím menší čip, tím menší pravděpodobnost defektu, a tím vyšší výtěžnost. Takže ačkoliv to není vyloučeno, z vyjádření Intelu rozhodně nelze říci, že by byl jeho nový proces připraven i pro výrobu velkých čipů (vícejádrové Xeony či Core) tak, aby se to ekonomicky vyplatilo. 
 
 
Ice Lake nabídnou v porovnání se Skylake asi "dvojnásobný výkon v AI", i když je otázka, k čemu to takovým procesorům bude. Vedle toho tu máme podporu WIFI 6, jinými slovy standardu IEEE 802.11ax, rozhraní Thunderbolt 3 a také již grafiku 11. generace. O té jsme se nedávno dozvěděli, že má nabídnout výkon srovnatelný s mobilní Vega 8
 
Procesory budou založeny na Sunny Cove, vylepšené architektuře, která dostane o polovinu větší L1 cache pro data a také větší L2 cache. Stejně tak se očekává, že budou odolné už nejen vůči Spectre v1, ale také Spectre v2. 
 
A kdypak můžeme asi tak očekávat nové produkty založené na mobilních Ice Lake? Z vyjádření Intelu bychom si mohli myslet, že to může být už za několik málo měsíců, ovšem na plánech se nic nemění a Intel stále mluví o "holiday season 2019", což jako obvykle znamená připravenost pro předvánoční nákupní sezónu. Mohli bychom se tak ptát, proč to bude trvat ještě tak dlouho, však cca tři čtvrtě roku jsou dlouhá doba na to, že by Intel měl být už připraven na masovou výrobu Ice Lake. Důvodů může být více a my bychom mohli nyní leda hádat. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek