www.svethardware.cz
>
>
>

Intel se rozmluvil o plánech na rozšíření Oregonské továrny DX1

Intel se rozmluvil o plánech na rozšíření Oregonské továrny DX1
, , aktualita
Od Intelu dobře víme, že se chystá mohutně investovat do svých továren, což se už ale nebude týkat 14nm procesu, ale těch příštích. V Izraeli to má být 11 miliard dolarů a pozadu nebude ani Oregon, kde se chystá DX1 Phase 3. 
K oblíbeným
reklama
V Izraeli má tak Intel investovat celkem 11 miliard dolarů, i když to všechno nebudou jeho vlastní peníze. Nyní se můžeme podívat na to, co se plánuje v oregonském Hillsboro, kde už existuje celkem šest provozů. Všechny využívají 300mm wafery, tři jsou určeny pro výrobu 22 až 10nm procesem, dva dokonce 7nm procesem a zbývající RP1 je výzkumné zařízení. A to zdaleka nejde o všechny továrny pro 10nm či 7nm výrobu. 
 

V tomto případě jde konkrétně o rozšíření továrny D1X v rámci třetí fáze, přičemž to je právě jedna ze dvou 14 nm/10 nm/7 nm továren (10nm masová výroba, natož 7nm však samozřejmě ještě nezačala). Tato fáze začne ještě v tomto roce a půjde o zbrusu novou přístavbu dokončenou někdy v příštích letech. 
 
Zrovna v pondělí Intel kontaktoval 50 rezidentů v oblasti Ronler Acres a informoval je o svém úmyslu rozšířit továrnu D1X. Nová hala má být víceméně stejně velká jako starší dvě, takže celkově stavba zabere rozlohu mírně přes 100 tisíc čtverečných metrů, ale Intel ještě nezveřejnil konečná čásla. Vedle toho se bude muset postavit také podpůrná technologická budova pro zajištění provozu, která bude obsahovat třeba i nouzové generátory elektřiny. 
 
Intel už má právě v Oregonu a také v Izraeli pomalu připravené dva provozy pro výrobu 10nm procesem a my teprve uvidíme, jakou další kapacitu bude potřebovat. My jsme jich výše zmínili celkem pět, ovšem samozřejmě ne všechny se musí do 10nm výroby zapojit hned.
 
Vedle toho všeho bude Intel investovat také v Irsku a už dříve slíbil, že arizonská Fab 42 připravovaná pro spuštění v roce 2020 bude využita k výrobě 7nm čipů pomocí DUV i nové EUV. Je tak zřejmé, že Intel se mocně nadechuje a chystá se impozantně rozšířit své výrobní kapacity. 
 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře