www.svethardware.cz
>
>
>

Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound

Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
, , aktualita
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
K oblíbeným
reklama
Společnost Intel známe sice především jako výrobce procesorů, ty nicméně často obsahují i integrované grafické jádro. A právě grafické čipy by u Intelu měly v budoucnu hrát mnohem větší roli než doposud a rozhodně nejde jen o ty v procesorech. Zatím měl Intel v historii jen jeden čip pro dedikované grafické karty, a to Intel 740 na konci minulého tisíciletí, zhruba před 20 lety. V blízké době by se ale měla objevit novinka a Intel by se tak chtěl vedle AMD a Nvidie také zařadit mezi výrobce GPU pro grafické karty. To nese název Arctic Sound a pracuje na něm např. Raja Koduri, který do Intelu odešel od AMD.
 
Intel Arctic Sound
 
Na GDC 2019 pak společnost Intel vedle nového Graphics Command Centre ukázala i první rendery grafické karty s novým čipem. Na první pohled překvapí relativně malé rozměry (krátká délka) a jediný ventilátor na chladiči, což vzbuzuje otázky, jaký bude vlastně výkon karty a zda se bude moci rovnat high-endovým grafikám konkurence. Design pochopitelně není finální a ještě se toho může hodně změnit. Je však vidět, že se Intel drží designu Dragon Scale nastoleném u jeho SSD disků Optane 905P.
 
Intel Arctic Sound
 
Vývoj nového GPU začal úplně od nuly, aby společnost nebyla zatížena minulostí a mohla se soustředit na zbrusu novou architekturu. Bohužel obrázky jsou to jediné, co Intel zveřejnil a o technických detailech toho stále moc nevíme. Z karty pak lze vidět jen čtveřici portů pro připojení monitorů. Autorem návrhů je Christiano Siquera, brazilský student a designér, přičemž jimi byla zahájena keynote společnosti.
 
Intel Arctic Sound
 
Aktualizace 25. března 2019: I když obrázky byly použity v oficiální prezentaci Intelu, nejde o oficiální rendery vyvíjených karet, nýbrž o výtvory fanouška v rámci projektu The Odyssey.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ochrana proti ransomwaru zdarma. Nově ji obsahuje také Avast Free Antivirus Ochrana proti ransomwaru zdarma. Nově ji obsahuje také Avast Free Antivirus
Avast zareagoval na vzrůstající počet kybernetických útoků a rozšířil svůj štít proti ransomwaru i do bezplatné aplikace Avast Free Antivirus. Uživatelé placeného řešení Avast Premium Security potom získali nový štít proti vzdálenému přístupu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft opravil řadu chyb ve Windows 10 2004. Vyšla volitelná aktualizace Microsoft opravil řadu chyb ve Windows 10 2004. Vyšla volitelná aktualizace
Nejnovější volitelná aktualizace pro Windows 10 řeší některé problémy s ovladači, kvůli kterým Microsoft před dvěma měsíci pozastavil May 2020 Update. Obsahuje také dlouhou řadu dalších oprav týkajících se různých částí systému.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC ohlašuje nové herní AGON: 24" 240Hz a 27" 165Hz AOC ohlašuje nové herní AGON: 24" 240Hz a 27" 165Hz
Společnost AOC zařadila do své nabídky dva nové herní monitory, které k sobě moc blízko nemají. Model AG251FZ2E představuje 24palcový a 240Hz monitor s obrazovkou typu TN a pak tu máme 27” 165Hz NanoIPS v podobě AG273QXP.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Garmin dostal dešifrovač pro ransomware, nejspíše musel vyděračům zaplatit Garmin dostal dešifrovač pro ransomware, nejspíše musel vyděračům zaplatit
Před téměř dvěma týdny zaznamenali uživatelé zařízení firmy Garmin velký výpadek jejích systémů a jak se brzy ukázalo, byl za ním ransomwarový útok. Server BleepingComputer nyní uvádí, že firma dostala dešifrovací klíč, takže je zřejmé, že zaplatila.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Flight Simulator 2020 dostane podporu VR a bude i na Steamu Flight Simulator 2020 dostane podporu VR a bude i na Steamu
Microsoft Flight Simulator nám svou formou distribuce připomene éru disket, neboť krabicová verze bude k dispozici s celkem deseti oboustrannými DVD. Ovšem lidé preferující digitální distribuci budou mít možnost si hru koupit i na Steamu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek