www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel odhaluje vylepšené Cascade Lake: 48jádrová serverová CPU z více čipů

Intel odhaluje vylepšené Cascade Lake: 48jádrová serverová CPU z více čipů
, , aktualita
Minulý rok se Intel vysmíval firmě AMD, že pro serverový trh využívá slepence, anebo vícečipové procesory, které jsou pospojovány sběrnicí na samotné procesorové destičce. Nyní už se asi nesměje, neboť připravuje to samé. 
K oblíbeným
reklama
Nekonzistentní výkon od čtyř slepených čipů, přesně tak se Intel vyjadřoval o procesorech AMD EPYC ve snaze odradit případné zájemce. Nyní však přichází oficiální informace o procesorech Cascade Lake Advanced Performance, které mají nabídnout až 48 jader. Už z jejich počtu je zřejmé, že to nebude jen tak a skutečně nelze očekávat tak velký monolit. 
 
 
Už druhý obrázek prezentace odhaluje, že půjde o Cascade Lake MCP, čili vícečipový procesor (Multi-Chip Package), neboli slepenec, pokud použijeme intelovskou terminologii. 
 
 
Nové procesory slibují možnost zapojení do dvoupaticových serverů, kde každý může mít paměti DDR4 zapojené přes 12 kanálů, což také odpovídá dvěma CPU v jedné patici. Celkem tak může mít výsledný server až 96 fyzických CPU jader. Nicméně ani to by nemuselo stačit, pokud AMD splní naše předpoklady a nabídne až 64jádrové procesory Rome založené na 7nm procesu. 
 
Intel také ukazuje, o co rychlejší budou tyto procesory v porovnání s AMD EPYC 7601 (32C pro dvoupaticové systémy) v Linpack, Stream Triad a pak v AI/Deep Learning Inference oproti Xeon Platinum. 
 
Tom's Hardware se také dotázal přímo Intelu, co bližšího může říci o své implementaci vícečipových procesorů ve světle toho, co dříve prohlašoval o procesorech EPYC. Ten odpověděl, že v zásadě nemá nic proti vícečipovým řešením a že to jeho je mnohem lepší než čipy AMD spojené pomocí Infinity Fabric. Intel chce využít rozhraní UPI (Ultra Path Interconnect) a říká, že to nepovede k nekonzistentním výkonům. 
 
 
Více informací o nových Cascade Lake se dozvíme někdy příště a zatím tu máme ještě nové Xeon E-2100 pro pracovní stanice či malé servery. 
 
 
Jsou to procesory vycházející evidentně z Coffee Lake, takže nabídnou až 6 fyzických jader plus Hyperthreading na patici LGA 1151, ovšem k tomu budeme potřebovat desku se serverovým čipsetem řady C. 
 
 
Nakonec nám Intel ještě znovu uvedl, jak mají jeho 3D NAND SSD a hlavně Optane DC změnit paměťovou/úložnou architekturu. Právě Optane se díky svým vlastnostem vmáčknou mezi RAM a SSD, takže vytvoří další vrstvu pro data, která mají být k dispozici pohotově, ovšem nejsou zas tak důležitá, aby musela být rovnou v RAM. Optane DC, jak dobře víme, budou k dispozici v podobě modulů DIMM.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrtelné nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala