www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel přeznačí Pentia z generace Kaby Lake na Pentium Gold

Intel přeznačí Pentia z generace Kaby Lake na Pentium Gold
, , aktualita
Intel se už dříve rozhodl, že začne využívat označení Bronze, Silver, Gold i Platinum pro své procesory, ale zatím to postihlo jen serverové procesory Xeon. Nyní se však chystá nové přeznačování, a to už se bude týkat desktopových Pentií. 
K oblíbeným
reklama
Procesory Intel Xeon Scalable jsou tak k dispozici v různých skupinách s označením Bronze, Silver, Gold a Platinum, čemuž rámcově odpovídá jejich výkon. Nyní však narazíme na titulky říkající, že procesory Pentium z generace Kaby Lake se přejmenují na Pentium Gold, což nám nic moc neřekne. Budou tu i Silver a ostatní, nebo proč byly vůbec zařazeny pod označení Gold? 
 
 
Pentium Gold navíc nahradí i letité označení Pentium inside (nebo cokoliv jiného od Intelu). To se bude týkat procesorů Pentium G4560, G4620 a G4600, což jsou v podstatě všechny modely v generaci Kaby Lake kromě nízkospotřebových verzí s označením T. 
 
Záměrem Intelu má být to, aby zákazníci mohli rozlišit tyto desktopové procesory od tzv. ULP (Ultra-Low Power) procesorů, což je třeba Pentium J4205 "Apollo Lake" s TDP 10 W. Informovanému uživateli tak toto označení nebude k ničemu, neboť ten ví, že Apollo Lake se plnohodnotným Kaby Lake-S nemůže rovnat, ale nezkušeným zákazníkům to pomoci může, neboť ti nemusí vědět, že mezi Pentii existují tak velké rozdíly. Podobné je to ale i v případě Celeronů. 
 
Tato změna nastane 2. listopadu tohoto roku, odkdy budou také slabší Pentia jako Apollo Lake či Gemini Lake označována jako Pentium Silver. Jde pouze o změnu v označení, ne v nabídce samotných procesorů a lze očekávat, že Intel bude ve změnách označení pokračovat. Například Pentium G4560 se bude prostě jmenovat Pentium Gold G4560 a příslušně bude upraveno i jejich balení. 
 
reklama
Nejnovější články
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SpaceX otestovala nouzové motory Dragonu, zelenou ještě nemá SpaceX otestovala nouzové motory Dragonu, zelenou ještě nemá
Společnost SpaceX provedla další důležitý krok na cestě k prvnímu startu své rakety a lodi s posádkou. Ve statickém testu vyzkoušela nouzové motory lodi Dragon, které by měly dostat astronauty do bezpečí v případě problémů s raketou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek