www.svethardware.cz
>
>
>

Intel se rozmluvil o plánech na rozšíření Oregonské továrny DX1

Intel se rozmluvil o plánech na rozšíření Oregonské továrny DX1
, , aktualita
Od Intelu dobře víme, že se chystá mohutně investovat do svých továren, což se už ale nebude týkat 14nm procesu, ale těch příštích. V Izraeli to má být 11 miliard dolarů a pozadu nebude ani Oregon, kde se chystá DX1 Phase 3. 
K oblíbeným
reklama
V Izraeli má tak Intel investovat celkem 11 miliard dolarů, i když to všechno nebudou jeho vlastní peníze. Nyní se můžeme podívat na to, co se plánuje v oregonském Hillsboro, kde už existuje celkem šest provozů. Všechny využívají 300mm wafery, tři jsou určeny pro výrobu 22 až 10nm procesem, dva dokonce 7nm procesem a zbývající RP1 je výzkumné zařízení. A to zdaleka nejde o všechny továrny pro 10nm či 7nm výrobu. 
 

V tomto případě jde konkrétně o rozšíření továrny D1X v rámci třetí fáze, přičemž to je právě jedna ze dvou 14 nm/10 nm/7 nm továren (10nm masová výroba, natož 7nm však samozřejmě ještě nezačala). Tato fáze začne ještě v tomto roce a půjde o zbrusu novou přístavbu dokončenou někdy v příštích letech. 
 
Zrovna v pondělí Intel kontaktoval 50 rezidentů v oblasti Ronler Acres a informoval je o svém úmyslu rozšířit továrnu D1X. Nová hala má být víceméně stejně velká jako starší dvě, takže celkově stavba zabere rozlohu mírně přes 100 tisíc čtverečných metrů, ale Intel ještě nezveřejnil konečná čásla. Vedle toho se bude muset postavit také podpůrná technologická budova pro zajištění provozu, která bude obsahovat třeba i nouzové generátory elektřiny. 
 
Intel už má právě v Oregonu a také v Izraeli pomalu připravené dva provozy pro výrobu 10nm procesem a my teprve uvidíme, jakou další kapacitu bude potřebovat. My jsme jich výše zmínili celkem pět, ovšem samozřejmě ne všechny se musí do 10nm výroby zapojit hned.
 
Vedle toho všeho bude Intel investovat také v Irsku a už dříve slíbil, že arizonská Fab 42 připravovaná pro spuštění v roce 2020 bude využita k výrobě 7nm čipů pomocí DUV i nové EUV. Je tak zřejmé, že Intel se mocně nadechuje a chystá se impozantně rozšířit své výrobní kapacity. 
 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář