www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Intel NUC 2.0: minipočítače pro hry a bezdrátové dobíjení

Intel NUC 2.0: minipočítače pro hry a bezdrátové dobíjení
, , aktualita
Dnes se trošku neočekávaně objevily podrobné informace o počítačích NUC 2.0, čili druhé generaci miniaturních desktopů Intel, které již budou založeny na procesorech Broadwell. Zaměřit se mají i na hry.
K oblíbeným
reklama
My jsme si tento rok vyzkoušeli Intel NUC s Core i3, který se ukázal jako dostatečně výkonný a velmi úsporný a malý počítač. Od nových NUC 2.0 bychom tedy měli očekávat ještě lepší vlastnosti a nyní se můžeme podívat, co nám slibuje samotný Intel. Nejdříve tedy roadmap.
- klikněte pro zvětšení -


V této době tedy jsou na trhu NUC Wilson Canyon a Forest Canyon, které budou následovat výkonnější Rock Canyon s Core i3 a Core i5 a Pinnacle Canyon s Celerony generace Braswell (nástupci Bay Trail-D). Žlutá a růžová políčka v obrázku nám tedy ukazují budoucí novinky a pokud mohu soudit, dle těchto informací se zatím o velké překvapení nejedná. Jde totiž především o to, jaké budou ony použité procesory Core i3, Core i5 a Celeron. Jinak se očekávalo využití nových SSD pro M.2, nabídka více grafických výstupů včetně podpory rozlišení 4K. Ovšem pak je tu také informace o náhradních krytech počítačů, které v sobě integrují rozhraní NFC, ale také bezdrátové dobíjení, což je dobrý nápad. Pokud tedy budete mít počítač NUC položený na stole a ne zavěšený na zadní straně monitoru, budete moci jeho malou plochu využít k bezdrátovému dobíjení telefonu, s nímž počítač také díky NFC naváže datový kontakt.

Pak je dobrou zprávou, že i méně výkonně modely s Celerony budou mít ve výbavě čtyři porty USB 3.0 a výkonnější nezapomněly na moderní verzi Wi-Fi 802.11ac. Následně se můžeme podívat na podrobnější, ale stále neúplné specifikace dvou nových NUC, které patří do rodiny Rock Canyon. Oba si jsou velmi podobné.
- klikněte pro zvětšení -
- klikněte pro zvětšení -


První model, tedy NUC Kit NUC5i5RYH, bude vyšší než druhý NUC Kit NUC5i5RYK. Jak to ze specifikací vypadá, jejich výbava bude v podstatě stejná, tedy až na to, že větší model nabídne jednu pozici pro jedno 2,5" zařízení s výškou až 9,5 mm. Uživatel se tedy nebude muset spoléhat pouze na SSD pro slot M.2. Co se týče zpracování obou verzí, dle označení FPO nemusí jít o konečný design. Nicméně takto to vypadá, že stříbrná část bude hliníková, čímž by se Intel přiblížil k Mac mini.

Tyto specifikace upřesňují, že vrchní panely budou moci vyrábět další firmy, čili půjde o jakousi otevřenou možnost úpravy funkčnosti. Pro NFC a bezdrátové dobíjení nabídne základní deska příslušné konektory a pro případná další zařízení tu jsou také dva interní headery rozhraní USB 2.0. Napájení bude i zde zajištěno klasickými adaptéry, v těchto případech s maximálním výkonem 65 W. Velkou otázkou pak jsou specifikace nových procesorů, u nichž Intel zatím nezveřejnil označení, frekvenci, velikost cache a ani označení grafického jádra.

První NUC 2.0 budou založeny na procesorech Core i3 "Broadwell" a určeny budou dle výrobce pro mainstreamové hraní, tvorbu obsahu, domácí kancelář a HTPC. Využít mají procesory s 15W TDP a k dispozici by měly být snad ještě v tomto roce. Později, někdy v prvním čtvrtletí 2015, se mají ukázat modely s Core i5, ale také s 15W TDP. Vybaveny budou silnější integrovanou grafikou a jde právě o výše prezentovanou dvojici.

Až někdy v druhém čtvrtletí příštího roku přijdou NUC 2.0 s procesory Celeron "Braswell", čili Pinnacle Canyon. Opět ale nevíme nic o výkonu těchto procesorů a zde ani o spotřebě. Snad již brzy se tedy ukáže, s jakými integrovanými grafikami se Intel vytasí a zda opravdu přinese své výkonné Iris Pro i mezi nižší řady procesorů.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů