www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel se pokusil vyhnout přímému srovnání nových Core i9 s Threadrippery

Intel se pokusil vyhnout přímému srovnání nových Core i9 s Threadrippery
, , aktualita
Společnosti AMD a Intel vyslaly ve stejný čas na trh své nové procesory, a sice Threadrippery třetí generace s jádry Zen 2 a Core i9 generace Cascade Lake-X. Intel však naštval řadu recenzentů tím, jak se najednou rozhodl pro jistou změnu.
K oblíbeným
reklama
Procesory Cascade Lake-X jsou jen velice mírnou evolucí starých Skylake-X s nimiž mají téměř stejný výkon na takt, což instrukce DLBoost pro hluboké učení zrovna moc nevylepší. Intel tak už správně dopředu čekal, že za stávající ceny nebude mít vedle nových Threadripperů šanci, a tak nové i staré HEDT procesory značně zlevnil. 
 
 
Ve skutečnosti je ovšem 18jádrový Core i9-10980XE v řadě testů zastíněn i 16jádrovým desktopovým procesorem Ryzen 9 3950X, jehož cena je tříčtvrtinová a výhodou může být i podstatně levnější platforma, to tedy pokud někdo zrovna nepotřebuje výhody HEDT v rychlejším přístupu do pamětí a haldě linek PCIe k tomu. 
 
Očekávalo se zajímavé srovnání nových Core i9 a Threadripperů a informační embargo na tyto produkty mělo vypršet dnes a ve stejný čas. Jak ale dobře víme, testy procesorů Core i9 se začaly objevovat už dopoledne, což pochopitelně znamená, že nemohly obsahovat výsledky nových Threadripperů. Intel se totiž na poslední chvíli rozhodl, že své embargo poněkud zkrátí a mnozí v tom logicky vidí prostě to, že nechtěl, aby v testech nových Core i9 bylo hned vidět, jak si ty vedou proti konkurenci. 

Recenzenti byli naštvaní pochopitelně i proto, že museli buď dělat nové grafy a upravovat články, anebo si počkat na konec embarga firmy AMD, čímž by si ale sami uškodili s ohledem na čtenost. Linus Sebastian z LinusTechTips se tak rozhodl poté, co přístup Intelu označil za zbabělý a ubohý, zveřejnit grafy, kde byly výsledky Threadripperů prostě rozostřeny. Bylo ale jasně vidět, že něco je mnohem výkonnější než Core i9-10980XE a samozřejmě nebylo třeba vysvětlovat, co to je. 
 
 
Anandtech se rozhodl rovnou nezveřejňovat test procesorů Intel před tím, než vyprší embargo firmy AMD. 
 
A tak se Intel opět jednou rozhodl, že si v očích odborné veřejnosti sníží svůj kredit.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala