www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel reaguje na zfušované testy procesoru Core i9-9900K

Intel reaguje na zfušované testy procesoru Core i9-9900K
, , aktualita
Testy nových procesorů, které si Intel nechal provést společností Principled Technologies, jsou zfušované a osobně bych se ani nebál použít výraz lživé. Intel tak už byl přirozeně osloven, aby se k nim vyjádřil. Co odpověděl?
reklama
Abychom si nejdříve zrekapitulovali to, jakou práci pro Intel odvedla společnost Principled Technologies, která má pod svým logem claim Facts Matter: jde především o dvě věci. Jednak to bylo využití nevhodného nastavení pamětí, které měly v případě platformy Ryzen příliš volné časování, ačkoliv se obecně velice dobře ví, že nové procesory AMD potřebují mít pro optimální výkon paměti vyladěny. A nejde zrovna o raketovou vědu, ale pouze o vyslyšení doporučení firmy AMD. 
 
 
Druhá věc je ještě horší a my ji už můžeme přímo považovat za vědomé poškození konkurence. Před testy byl nainstalován Ryzen Master, aby byla provedena jediná úprava nastavení, a sice zapnutí Game Mode. Jak AMD ve své dokumentaci uvádí a zdůrazňuje, tento režim má sloužit pouze procesorům Threadripper, aby byl zajištěn optimální přístup do paměti za cenu snížení počtu jader na polovinu, což v případě takového procesoru v dnešních hrách ani nevadí. Ovšem pokud se toto nastavení použije na procesoru Ryzen 7, rázem máme z osmijádra jen čtyřjádro s poloviční kapacitou L3 cache, takže se v podstatě netestuje Ryzen 7, ale low-end Ryzen 3, a to už vadí a velmi.
 
 
dokumentace testů od Principled Technologies mluví jasně
 
V Principled Technologies by se sice mohli vymlouvat na to, že přeci jen zapnuli herní režim pro testování her. V Ryzen Master je ale na první pohled vidět, co ten udělá, zkušený tester (a kdo jiný by takovou práci měl dělat) by to předem jistě věděl, anebo by alespoň dokázal poznat, že s výsledky není něco v pořádku. A pokud byl Ryzen Master nainstalován pouze za účelem zapnutí tohoto nastavení, nemohu si pomoci, abych za tím neviděl jasný účel, a tedy lež vypuštěnou téměř dva týdny před koncem NDA a možností zveřejnit nezávislé testy. 
 
Forbes se tak už zeptal Intelu, co na tyto testy říká a jeho odpověď nepřekvapila. Intel sdělil, že hluboce oceňuje práci komunity recenzentů a předpokládá, že v budoucích týdnech další testy potvrdí, že Intel Core i9-9900K je světově nejlepší herní procesor. Společnost Principled Technologies dle Intelu odvedla práci s nastavením "dle specifikací", jejíž výsledky jsou konzistentní s tím, co Intel naměřil ve vlastních laboratořích a ten se nyní těší na nezávislé testy. 
 
Čili ne, Intel se opravdu nechytl za nos. Intel si jede svou a zcela zřejmě nemá problém s tím, že staví svůj desktopový hi-end proti konkurenci v testech, kde musela být uměle umravněna deaktivací poloviny jader. Je Intel opravdu tak zoufalý?
 
Zdroj: Forbes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na dark webu jsou data 2,2 milionu platebních karet k prodeji Na dark webu jsou data 2,2 milionu platebních karet k prodeji
Velké úniky se netýkají jen samotných e-mailových účtů a hesel k nim, ale také dalších velmi “užitečných” informací, jako jsou kompletní údaje o platebních kartách. Na dark webu jsou hned tři nové databáze s nimi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adata přichází s TLC SSD disky SU750 Adata přichází s TLC SSD disky SU750
V nabídce SSD disků společnosti Adata se objevuje nová řada SU750 v podobě 2,5" SATA disků. Ta vychází ze stávající řady SU800. Využity jsou i nadále 3D TLC NAND čipy a kapacita může dosáhnout až 1 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Včera, aktualita, Jan Vítek