www.svethardware.cz
>
>
>

Intel se vrací do vývoje 5G modemů, spolupracuje s firmou MediaTek

Intel se vrací do vývoje 5G modemů, spolupracuje s firmou MediaTek
, , aktualita
I když Intel před pár měsíci prodal svou divizi 5G modemů společnosti Apple, to neznamená, že by se tohoto trhu úplně vzdal. Nyní se spojuje se společností MediaTek a společně chtějí vyvinout nové 5G modemy.
K oblíbeným
reklama
Vývoj 5G modemů se Intelu moc nepodařil a divize nakonec skončila v rukou společnosti Apple. Tím ale s moderními modemy neskončil a nyní oznamuje, že společně s firmou MediaTek chystají novou generaci 5G modemů, které by měly mířit zejména do notebooků s mobilními procesory Intel. Role Intelu ale nebude v samotném vývoji čipů (kde v minulosti selhal), ale v definici klíčových požadavků na ně a vývoji softwaru a ovladačů pro ně.
 
Intel 5G modem
 
Naopak MediaTek bude nyní tou společností, která se v této dvojici postará o hlavní vývoj nového hardwaru i jeho výrobu. O pomoc s jeho integraci do HW řešení třetích stran se pak už bude starat Intel. Obě společnosti chtějí také více spolupracovat s firmou Fibocom, přičemž výsledkem mají být karty formátu m.2 s podporou 5G. Předpokládá se, že se první 5G modemy těchto společností objeví až počátkem roku 2021.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Včera, aktualita, Milan Šurkala