www.svethardware.cz
>
>
>

Intel přináší nové herní ovladače a potvrzuje své nové zaměření

Intel přináší nové herní ovladače a potvrzuje své nové zaměření
, , aktualita
Intel ukazuje, že to s hrami myslí vážně. Přináší další ovladače, které jsou optimalizované pro vybrané hry, což se týká moderních integrovaných grafických čipů, a to včetně těch s AMD Vega M. 
K oblíbeným
reklama
Z Intelu se možná v dohledné době stane konkurence pro AMD a NVIDII na poli grafických karet. Do jeho řad už přešel Raja Koduri právě z AMD a mluví se o vývoji nových GPU Arctic Sound a Jupiter Sound. Intel také slíbil, že začne více pracovat na vývoji ovladačů pro své integrované grafické čipy, jež budou optimalizovány pro moderní hry, což plní. Dokazují to nové ovladače verze 24.20.100.6094, které jsou určeny pro Windows 10 64bit. 
 
 
Uplatnit je můžeme na procesorech Apollo Lake, Gemini Lake, Core 6. až 8. generace a také na Kaby Lake-G, jež nesou grafické čipy Vega M od firmy AMD. V jejich případě je to velice vhodné a žádoucí, neboť jde o první integrovaná GPU na procesorech Intel, na nichž si můžeme ve vysoké kvalitě zahrát i AAA hry. 
 
Nové ovladače jsou vyladěny pro hry Destiny 2: Warmind, Dark Souls: Remastered, Paladins: Champions of the Realm, Pillars of Eternity II: Deadfire, The Forest a Ancestors Legacy. Ty byly jmenovány zvlášť, ovšem vedle toho se máme dočkat obecně zvýšeného výkonu her pod DirectX 11, dále lepšího kódování a dekódování videa pod Handbrake či VLC a také podporu PlayReady 4 DRM. Dále byly vyřešeny problémy s kompatibilitou ve hrách Extreme Tux Racer, SpellForce 3, Far Cry 5, Far Cry Primal, Tom Clancy's The Division (DX12) a dalších. 
 
Intel před tím přišel s ovladači verze 24.20.100.6025 před necelým měsícem, takže je zřejmé, že jejich vývoj značně zintenzivnil, což by mělo nejspíše jít na vrub nové grafické divizi zformované pod vedením Raji Koduriho. Toto tempo bylo oficiálně nastoleno letos v únoru
 
Můžeme se tak jen těšit na to, co nám Intel v této oblasti připraví dalšího. AMD aktuálně hraje v herním světě vedle NVIDIE druhé housle, což bude ještě horší po nástupu karet s čipy Turing a možná že to tak bude právě Intel, kdo bude NVIDII dotahovat. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů