www.svethardware.cz
>
>
>

Intel se rozmluvil o plánech na rozšíření Oregonské továrny DX1

Intel se rozmluvil o plánech na rozšíření Oregonské továrny DX1
, , aktualita
Od Intelu dobře víme, že se chystá mohutně investovat do svých továren, což se už ale nebude týkat 14nm procesu, ale těch příštích. V Izraeli to má být 11 miliard dolarů a pozadu nebude ani Oregon, kde se chystá DX1 Phase 3. 
K oblíbeným
reklama
V Izraeli má tak Intel investovat celkem 11 miliard dolarů, i když to všechno nebudou jeho vlastní peníze. Nyní se můžeme podívat na to, co se plánuje v oregonském Hillsboro, kde už existuje celkem šest provozů. Všechny využívají 300mm wafery, tři jsou určeny pro výrobu 22 až 10nm procesem, dva dokonce 7nm procesem a zbývající RP1 je výzkumné zařízení. A to zdaleka nejde o všechny továrny pro 10nm či 7nm výrobu. 
 

V tomto případě jde konkrétně o rozšíření továrny D1X v rámci třetí fáze, přičemž to je právě jedna ze dvou 14 nm/10 nm/7 nm továren (10nm masová výroba, natož 7nm však samozřejmě ještě nezačala). Tato fáze začne ještě v tomto roce a půjde o zbrusu novou přístavbu dokončenou někdy v příštích letech. 
 
Zrovna v pondělí Intel kontaktoval 50 rezidentů v oblasti Ronler Acres a informoval je o svém úmyslu rozšířit továrnu D1X. Nová hala má být víceméně stejně velká jako starší dvě, takže celkově stavba zabere rozlohu mírně přes 100 tisíc čtverečných metrů, ale Intel ještě nezveřejnil konečná čásla. Vedle toho se bude muset postavit také podpůrná technologická budova pro zajištění provozu, která bude obsahovat třeba i nouzové generátory elektřiny. 
 
Intel už má právě v Oregonu a také v Izraeli pomalu připravené dva provozy pro výrobu 10nm procesem a my teprve uvidíme, jakou další kapacitu bude potřebovat. My jsme jich výše zmínili celkem pět, ovšem samozřejmě ne všechny se musí do 10nm výroby zapojit hned.
 
Vedle toho všeho bude Intel investovat také v Irsku a už dříve slíbil, že arizonská Fab 42 připravovaná pro spuštění v roce 2020 bude využita k výrobě 7nm čipů pomocí DUV i nové EUV. Je tak zřejmé, že Intel se mocně nadechuje a chystá se impozantně rozšířit své výrobní kapacity. 
 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková