www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel se pokusil vyhnout přímému srovnání nových Core i9 s Threadrippery

Intel se pokusil vyhnout přímému srovnání nových Core i9 s Threadrippery
, , aktualita
Společnosti AMD a Intel vyslaly ve stejný čas na trh své nové procesory, a sice Threadrippery třetí generace s jádry Zen 2 a Core i9 generace Cascade Lake-X. Intel však naštval řadu recenzentů tím, jak se najednou rozhodl pro jistou změnu.
K oblíbeným
reklama
Procesory Cascade Lake-X jsou jen velice mírnou evolucí starých Skylake-X s nimiž mají téměř stejný výkon na takt, což instrukce DLBoost pro hluboké učení zrovna moc nevylepší. Intel tak už správně dopředu čekal, že za stávající ceny nebude mít vedle nových Threadripperů šanci, a tak nové i staré HEDT procesory značně zlevnil. 
 
 
Ve skutečnosti je ovšem 18jádrový Core i9-10980XE v řadě testů zastíněn i 16jádrovým desktopovým procesorem Ryzen 9 3950X, jehož cena je tříčtvrtinová a výhodou může být i podstatně levnější platforma, to tedy pokud někdo zrovna nepotřebuje výhody HEDT v rychlejším přístupu do pamětí a haldě linek PCIe k tomu. 
 
Očekávalo se zajímavé srovnání nových Core i9 a Threadripperů a informační embargo na tyto produkty mělo vypršet dnes a ve stejný čas. Jak ale dobře víme, testy procesorů Core i9 se začaly objevovat už dopoledne, což pochopitelně znamená, že nemohly obsahovat výsledky nových Threadripperů. Intel se totiž na poslední chvíli rozhodl, že své embargo poněkud zkrátí a mnozí v tom logicky vidí prostě to, že nechtěl, aby v testech nových Core i9 bylo hned vidět, jak si ty vedou proti konkurenci. 

Recenzenti byli naštvaní pochopitelně i proto, že museli buď dělat nové grafy a upravovat články, anebo si počkat na konec embarga firmy AMD, čímž by si ale sami uškodili s ohledem na čtenost. Linus Sebastian z LinusTechTips se tak rozhodl poté, co přístup Intelu označil za zbabělý a ubohý, zveřejnit grafy, kde byly výsledky Threadripperů prostě rozostřeny. Bylo ale jasně vidět, že něco je mnohem výkonnější než Core i9-10980XE a samozřejmě nebylo třeba vysvětlovat, co to je. 
 
 
Anandtech se rozhodl rovnou nezveřejňovat test procesorů Intel před tím, než vyprší embargo firmy AMD. 
 
A tak se Intel opět jednou rozhodl, že si v očích odborné veřejnosti sníží svůj kredit.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Acer XV272XU: dobře vybavené LCD s 240Hz QHD panelem Acer XV272XU: dobře vybavené LCD s 240Hz QHD panelem
Acer se pochlubil novým herním monitorem, který dostal označení XV272XU a ve svém štíhlém těle nabízí panel od AU Optronics. Ten má nativní rozlišení QHD a dosahuje obnovovací frekvence až 240 Hz.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu
Požadavky na elektroniku, která je určena pro zařízení pohybující se ve vesmírném prostoru jsou pochopitelně výrazně odlišné od toho, co potřebujeme od běžné spotřební elektroniky. My se nyní můžeme podívat na to, jak vypadají takové vesmírné paměti DDR4.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci
Kdo jiný než der8auer by nám měl ukázat, jak to vypadá pod heatspreaderem nových procesorů Intel? Dozvíme se díky tomu přesnou velikost čipu nového Core i9-10900K, zda je připájen a zda je možné chlazení zlepšit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD
Otec zakladatel linuxových systémů Linus Torvalds se rozhodl, že po dlouhých 15 letech je čas na to se rozloučit s platformou firmy Intel a přejít ke společnosti AMD. Torvalds tuto skutečnost oznámil včera společně s Linux Kernel 5.7 RC7.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy
Společnost Samsung stále hraje druhé housle, pokud jde o výrobu počítačových čipů na zakázku, nicméně vedle vedoucí TSMC dokáže také využívat vlastní čipy ve vlastních produktech. A ty bude vyrábět i v nové 5nm továrně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek