www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel prý chystá 5GHz Core i9-9990XE, v prodeji jen přes aukce

Intel prý chystá 5GHz Core i9-9990XE, v prodeji jen přes aukce
, , aktualita
Internetem kolují zajímavé informace o tom, že Intel má chystat nový high-endový procesor Intel Core i9-9990XE. Velkou zvláštností ale bude to, že nemá mít pevně stanovenou cenu, ale bude se prodávat ve dražbách.
K oblíbeným
reklama
Neoficiální informace, které se dostaly na Internet, hovoří o tom, že Intel plánuje vypuštění nového procesoru Intel Core i9-9990XE. Ten ale bude docela speciálním procesorem hned z několika důvodů. Předně to bude jeho vysoká frekvence, která má v Turbo režimu dosahovat 5,0 GHz (což neumí jen tak nějaký procesor, dosud např. i Core i7-8086K). Nepůjde sice o čip s nejvyšším počtem jader, nicméně i tak jde o monstrózní 14jádrový procesor s podporou Hyper-Threadingu (tedy 28 vláken), jehož základní takt činí 4,0 GHz a Turbo frekvence je pak již zmíněných 5,0 GHz. Jen připomeňme, že výše zmíněná i7 je při stejných taktech "pouze" 6jádro s 95W TDP.
 
Procesor Intel Core i9
 
To Core i9-9990XE má "žrát" podstatně více, hovoří se totiž o TDP s hodnotou 255 W. Další technické údaje neznáme, takže se jen předpokládá podpora pamětí DDR4-2666 a 44 PCIe linek. Jak velká bude L3 cache paměť, není vůbec jasné, ale pokud by šlo jen o vysoce přetaktovaný model i9-9940X (který je 14jádrovým procesorem), mohl by mít 19,25 MB.
 
Zajímavý bude i způsob prodeje. V obchodě si jej totiž samostatně nekoupíte. Měl by totiž být k mání jen pro OEM trh, tedy firmy, které se zabývají stavbou počítačů. Ty jej ale nebudou nakupovat za pevně stanovenou částku, protože procesory půjdou do dražby. Taková dražba procesorů by měla probíhat jednou za 3 měsíce a procesory získá pochopitelně ten výrobce, kterých bude ochoten nabídnout za procesory nejvíce. První aukce by se měla konat už v tomto týdnu a mají se jí zúčastnit pouze 3 společnosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Neschopnost Facebooku: síť ukládala hesla v plaintextu Neschopnost Facebooku: síť ukládala hesla v plaintextu
Sociální síť Facebook má za poslední rok opravdu hodně obrovských průšvihů a očividně to jen tak neskončí. Nyní se zjistilo, že stovky milionů uživatelů mělo svá hesla uložena v plaintextu a zaměstnanci společnosti k nim mohli mít přístup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci
NVIDIA už dlouho nabízí své Game Ready Driver, které vždy ve své nové verzi reagují na nabídku nejdůležitějších herních novinek. Nyní tu máme Creator Ready Driver a je jasné, že půjde o stejnou věc, jen ne pro hry, ale pro jiné aplikace. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře
Na GDC byl představen další model headsetu Oculus Rift, který dostal prosté označení S. Jde o přímého následovníka původního modelu Oculus Rift, který stále vyžaduje kabely, ale nabízí vyšší rozlišení a schopnost se sám orientovat v prostoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu
Intel se odhodlal po řadě let zásadním způsobem vylepšit své běžné integrované grafické čipy. Chystá si 11. generaci grafické architektury a pro běžné GT2 to bude znamenat především jednu věc. Počet jednotek EU se navýší z 24 na 64. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře