www.svethardware.cz
>
>
>

Intel se vrací do vývoje 5G modemů, spolupracuje s firmou MediaTek

Intel se vrací do vývoje 5G modemů, spolupracuje s firmou MediaTek
, , aktualita
I když Intel před pár měsíci prodal svou divizi 5G modemů společnosti Apple, to neznamená, že by se tohoto trhu úplně vzdal. Nyní se spojuje se společností MediaTek a společně chtějí vyvinout nové 5G modemy.
K oblíbeným
reklama
Vývoj 5G modemů se Intelu moc nepodařil a divize nakonec skončila v rukou společnosti Apple. Tím ale s moderními modemy neskončil a nyní oznamuje, že společně s firmou MediaTek chystají novou generaci 5G modemů, které by měly mířit zejména do notebooků s mobilními procesory Intel. Role Intelu ale nebude v samotném vývoji čipů (kde v minulosti selhal), ale v definici klíčových požadavků na ně a vývoji softwaru a ovladačů pro ně.
 
Intel 5G modem
 
Naopak MediaTek bude nyní tou společností, která se v této dvojici postará o hlavní vývoj nového hardwaru i jeho výrobu. O pomoc s jeho integraci do HW řešení třetích stran se pak už bude starat Intel. Obě společnosti chtějí také více spolupracovat s firmou Fibocom, přičemž výsledkem mají být karty formátu m.2 s podporou 5G. Předpokládá se, že se první 5G modemy těchto společností objeví až počátkem roku 2021.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19 Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19
V posledním týdnu vzrostl počet napadených routerů, které útočníci přesměrují na jiný server DNS. Uživatelé jsou potom při prohlížení internetu vyzváni, aby si nainstalovali program s informacemi o koronaviru od WHO, který ovšem obsahuje malware.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet
Aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 plní stránky Světa hardware už poněkolikáté. Tentokrát se zjistilo, že kritickým online aplikacím pro produktivitu může vypadávat internetové připojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím
Vědci na University of Tokyo jsou jedněmi z mnoha, kteří také pracují na vylepšení lithiových článku. V jejich případě zapracovali na novém nehořlavém elektrolytu, který navíc dovolí dosáhnout vyšších napětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6 Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6
Xiaomi přinese svůj Mi AIoT Router AX3600 na evropské trhy. Tento model se vyznačuje podporou nového standardu Wi-Fi 6 (neboli 802.11ax) v kombinaci se sympatickou cenou. Odhalen byl také ještě levnější Mi AIoT Router AC2350.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335 Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335
Microsoft tento týden vydal volitelnou aktualizaci, která ovšem řadě uživatelů přidělala vrásky na čele. Pokud se nesetkali s komplikacemi hned během instalace, objevily se problémy mnohdy krátce po ní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře