www.svethardware.cz
>
>
>

Intel se rozmluvil o plánech na rozšíření Oregonské továrny DX1

Intel se rozmluvil o plánech na rozšíření Oregonské továrny DX1
, , aktualita
Od Intelu dobře víme, že se chystá mohutně investovat do svých továren, což se už ale nebude týkat 14nm procesu, ale těch příštích. V Izraeli to má být 11 miliard dolarů a pozadu nebude ani Oregon, kde se chystá DX1 Phase 3. 
reklama
V Izraeli má tak Intel investovat celkem 11 miliard dolarů, i když to všechno nebudou jeho vlastní peníze. Nyní se můžeme podívat na to, co se plánuje v oregonském Hillsboro, kde už existuje celkem šest provozů. Všechny využívají 300mm wafery, tři jsou určeny pro výrobu 22 až 10nm procesem, dva dokonce 7nm procesem a zbývající RP1 je výzkumné zařízení. A to zdaleka nejde o všechny továrny pro 10nm či 7nm výrobu. 
 

V tomto případě jde konkrétně o rozšíření továrny D1X v rámci třetí fáze, přičemž to je právě jedna ze dvou 14 nm/10 nm/7 nm továren (10nm masová výroba, natož 7nm však samozřejmě ještě nezačala). Tato fáze začne ještě v tomto roce a půjde o zbrusu novou přístavbu dokončenou někdy v příštích letech. 
 
Zrovna v pondělí Intel kontaktoval 50 rezidentů v oblasti Ronler Acres a informoval je o svém úmyslu rozšířit továrnu D1X. Nová hala má být víceméně stejně velká jako starší dvě, takže celkově stavba zabere rozlohu mírně přes 100 tisíc čtverečných metrů, ale Intel ještě nezveřejnil konečná čásla. Vedle toho se bude muset postavit také podpůrná technologická budova pro zajištění provozu, která bude obsahovat třeba i nouzové generátory elektřiny. 
 
Intel už má právě v Oregonu a také v Izraeli pomalu připravené dva provozy pro výrobu 10nm procesem a my teprve uvidíme, jakou další kapacitu bude potřebovat. My jsme jich výše zmínili celkem pět, ovšem samozřejmě ne všechny se musí do 10nm výroby zapojit hned.
 
Vedle toho všeho bude Intel investovat také v Irsku a už dříve slíbil, že arizonská Fab 42 připravovaná pro spuštění v roce 2020 bude využita k výrobě 7nm čipů pomocí DUV i nové EUV. Je tak zřejmé, že Intel se mocně nadechuje a chystá se impozantně rozšířit své výrobní kapacity. 
 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek