www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel reaguje na Ryzen 3000: uvádí Core i9-9900KS

Intel reaguje na Ryzen 3000: uvádí Core i9-9900KS
, , aktualita
Intel se rozhodl, že bude reagovat na nově představené procesory AMD Ryzen 3000, a to zatím pouze tak, že představí vylepšený Core i9-9900K, který ponese označení KS. Bude ale vůbec o co stát? A co Ice Lake? 
K oblíbeným
reklama
Intel v podstatě vysílá na trh starý procesor s novým označením, ovšem lze předpokládat, že bude i v novém steppingu s hardwarově řešenými chybami MDS a jinými. Nicméně v novém steppingu se mají objevit také starší procesory, jako je i Core i9-9900K z minulého roku. 
 
 
Tento procesor už brzy nebude tím nejlepším desktopovým modelem Intelu pro LGA1151. Nahradí jej Core i9-9900KS, ovšem to bude stále 8jádrový model s Hyperthreadingem, který bude mít poladěné takty. 
 
Namísto základních 3,6 GHz to budou rovné 4 GHz, což bude s největší pravděpodobností znamenat i zvýšené TDP nad 95 W. Totiž právě na této základní frekvenci se určuje i výsledné TDP. All-Core Turbo, čili maximální takt při zátěži všech jader, zde bude 5 GHz, zatímco pro 9900K platí 4,7 GHz. 
 
Přesná hodnota TDP, cena a dostupnost zatím stále nebyla zmíněna, ovšem Core i9-9900KS je v podstatě z továrny přetaktovaný procesor a lze si představit, že Intel si pro něj vybral ty nejpovedenější kusy křemíku. A vzhledem k tomu, že s odbytem nyní opravdu problém nemá a spíše naopak nestíhá vyrábět, nelze očekávat, že by se rozhodl zlevňovat. Takže za kolik by asi tak model 9900KS mohl být? 600 dolarů, nebo víc? Necháme se překvapit. 
 
 
Zatím se ještě můžeme podívat na to, co slibují Ice Lake-U. Intel jeden takový srovnal s modelem Ryzen 7 3700U ve hrách a ukázal, že jeho grafické jádro 11. generace bude celkově mírně výkonnější. Oproti 9. generaci iGPU Intel to tak bude pochopitelně výrazně lepší. 
 
 
A ačkoliv se dozvídáme, že byly testovány hry v rozlišení Full HD při nízké či střední kvalitě, nedozvíme se nic o tom, jaké byly konkrétní hodnoty dosažených snímkovacích frekvencí, čili zda je to i přes poloviční nebo stoprocentní nárůst výkonu vůbec prakticky použitelné. 
 
Vypadá to tak celkem dobře, ovšem AMD bude moci reagovat s využitím 7nm technologie, neboť dosud nemá na trhu žádný 7nm mobilní procesor. Ovšem tuto reakci nelze očekávat brzy, však Ryzen 7 3700U a ostatní jsou na trhu zatím jen krátce. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů