www.svethardware.cz
>
>
>

Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound

Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
, , aktualita
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
K oblíbeným
reklama
Společnost Intel známe sice především jako výrobce procesorů, ty nicméně často obsahují i integrované grafické jádro. A právě grafické čipy by u Intelu měly v budoucnu hrát mnohem větší roli než doposud a rozhodně nejde jen o ty v procesorech. Zatím měl Intel v historii jen jeden čip pro dedikované grafické karty, a to Intel 740 na konci minulého tisíciletí, zhruba před 20 lety. V blízké době by se ale měla objevit novinka a Intel by se tak chtěl vedle AMD a Nvidie také zařadit mezi výrobce GPU pro grafické karty. To nese název Arctic Sound a pracuje na něm např. Raja Koduri, který do Intelu odešel od AMD.
 
Intel Arctic Sound
 
Na GDC 2019 pak společnost Intel vedle nového Graphics Command Centre ukázala i první rendery grafické karty s novým čipem. Na první pohled překvapí relativně malé rozměry (krátká délka) a jediný ventilátor na chladiči, což vzbuzuje otázky, jaký bude vlastně výkon karty a zda se bude moci rovnat high-endovým grafikám konkurence. Design pochopitelně není finální a ještě se toho může hodně změnit. Je však vidět, že se Intel drží designu Dragon Scale nastoleném u jeho SSD disků Optane 905P.
 
Intel Arctic Sound
 
Vývoj nového GPU začal úplně od nuly, aby společnost nebyla zatížena minulostí a mohla se soustředit na zbrusu novou architekturu. Bohužel obrázky jsou to jediné, co Intel zveřejnil a o technických detailech toho stále moc nevíme. Z karty pak lze vidět jen čtveřici portů pro připojení monitorů. Autorem návrhů je Christiano Siquera, brazilský student a designér, přičemž jimi byla zahájena keynote společnosti.
 
Intel Arctic Sound
 
Aktualizace 25. března 2019: I když obrázky byly použity v oficiální prezentaci Intelu, nejde o oficiální rendery vyvíjených karet, nýbrž o výtvory fanouška v rámci projektu The Odyssey.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Specifikace PCI-Express 6.0 je tu, x16 slot dá 256 GB/s Specifikace PCI-Express 6.0 je tu, x16 slot dá 256 GB/s
Nové verze rozhraní PCI-Express zpravidla navyšují datovou propustnost na dvojnásobek. PCI-SIG kouká daleko do budoucnosti a zveřejnila specifikace nové verze rozhraní PCI-Express 6.0. To by mělo na x16 slotu nabídnout neuvěřitelných 256 GB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
10nm Intel Ice Lake ukázal v benchmarku vysoký výkon 10nm Intel Ice Lake ukázal v benchmarku vysoký výkon
V databázi testů procesoru provedených v PassMark Performance Test se objevil také 10nm mobilní procesor Core i7-1065G7 architektury Ice Lake. A dosažený výkon má rozhodně více než solidní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie
Pro fungování autonomních aut je potřeba mít spoustu senzorů a výkonný hardware, který tyto vstupy dokáže rychle zpracovat. Automobilka Volvo nyní oznamuje, že k tomu bude využívat platformu Nvidia Drive.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pandora u soudu za porušení copyrightu, zobrazovala texty písní Pandora u soudu za porušení copyrightu, zobrazovala texty písní
Streamovací služba Pandora u nás není moc známá jako např. Spotify, nicméně má stejný problém. Společnost Wixen ji zažalovala, tentokrát za zobrazování textů písní u jejích autorů bez příslušné licence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mozilla Firefox 67.0.3 opravuje vážnou zero-day chybu Mozilla Firefox 67.0.3 opravuje vážnou zero-day chybu
Od Mozilly jsme se dočkali urychleného vydání nové verze prohlížeče Firefox 67.0.3. Starší verze totiž trpí na závažnou zero-day chybu. Tu totiž už útočníci s úspěchem využívají k napadání obětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala