www.svethardware.cz
>
>
>

Intel přináší nové herní ovladače a potvrzuje své nové zaměření

Intel přináší nové herní ovladače a potvrzuje své nové zaměření
, , aktualita
Intel ukazuje, že to s hrami myslí vážně. Přináší další ovladače, které jsou optimalizované pro vybrané hry, což se týká moderních integrovaných grafických čipů, a to včetně těch s AMD Vega M. 
K oblíbeným
reklama
Z Intelu se možná v dohledné době stane konkurence pro AMD a NVIDII na poli grafických karet. Do jeho řad už přešel Raja Koduri právě z AMD a mluví se o vývoji nových GPU Arctic Sound a Jupiter Sound. Intel také slíbil, že začne více pracovat na vývoji ovladačů pro své integrované grafické čipy, jež budou optimalizovány pro moderní hry, což plní. Dokazují to nové ovladače verze 24.20.100.6094, které jsou určeny pro Windows 10 64bit. 
 
 
Uplatnit je můžeme na procesorech Apollo Lake, Gemini Lake, Core 6. až 8. generace a také na Kaby Lake-G, jež nesou grafické čipy Vega M od firmy AMD. V jejich případě je to velice vhodné a žádoucí, neboť jde o první integrovaná GPU na procesorech Intel, na nichž si můžeme ve vysoké kvalitě zahrát i AAA hry. 
 
Nové ovladače jsou vyladěny pro hry Destiny 2: Warmind, Dark Souls: Remastered, Paladins: Champions of the Realm, Pillars of Eternity II: Deadfire, The Forest a Ancestors Legacy. Ty byly jmenovány zvlášť, ovšem vedle toho se máme dočkat obecně zvýšeného výkonu her pod DirectX 11, dále lepšího kódování a dekódování videa pod Handbrake či VLC a také podporu PlayReady 4 DRM. Dále byly vyřešeny problémy s kompatibilitou ve hrách Extreme Tux Racer, SpellForce 3, Far Cry 5, Far Cry Primal, Tom Clancy's The Division (DX12) a dalších. 
 
Intel před tím přišel s ovladači verze 24.20.100.6025 před necelým měsícem, takže je zřejmé, že jejich vývoj značně zintenzivnil, což by mělo nejspíše jít na vrub nové grafické divizi zformované pod vedením Raji Koduriho. Toto tempo bylo oficiálně nastoleno letos v únoru
 
Můžeme se tak jen těšit na to, co nám Intel v této oblasti připraví dalšího. AMD aktuálně hraje v herním světě vedle NVIDIE druhé housle, což bude ještě horší po nástupu karet s čipy Turing a možná že to tak bude právě Intel, kdo bude NVIDII dotahovat. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala