www.svethardware.cz
>
>
>

Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound

Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
, , aktualita
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
K oblíbeným
reklama
Společnost Intel známe sice především jako výrobce procesorů, ty nicméně často obsahují i integrované grafické jádro. A právě grafické čipy by u Intelu měly v budoucnu hrát mnohem větší roli než doposud a rozhodně nejde jen o ty v procesorech. Zatím měl Intel v historii jen jeden čip pro dedikované grafické karty, a to Intel 740 na konci minulého tisíciletí, zhruba před 20 lety. V blízké době by se ale měla objevit novinka a Intel by se tak chtěl vedle AMD a Nvidie také zařadit mezi výrobce GPU pro grafické karty. To nese název Arctic Sound a pracuje na něm např. Raja Koduri, který do Intelu odešel od AMD.
 
Intel Arctic Sound
 
Na GDC 2019 pak společnost Intel vedle nového Graphics Command Centre ukázala i první rendery grafické karty s novým čipem. Na první pohled překvapí relativně malé rozměry (krátká délka) a jediný ventilátor na chladiči, což vzbuzuje otázky, jaký bude vlastně výkon karty a zda se bude moci rovnat high-endovým grafikám konkurence. Design pochopitelně není finální a ještě se toho může hodně změnit. Je však vidět, že se Intel drží designu Dragon Scale nastoleném u jeho SSD disků Optane 905P.
 
Intel Arctic Sound
 
Vývoj nového GPU začal úplně od nuly, aby společnost nebyla zatížena minulostí a mohla se soustředit na zbrusu novou architekturu. Bohužel obrázky jsou to jediné, co Intel zveřejnil a o technických detailech toho stále moc nevíme. Z karty pak lze vidět jen čtveřici portů pro připojení monitorů. Autorem návrhů je Christiano Siquera, brazilský student a designér, přičemž jimi byla zahájena keynote společnosti.
 
Intel Arctic Sound
 
Aktualizace 25. března 2019: I když obrázky byly použity v oficiální prezentaci Intelu, nejde o oficiální rendery vyvíjených karet, nýbrž o výtvory fanouška v rámci projektu The Odyssey.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková