www.svethardware.cz
>
>
>

Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound

Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
, , aktualita
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
K oblíbeným
reklama
Společnost Intel známe sice především jako výrobce procesorů, ty nicméně často obsahují i integrované grafické jádro. A právě grafické čipy by u Intelu měly v budoucnu hrát mnohem větší roli než doposud a rozhodně nejde jen o ty v procesorech. Zatím měl Intel v historii jen jeden čip pro dedikované grafické karty, a to Intel 740 na konci minulého tisíciletí, zhruba před 20 lety. V blízké době by se ale měla objevit novinka a Intel by se tak chtěl vedle AMD a Nvidie také zařadit mezi výrobce GPU pro grafické karty. To nese název Arctic Sound a pracuje na něm např. Raja Koduri, který do Intelu odešel od AMD.
 
Intel Arctic Sound
 
Na GDC 2019 pak společnost Intel vedle nového Graphics Command Centre ukázala i první rendery grafické karty s novým čipem. Na první pohled překvapí relativně malé rozměry (krátká délka) a jediný ventilátor na chladiči, což vzbuzuje otázky, jaký bude vlastně výkon karty a zda se bude moci rovnat high-endovým grafikám konkurence. Design pochopitelně není finální a ještě se toho může hodně změnit. Je však vidět, že se Intel drží designu Dragon Scale nastoleném u jeho SSD disků Optane 905P.
 
Intel Arctic Sound
 
Vývoj nového GPU začal úplně od nuly, aby společnost nebyla zatížena minulostí a mohla se soustředit na zbrusu novou architekturu. Bohužel obrázky jsou to jediné, co Intel zveřejnil a o technických detailech toho stále moc nevíme. Z karty pak lze vidět jen čtveřici portů pro připojení monitorů. Autorem návrhů je Christiano Siquera, brazilský student a designér, přičemž jimi byla zahájena keynote společnosti.
 
Intel Arctic Sound
 
Aktualizace 25. března 2019: I když obrázky byly použity v oficiální prezentaci Intelu, nejde o oficiální rendery vyvíjených karet, nýbrž o výtvory fanouška v rámci projektu The Odyssey.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář