www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel prý chystá 5GHz Core i9-9990XE, v prodeji jen přes aukce

Intel prý chystá 5GHz Core i9-9990XE, v prodeji jen přes aukce
, , aktualita
Internetem kolují zajímavé informace o tom, že Intel má chystat nový high-endový procesor Intel Core i9-9990XE. Velkou zvláštností ale bude to, že nemá mít pevně stanovenou cenu, ale bude se prodávat ve dražbách.
K oblíbeným
reklama
Neoficiální informace, které se dostaly na Internet, hovoří o tom, že Intel plánuje vypuštění nového procesoru Intel Core i9-9990XE. Ten ale bude docela speciálním procesorem hned z několika důvodů. Předně to bude jeho vysoká frekvence, která má v Turbo režimu dosahovat 5,0 GHz (což neumí jen tak nějaký procesor, dosud např. i Core i7-8086K). Nepůjde sice o čip s nejvyšším počtem jader, nicméně i tak jde o monstrózní 14jádrový procesor s podporou Hyper-Threadingu (tedy 28 vláken), jehož základní takt činí 4,0 GHz a Turbo frekvence je pak již zmíněných 5,0 GHz. Jen připomeňme, že výše zmíněná i7 je při stejných taktech "pouze" 6jádro s 95W TDP.
 
Procesor Intel Core i9
 
To Core i9-9990XE má "žrát" podstatně více, hovoří se totiž o TDP s hodnotou 255 W. Další technické údaje neznáme, takže se jen předpokládá podpora pamětí DDR4-2666 a 44 PCIe linek. Jak velká bude L3 cache paměť, není vůbec jasné, ale pokud by šlo jen o vysoce přetaktovaný model i9-9940X (který je 14jádrovým procesorem), mohl by mít 19,25 MB.
 
Zajímavý bude i způsob prodeje. V obchodě si jej totiž samostatně nekoupíte. Měl by totiž být k mání jen pro OEM trh, tedy firmy, které se zabývají stavbou počítačů. Ty jej ale nebudou nakupovat za pevně stanovenou částku, protože procesory půjdou do dražby. Taková dražba procesorů by měla probíhat jednou za 3 měsíce a procesory získá pochopitelně ten výrobce, kterých bude ochoten nabídnout za procesory nejvíce. První aukce by se měla konat už v tomto týdnu a mají se jí zúčastnit pouze 3 společnosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma
Codemasters si pro nás chystají reboot závodní série GRID, jejíž novodobý první díl dorazí na PC a konzole během letošního září. Podívat se už můžeme na první trailer a také na další informace o aktuálních slevách starších dílů. GRID 2 je rovnou zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou
Lidstvo zná podobu odvrácené strany Měsíce až od 60. let minulého století, kdy se na ni podívaly nejdříve sondy a pak i samotní astronauti NASA. Nyní se ukazuje, že Měsíc měl velice pohnutou historii i po svém dramatickém vzniku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují
Microsoft se pochlapil a minulý týden přinesl záplaty pro závažné bezpečnostní chyby i pro své již dávno nepodporované systémy jako Windows XP. Jenomže se asi moc nevěnoval jejich testování, jak se nyní ukazuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář