www.svethardware.cz
>
>
>

Intel utržil o 900 milionů dolarů více, než očekával a 7nm proces slíbil na rok 2021

Intel utržil o 900 milionů dolarů více, než očekával a 7nm proces slíbil na rok 2021
, , aktualita
Intelu se rozhodně nedaří vše, ovšem pokud si na něco nemůže stěžovat, a to zvláště v dnešní době, kdy tolik jiných technologických společností vykazuje prudké poklesy tržeb, pak to jsou finance. Jaký byl druhý kvartál v Intelu? 
K oblíbeným
reklama
Intel dokázal utržit 16,5 miliard dolarů, což je meziročně jen 3% pokles, ovšem dolů šly také marže a výrazně pak už provozní i čistý zisk, i když zrovna ten dle non-GAAP principů klesl také jen o 3 %. Celkově to jsou ale dobré výsledky, jak se ostatně ukázalo i v následujících hodinách obchodování, během nichž šla hodnota akcií nahoru o 6 procent.  
To také znamená, že Intel dokázal oproti dříve uvedenému výhledu utržit o 900 milionů dolarů více a na základě toho už také poupravil výhled na celý tento rok. Jde o navýšení o půl miliardy, takže zde je Intel spíše opatrný. Vedle toho se také může těšit na zvláštní příjem miliardy dolarů, a to za prodej svého 5G byznysu firmě Apple, který byl už právě při prezentování finančních výsledků potvrzen. 
 
Podívat se také můžeme na výkon jednotlivých divizí. Jak je vidět, pokles tržeb přinesla především serverová DCG divize, která utržila rovných pět miliard, což znamená meziroční 10% pokles. To zachraňovaly IoT divize, které však nemají takový objem tržeb, aby dokázaly ztrátu DCG vyrovnat. PC divize CCG pak přinesla mírný růst o procento a je stále bezpečně nejsilnější s tržbami 8,8 miliard. 
A jak je vidět, počty prodaných PC meziročně klesaly, ovšem naopak rostly průměrné prodejní ceny. Intel také oznámil, že procesory Ice Lake už jsou na cestě k výrobcům počítačů a že výtěžnost 10nm procesu se stále zvyšuje, nicméně ten je dosud stále využíván jen ve dvou provozech. Intel se také soustředí na vývoj 7nm procesu, na němž mají být založeny produkty chystané pro rok 2021. Zda to znamená, že do té doby bude muset Intel přežít se 14nm procesem pro výrobu svých nejvýkonnějších čipů, toť otázka.
 
Nicméně Robert Swan prohlásil, že 10nm procesory Ice Lake pro datová centra přijdou v první polovině příštího roku. Zhruba ve stejnou dobu ale očekáváme ještě 14nm generaci Comet Lake a až bude čas na další, bude tu zmíněný 7nm proces, jestli tedy Intel dodrží slib. Možností je ale celá řada. 
 
Nyní už můžeme čekat na to, co ohlásí společnost AMD příští týden. Pokud jde o druhý letošní kvartál, ten už se nesl v duchu čekání na 7nm Ryzeny a Navi, takže lze tušit, že rekordy se trhat nebudou. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Micron potvrzuje paměti GDDR6X pro GeForce RTX 3090 Micron potvrzuje paměti GDDR6X pro GeForce RTX 3090
Velice dlouho nám unikala jakákoliv známka toho, že by výrobci pamětí skutečně měli pro nové GeForce připraveny paměti GDDR6X. To ale nyní potvrzuje dokument firmy Micron, dle nějž jsou tyto paměti navíc určeny i pro RTX 3090.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA instaluje adaptér pro připojení Orionu k raketě SLS NASA instaluje adaptér pro připojení Orionu k raketě SLS
NASA se aktuálně připravuje na první mise v rámci programu Artemis, které budou zahrnovat rakety SLS a lodi Orion. A k jejich propojení potřebuje adaptér, který je právě instalován v Kennedyho vesmírném centru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Mozilla prodlužuje smlouvu s Googlem, výchozí vyhledávač Firefoxu zůstane Mozilla prodlužuje smlouvu s Googlem, výchozí vyhledávač Firefoxu zůstane
Mozilla je dosud životně závislá na smlouvách s vyhledávačem Google. Za to, že je tím výchozím, dostává Mozilla obrovské peníze. Nyní prodlužuje smlouvu na další roky, což jí dává větší šanci na přežití.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Intel Ponte Vecchio: 16x Xe-HPC vedle sebe pro úsvit éry exascale Intel Ponte Vecchio: 16x Xe-HPC vedle sebe pro úsvit éry exascale
Intel se v příštím roce chystá stejně jako AMD vstoupit do éry exascale, čili chce postavit superpočítač s výkonem alespoň 1 ExaFLOPS. A právě toho chce docílit především s použitím akcelerátorů Ponte Vecchio založených na Xe.
Včera, aktualita, Jan Vítek
První údajné snímky karty RTX 3090 zamotají hlavu První údajné snímky karty RTX 3090 zamotají hlavu
Máme snad očekávat čip od Intelu na zadní straně karet NVIDIA GeForce RTX 3000? Budou mít už dokonce tři osmipinové konektory pro přídavné napájení? Takové otázky přináší nové obrázky, které se objevily na Redditu.  
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů