www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel reorganizuje svou serverovou divizi DCG

Intel reorganizuje svou serverovou divizi DCG
, , aktualita
V listopadu se objevily informace o tom, že Intel odstartoval jakousi reorganizaci týkající se jeho Data Center Group, čili serverové divize. Mluvilo se o propouštění a přesunu lidí na jiné pozice a dnes se můžeme podívat na to, o co konkrétně šlo.
K oblíbeným
reklama
Server Anandtech se spojil s Intelem ve snaze zjistit více, co se děje v jeho divizi Data Center Group (DCG) a získal potvrzení, že ta skutečně podstoupila či snad ještě podstupuje interní přeskupení, což se mluvčí zdráhal označit za reorganizaci s tím, že jde v Intelu o běžnou věc. Ve výsledku tak výkonný viceprezident divize DCG Navin Shenoy (na snímku) získal novou pozici, a sice EVP a GM celé Data Platforms Group, jak bylo ohlášeno před několika dny (DCG je součástí DPG). 
 
 
Intel si uvědomuje, že se pohybuje na velice odlišném trhu než před 10 či 20 lety a vedle CPU tu je také AI, IoT, sítě, paměti a úložná zařízení či jiné novinky, které se firmy přímo dotýkají, ale v jejichž případě měl vždy velice malý tržní podíl. Jeho cílem je tak stát se nejen oním hlavním výrobcem procesorů x86, ale o tom nedávno dostatečně jasně mluvil i CEO Robert Swan.  
 
Divize DCG se tak měla proměnit za účelem sledování nového cíle a také pro zajištění vyšší efektivity svého provozu. V důsledku se tak některé skupiny pracovníků v ní sloučily, jiné byly vytvořeny a další rozpuštěny s tím, že nastalo i propouštění, ale na druhou stranu i povyšování a přišly změny pracovních pozic. Mluvčí však odmítl uvést, o jak zásadní změny šlo a kolika zaměstnanců se nakonec dotkly, nicméně z informací vyplynulo, že nejvíce je pocítili zaměstnanci v obchodních a marketingových odděleních. 
 
 
Změny se dotkly také viceprezidentky DCG a generální manažerky vývoje procesorů Xeon a DCM (Data Center Marketing) Lisy Spelman. Ta může mluvit o povýšení, neboť bude mít stejné funkce, ale týkající se skupiny XMG (Xeon and Memory (Optane) Group). Bude tak koordinovat vývoj řad procesorů Xeon a pamětí Optane a rovněž si pohlídá svou DCM. 
 
Vypadá to však, že Intel není připraven sdělit podrobnosti o tom, jaká je nová organizace skupin v rámci DCG či DPG a jaké nové skupiny vznikly, což naznačuje, že změny stále probíhají. Zatím tak oficiálně vypustil jen nic neříkající oznámení o tom, že změny probíhají ve snaze sledovat potřeby a priority firmy a že se snaží ke všem zaměstnancům, kteří jimi byli ovlivněni, chovat profesionálně a s respektem. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zhrzený bývalý řidič autonomních vozů Waymo záměrně způsobil nehodu Zhrzený bývalý řidič autonomních vozů Waymo záměrně způsobil nehodu
Jeden z bývalých řidičů autonomních aut Waymo byl vyhozen za problémy s bezpečností. A očividně právem, protože si svou frustraci vybil pomstou a tím, že později přinutil autonomní vůz společnosti nabourat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
The Boring Company Elona Muska dokončila hloubení tunelu v Las Vegas The Boring Company Elona Muska dokončila hloubení tunelu v Las Vegas
V Las Vegas Convention Center buduje společnost The Boring Company dva tunely, přičemž nedávno dokončila hloubení jednoho z nich. Tato událost byla v podobě videa sdílena i na Twitteru. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Half-Life: Alyx přijde na trh 23. března, co budeme potřebovat? Half-Life: Alyx přijde na trh 23. března, co budeme potřebovat?
Společnost Valve ohlásila, že její Half-Life: Alyx bude vypuštěn na trh 23. března, čili zhruba za půldruhého měsíce. Vedle toho se můžeme podívat na hardwarové požadavky v případě počítačové sestavy. 
14.2.2020, aktualita, Jan Vítek17 komentářů
Covid-19 ohrožuje IT průmysl, lidé se nevracejí do práce Covid-19 ohrožuje IT průmysl, lidé se nevracejí do práce
Dnes jsme se dozvěděli, že NVIDIA raději předem snížila své očekávané tržby v tomto kvartálu o 100 milionů dolarů, aby v nich počítala s dopady koronaviru Covid-19. Další podobné zprávy přicházejí od Tchaj-wanských firem.
14.2.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Deska ASRock s čipsetem AMD B550A je na světě, potvrzuje se PCIe 4.0 Deska ASRock s čipsetem AMD B550A je na světě, potvrzuje se PCIe 4.0
Komachi Ensaka na svém twitterovém účtu zveřejnil snímky základní desky ASRock B550AM, čili Micro-ATX verze desky se novým čipsetem B550A. Takové desky mají být určeny pro OEM zákazníky. 
14.2.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů