www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel reaguje na Ryzen 3000: uvádí Core i9-9900KS

Intel reaguje na Ryzen 3000: uvádí Core i9-9900KS
, , aktualita
Intel se rozhodl, že bude reagovat na nově představené procesory AMD Ryzen 3000, a to zatím pouze tak, že představí vylepšený Core i9-9900K, který ponese označení KS. Bude ale vůbec o co stát? A co Ice Lake? 
K oblíbeným
reklama
Intel v podstatě vysílá na trh starý procesor s novým označením, ovšem lze předpokládat, že bude i v novém steppingu s hardwarově řešenými chybami MDS a jinými. Nicméně v novém steppingu se mají objevit také starší procesory, jako je i Core i9-9900K z minulého roku. 
 
 
Tento procesor už brzy nebude tím nejlepším desktopovým modelem Intelu pro LGA1151. Nahradí jej Core i9-9900KS, ovšem to bude stále 8jádrový model s Hyperthreadingem, který bude mít poladěné takty. 
 
Namísto základních 3,6 GHz to budou rovné 4 GHz, což bude s největší pravděpodobností znamenat i zvýšené TDP nad 95 W. Totiž právě na této základní frekvenci se určuje i výsledné TDP. All-Core Turbo, čili maximální takt při zátěži všech jader, zde bude 5 GHz, zatímco pro 9900K platí 4,7 GHz. 
 
Přesná hodnota TDP, cena a dostupnost zatím stále nebyla zmíněna, ovšem Core i9-9900KS je v podstatě z továrny přetaktovaný procesor a lze si představit, že Intel si pro něj vybral ty nejpovedenější kusy křemíku. A vzhledem k tomu, že s odbytem nyní opravdu problém nemá a spíše naopak nestíhá vyrábět, nelze očekávat, že by se rozhodl zlevňovat. Takže za kolik by asi tak model 9900KS mohl být? 600 dolarů, nebo víc? Necháme se překvapit. 
 
 
Zatím se ještě můžeme podívat na to, co slibují Ice Lake-U. Intel jeden takový srovnal s modelem Ryzen 7 3700U ve hrách a ukázal, že jeho grafické jádro 11. generace bude celkově mírně výkonnější. Oproti 9. generaci iGPU Intel to tak bude pochopitelně výrazně lepší. 
 
 
A ačkoliv se dozvídáme, že byly testovány hry v rozlišení Full HD při nízké či střední kvalitě, nedozvíme se nic o tom, jaké byly konkrétní hodnoty dosažených snímkovacích frekvencí, čili zda je to i přes poloviční nebo stoprocentní nárůst výkonu vůbec prakticky použitelné. 
 
Vypadá to tak celkem dobře, ovšem AMD bude moci reagovat s využitím 7nm technologie, neboť dosud nemá na trhu žádný 7nm mobilní procesor. Ovšem tuto reakci nelze očekávat brzy, však Ryzen 7 3700U a ostatní jsou na trhu zatím jen krátce. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA DLSS 2.0: dokáže nahradit ray tracingem ztracený výkon? NVIDIA DLSS 2.0: dokáže nahradit ray tracingem ztracený výkon?
NVIDIA si pro nás připravila vylepšenou technologii DLSS 2.0, která má za úkol v konečném důsledku zajistit vyšší výkon při vysoce kvalitním zobrazení. My se nyní podíváme na to, jak funguje v praxi.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa
Hermann Hauser, jeden ze zakladatelů společnosti ARM, se velmi kriticky vyjádřil k záměru NVIDIE převzít ARM z rukou japonské banky Softbank. Dle jeho slov by něco takového byla hotová katastrofa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň
Pokud někoho nebaví nudné krabicoidní počítačové skříně, má dnes už možnost si vybírat z mnoha jiných, které mají zajímavější tvary, i když to v řadě případů znamená neefektivní využití prostoru. Jak to je v případě Azza Pyramid Mini 806?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Důvod padání prohlížeče Microsoft Edge při vyhledávání přes Google odhalen Důvod padání prohlížeče Microsoft Edge při vyhledávání přes Google odhalen
Před pár dny se objevily záhadné pády internetového prohlížeče Microsoft Edge při nastavení výchozího vyhledávače na Google. Chyba se přitom neobjevovala při vyhledávání přes vlastní vyhledávač Bing. Důvod havárií se už naštěstí povedlo odhalit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ViewSonic nabízí pár herních 31,5" monitorů s MVA panely ViewSonic nabízí pár herních 31,5" monitorů s MVA panely
Společnost ViewSonic obohatila svou nabídku herních monitorů o dva nové stejně velké 31,5palcové modely, které využívají panely typu MVA. Ty jsou však rozdílné, a tak jsou rozdílné i samotné monitory VX3268-2KPC-MHD a VX3268-PC-MHD.
Včera, aktualita, Jan Vítek