www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel údajně odepsal 10nm proces, ten to popírá

Intel údajně odepsal 10nm proces, ten to popírá
, , aktualita
Společnost Intel má dlouhodobé problémy s nasazováním 10nm procesu pro výrobu svých procesorů. Prý to došlo tak daleko, že měl podle neoficiálních informací další vývoj 10nm procesorů ukončit. Intel něco takového popírá.
K oblíbeným
reklama
Intelu se na poli 10nm výrobního procesu dost nedaří. Objevily se sice mobilní čipy ve velmi omezeném množství, nicméně slibované 10nm procesory ve velkém jsou nadále jen snem. A podle neoficiálních informací od SemiAccurate by u toho snu mělo zůstat i nadále. Společnost totiž tvrdí, že se Intel rozhodl odepsat další vývoj 10nm výrobní technologie, se kterou má dlouhodobé problémy. Dle těchto informací by to tak vypadalo, že se 10nm procesorů nedočkáme ani v příštím roce.
 
Intel logo
 
Výtěžnost tohoto procesu má být údajně natolik špatná, že se Intelu nevyplatí vyrábět procesory touto technologií a podle zprávy to vypadalo, že to nevypadalo na zásadní zlepšení. Naopak agentura Research Partners na začátku října tvrdila, že Intel udělal významné pokroky, které by mohly uvedení dokonce uspíšit a hovořilo se o tom, že by se mohly ve velkém vyrábět “už” v první polovině roku 2019 a ne až ve druhém.
 
Zatím pochopitelně nevíme, zda je tato zpráva pravdivá a Intel skutečně 10nm proces odepsal nebo nikoli. Pokud by se tak stalo, vyvstala by otázka, jaké by byly jeho další kroky, u 14nm procesu nemůže zůstat navždy. Sám Intel však tuto zprávu na svém Twitteru popřel a naopak zmínil, že dělá slušné pokroky. Snad to tedy opravdu nebude tak horké a v roce 2019 snad Intel ve velkém přejde na 10nm proces. Bylo by načase.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů