www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel údajně odepsal 10nm proces, ten to popírá

Intel údajně odepsal 10nm proces, ten to popírá
, , aktualita
Společnost Intel má dlouhodobé problémy s nasazováním 10nm procesu pro výrobu svých procesorů. Prý to došlo tak daleko, že měl podle neoficiálních informací další vývoj 10nm procesorů ukončit. Intel něco takového popírá.
K oblíbeným
reklama
Intelu se na poli 10nm výrobního procesu dost nedaří. Objevily se sice mobilní čipy ve velmi omezeném množství, nicméně slibované 10nm procesory ve velkém jsou nadále jen snem. A podle neoficiálních informací od SemiAccurate by u toho snu mělo zůstat i nadále. Společnost totiž tvrdí, že se Intel rozhodl odepsat další vývoj 10nm výrobní technologie, se kterou má dlouhodobé problémy. Dle těchto informací by to tak vypadalo, že se 10nm procesorů nedočkáme ani v příštím roce.
 
Intel logo
 
Výtěžnost tohoto procesu má být údajně natolik špatná, že se Intelu nevyplatí vyrábět procesory touto technologií a podle zprávy to vypadalo, že to nevypadalo na zásadní zlepšení. Naopak agentura Research Partners na začátku října tvrdila, že Intel udělal významné pokroky, které by mohly uvedení dokonce uspíšit a hovořilo se o tom, že by se mohly ve velkém vyrábět “už” v první polovině roku 2019 a ne až ve druhém.
 
Zatím pochopitelně nevíme, zda je tato zpráva pravdivá a Intel skutečně 10nm proces odepsal nebo nikoli. Pokud by se tak stalo, vyvstala by otázka, jaké by byly jeho další kroky, u 14nm procesu nemůže zůstat navždy. Sám Intel však tuto zprávu na svém Twitteru popřel a naopak zmínil, že dělá slušné pokroky. Snad to tedy opravdu nebude tak horké a v roce 2019 snad Intel ve velkém přejde na 10nm proces. Bylo by načase.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře