www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel v závěru roku výrazně snížil dodávky procesorů do obchodů

Intel v závěru roku výrazně snížil dodávky procesorů do obchodů
, , aktualita
Pokud má někdo zálusk na vytvoření nové sestavy či její upgrade s využitím procesorů Intel, měl by konat rychle, nebo naopak své plány spíše odložit. Intel totiž dle zprávy Digitimes výrazně osekal dodávky CPU určených pro maloobchody. 
K oblíbeným
reklama
Problémy Intelu s uspokojením poptávky jsou dobře známé a on sám už učinil řadu opatření, které mají situaci alespoň trošku vylepšit. Jenomže nedostatečná kapacita 14nm linek není snadno řešitelná a nejlepší lék by byl neopožděný 10nm proces, ale to už je dávno pasé.  
 
 
My se nyní budeme muset potýkat s následky i v podobě ještě většího nedostatku procesorů Intel na trhu. Ten totiž dle Digitimes v aktuálním kvartálu pošle do obchodů o 2 miliony procesorů méně, než původně plánoval. A problém to bude nejen pro zákazníky, kteří se mohou připravit na ještě více nepříznivé ceny, ale také pro výrobce dalšího hardwaru, jako jsou základní desky nebo paměti, jichž se také přirozeně prodá méně. Zrovna výrobci základních desek se prý mohou připravit na 10 až 20% pokles dodávek na trh.
 
Toto opatření bylo dle zdrojů z průmyslu učiněno proto, aby se dostalo především na výrobce notebooků a také serverů. V posledním letošním kvartálu se tak dostane na trh do maloobchodů kolem 6 milionů procesorů Intel, takže to činí pokles o 25 procent. To je bezpochyby příležitost pro společnost AMD, která se může pokusit zákazníky oslovit svými procesory Ryzen. Na druhou stranu, ty jsou z hlediska výkonu a ceny především v desktopovém hi-endu už dávno mnohem výhodnější a pokud na to někdo neslyšel dříve, těžko svůj názor přehodnotí. 
 
Očekává se také, že to vše ovlivní i prodeje grafických karet, což je logické a tomu neprospěje ani rozpačité přijetí nové generace grafických karet NVIDIA s jejich ray tracingem a samotné AMD se se svým Radeonem RX 590 do našich peněženek bude také dostávat jen těžko. Ve výsledku tak tchajwanští výrobci základních desek a/nebo grafických karet mohou očekávat výrazný pokles příjmů v posledním kvartálu. Pro TUL to dokonce věští provozní ztrátu a Gigabyte či Asustek očekávají přinejlepším podobné výsledky jako v třetím kvartálu, což vzhledem k vánoční sezóně není dobrý výsledek. Z tohoto chumlu má vyčnívat snad jen MSI, které očekává naopak vysoké prodeje desek a grafik. 
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů