www.svethardware.cz
>
>
>

Intel rozšíří svou továrnu v Izraeli na 10nm provoz

Intel rozšíří svou továrnu v Izraeli na 10nm provoz
, , aktualita
Intel se chystá rozšiřovat, a tedy i modernizovat svůj provoz v Izraeli. Připravuje se na investici kolem 5 miliard dolarů, za které samotný Izrael nabídne i něco oplátkou. Co se tedy na jeho půdě chystá? 
K oblíbeným
reklama
Intel se chystá v izraelském Kiryat Gat na jihu země investovat 18 miliard ILS, což je kolem 5 miliard USD. Tyto prostředky půjdou do výroby, výzkumu a vývoje, přičemž s jejich pomocí bude rozšířeno výrobní zařízení, a to známá Fab 28. 
 
 
Ve Fab 28 se začalo s výrobou v roce 2008 a nyní je tato továrna v provozu se svými 22nm linkami. Později by však měla vyrábět čipy pomocí dosud nejmodernější technologie Intelu, což je 10nm proces. Šlo by tak o teprve druhou továrnu Intelu pro 10nm výrobu vedle D1X v oregonském Hillsboro. Ještě modernější by ale měla být Fab 42 v arizonském Chandler, která měla původně navíc vyrábět ne na 300mm, ale rovnou na 450mm wafery, a to pomocí 7nm technologie. Ale to je ještě hudba budoucnosti. 
 
Výdaje Intelu v Kiryat Gat budou zahrovat také 3 miliardy ILS pro lokální dodavatele a Izrael v reakci na to poskytne Intelu daňové úlevy až do roku 2027, a to v podobě daňové sazby snížené o pět procent. Vedle toho izraelská vláda také uvažuje o grantu 700 milionů ILS, který by byl Intelu poskytnut. Ostatně ten je v Izraeli jedním z největších zaměstnavatelů a výrobců a jen za rok 2017 dokázal vytvořit zboží pro export v hodnotě 3,6 miliard dolarů. Zaměstnává přitom na 10.000 lidí, a to kolem 60 procent z nich ve výzkumu a vývoji. Od roku 1974 Intel v Izraeli investoval na 17 miliard dolarů. 
 
Zdroj: Reuters


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek