www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel údajně odepsal 10nm proces, ten to popírá

Intel údajně odepsal 10nm proces, ten to popírá
, , aktualita
Společnost Intel má dlouhodobé problémy s nasazováním 10nm procesu pro výrobu svých procesorů. Prý to došlo tak daleko, že měl podle neoficiálních informací další vývoj 10nm procesorů ukončit. Intel něco takového popírá.
reklama
Intelu se na poli 10nm výrobního procesu dost nedaří. Objevily se sice mobilní čipy ve velmi omezeném množství, nicméně slibované 10nm procesory ve velkém jsou nadále jen snem. A podle neoficiálních informací od SemiAccurate by u toho snu mělo zůstat i nadále. Společnost totiž tvrdí, že se Intel rozhodl odepsat další vývoj 10nm výrobní technologie, se kterou má dlouhodobé problémy. Dle těchto informací by to tak vypadalo, že se 10nm procesorů nedočkáme ani v příštím roce.
 
Intel logo
 
Výtěžnost tohoto procesu má být údajně natolik špatná, že se Intelu nevyplatí vyrábět procesory touto technologií a podle zprávy to vypadalo, že to nevypadalo na zásadní zlepšení. Naopak agentura Research Partners na začátku října tvrdila, že Intel udělal významné pokroky, které by mohly uvedení dokonce uspíšit a hovořilo se o tom, že by se mohly ve velkém vyrábět “už” v první polovině roku 2019 a ne až ve druhém.
 
Zatím pochopitelně nevíme, zda je tato zpráva pravdivá a Intel skutečně 10nm proces odepsal nebo nikoli. Pokud by se tak stalo, vyvstala by otázka, jaké by byly jeho další kroky, u 14nm procesu nemůže zůstat navždy. Sám Intel však tuto zprávu na svém Twitteru popřel a naopak zmínil, že dělá slušné pokroky. Snad to tedy opravdu nebude tak horké a v roce 2019 snad Intel ve velkém přejde na 10nm proces. Bylo by načase.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek