www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel reaguje na zfušované testy procesoru Core i9-9900K

Intel reaguje na zfušované testy procesoru Core i9-9900K
, , aktualita
Testy nových procesorů, které si Intel nechal provést společností Principled Technologies, jsou zfušované a osobně bych se ani nebál použít výraz lživé. Intel tak už byl přirozeně osloven, aby se k nim vyjádřil. Co odpověděl?
reklama
Abychom si nejdříve zrekapitulovali to, jakou práci pro Intel odvedla společnost Principled Technologies, která má pod svým logem claim Facts Matter: jde především o dvě věci. Jednak to bylo využití nevhodného nastavení pamětí, které měly v případě platformy Ryzen příliš volné časování, ačkoliv se obecně velice dobře ví, že nové procesory AMD potřebují mít pro optimální výkon paměti vyladěny. A nejde zrovna o raketovou vědu, ale pouze o vyslyšení doporučení firmy AMD. 
 
 
Druhá věc je ještě horší a my ji už můžeme přímo považovat za vědomé poškození konkurence. Před testy byl nainstalován Ryzen Master, aby byla provedena jediná úprava nastavení, a sice zapnutí Game Mode. Jak AMD ve své dokumentaci uvádí a zdůrazňuje, tento režim má sloužit pouze procesorům Threadripper, aby byl zajištěn optimální přístup do paměti za cenu snížení počtu jader na polovinu, což v případě takového procesoru v dnešních hrách ani nevadí. Ovšem pokud se toto nastavení použije na procesoru Ryzen 7, rázem máme z osmijádra jen čtyřjádro s poloviční kapacitou L3 cache, takže se v podstatě netestuje Ryzen 7, ale low-end Ryzen 3, a to už vadí a velmi.
 
 
dokumentace testů od Principled Technologies mluví jasně
 
V Principled Technologies by se sice mohli vymlouvat na to, že přeci jen zapnuli herní režim pro testování her. V Ryzen Master je ale na první pohled vidět, co ten udělá, zkušený tester (a kdo jiný by takovou práci měl dělat) by to předem jistě věděl, anebo by alespoň dokázal poznat, že s výsledky není něco v pořádku. A pokud byl Ryzen Master nainstalován pouze za účelem zapnutí tohoto nastavení, nemohu si pomoci, abych za tím neviděl jasný účel, a tedy lež vypuštěnou téměř dva týdny před koncem NDA a možností zveřejnit nezávislé testy. 
 
Forbes se tak už zeptal Intelu, co na tyto testy říká a jeho odpověď nepřekvapila. Intel sdělil, že hluboce oceňuje práci komunity recenzentů a předpokládá, že v budoucích týdnech další testy potvrdí, že Intel Core i9-9900K je světově nejlepší herní procesor. Společnost Principled Technologies dle Intelu odvedla práci s nastavením "dle specifikací", jejíž výsledky jsou konzistentní s tím, co Intel naměřil ve vlastních laboratořích a ten se nyní těší na nezávislé testy. 
 
Čili ne, Intel se opravdu nechytl za nos. Intel si jede svou a zcela zřejmě nemá problém s tím, že staví svůj desktopový hi-end proti konkurenci v testech, kde musela být uměle umravněna deaktivací poloviny jader. Je Intel opravdu tak zoufalý?
 
Zdroj: Forbes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát
Pomocí experimentálního čipu vyslaného do vesmíru byl lidmi poprvé v jeho prostředí vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát. Ten by mohl přispět k rozšíření přehledu o fyzice a ke studiu temné hmoty a gravitačních vln. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem
Intel si u firmy Principled Technologies objednal benchmarky nových Core a konkurenčních procesorů. Ty byly značně nepřesné vlivem nevhodného nastavení platforem AMD. A právě firma AMD k tomu dosud mlčela. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru
Evropská ESA a japonská JAXA se spojily v rámci mise BepiColombo, která má za úkol zmapovat planetu Merkur. Vzhledem k extrémním teplotním výkyvům to nebude snadné a snadná nebude ani cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek