www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel reaguje na zfušované testy procesoru Core i9-9900K

Intel reaguje na zfušované testy procesoru Core i9-9900K
, , aktualita
Testy nových procesorů, které si Intel nechal provést společností Principled Technologies, jsou zfušované a osobně bych se ani nebál použít výraz lživé. Intel tak už byl přirozeně osloven, aby se k nim vyjádřil. Co odpověděl?
K oblíbeným
reklama
Abychom si nejdříve zrekapitulovali to, jakou práci pro Intel odvedla společnost Principled Technologies, která má pod svým logem claim Facts Matter: jde především o dvě věci. Jednak to bylo využití nevhodného nastavení pamětí, které měly v případě platformy Ryzen příliš volné časování, ačkoliv se obecně velice dobře ví, že nové procesory AMD potřebují mít pro optimální výkon paměti vyladěny. A nejde zrovna o raketovou vědu, ale pouze o vyslyšení doporučení firmy AMD. 
 
 
Druhá věc je ještě horší a my ji už můžeme přímo považovat za vědomé poškození konkurence. Před testy byl nainstalován Ryzen Master, aby byla provedena jediná úprava nastavení, a sice zapnutí Game Mode. Jak AMD ve své dokumentaci uvádí a zdůrazňuje, tento režim má sloužit pouze procesorům Threadripper, aby byl zajištěn optimální přístup do paměti za cenu snížení počtu jader na polovinu, což v případě takového procesoru v dnešních hrách ani nevadí. Ovšem pokud se toto nastavení použije na procesoru Ryzen 7, rázem máme z osmijádra jen čtyřjádro s poloviční kapacitou L3 cache, takže se v podstatě netestuje Ryzen 7, ale low-end Ryzen 3, a to už vadí a velmi.
 
 
dokumentace testů od Principled Technologies mluví jasně
 
V Principled Technologies by se sice mohli vymlouvat na to, že přeci jen zapnuli herní režim pro testování her. V Ryzen Master je ale na první pohled vidět, co ten udělá, zkušený tester (a kdo jiný by takovou práci měl dělat) by to předem jistě věděl, anebo by alespoň dokázal poznat, že s výsledky není něco v pořádku. A pokud byl Ryzen Master nainstalován pouze za účelem zapnutí tohoto nastavení, nemohu si pomoci, abych za tím neviděl jasný účel, a tedy lež vypuštěnou téměř dva týdny před koncem NDA a možností zveřejnit nezávislé testy. 
 
Forbes se tak už zeptal Intelu, co na tyto testy říká a jeho odpověď nepřekvapila. Intel sdělil, že hluboce oceňuje práci komunity recenzentů a předpokládá, že v budoucích týdnech další testy potvrdí, že Intel Core i9-9900K je světově nejlepší herní procesor. Společnost Principled Technologies dle Intelu odvedla práci s nastavením "dle specifikací", jejíž výsledky jsou konzistentní s tím, co Intel naměřil ve vlastních laboratořích a ten se nyní těší na nezávislé testy. 
 
Čili ne, Intel se opravdu nechytl za nos. Intel si jede svou a zcela zřejmě nemá problém s tím, že staví svůj desktopový hi-end proti konkurenci v testech, kde musela být uměle umravněna deaktivací poloviny jader. Je Intel opravdu tak zoufalý?
 
Zdroj: Forbes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer
V průběhu dnešního dne se objevila informace, že spoluzakladatel firmy Alienware Frank Azor odchází z pozice viceprezidenta a generálního manažera. Později jsme se dozvěděli, že jeho cílem je společnost AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu
Specifikace rozhraní USB 1.0 byly zveřejněny už na začátku roku 1996, takže toto rozhraní je tu s námi přes 20 let a teprve nedávno se začal prosazovat oboustranný konektor USB typu C. Proč něco podobného nepřišlo hned?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM
Společnost Everspin splňuje svůj slib a začíná s výrobou pamětí typu STT-MRAM, což jsou nové nadějné Spin-transfer Torque Magnetoresistive RAM. Využije přitom k tomu služeb společnosti GlobalFoundries.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu
Lisa Pearce z Intelu dnes oznámila, že požadavky uživatelů byly vyslyšeny, a to alespoň v případě využití funkce Integer Scaling týkající se obrazu. To by mělo potěšit především fanoušky emulátorů starých konzolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470 AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470
Dnes se opět můžeme zaměřit na procesor AMD Ryzen 5 3600 a jeho testy, které tentokrát přichází ze serveru Elchapuzasinformatico. Můžeme a nemusíme jim věřit, ale aspoň se na ně můžeme podívat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek