www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel v závěru roku výrazně snížil dodávky procesorů do obchodů

Intel v závěru roku výrazně snížil dodávky procesorů do obchodů
, , aktualita
Pokud má někdo zálusk na vytvoření nové sestavy či její upgrade s využitím procesorů Intel, měl by konat rychle, nebo naopak své plány spíše odložit. Intel totiž dle zprávy Digitimes výrazně osekal dodávky CPU určených pro maloobchody. 
reklama
Problémy Intelu s uspokojením poptávky jsou dobře známé a on sám už učinil řadu opatření, které mají situaci alespoň trošku vylepšit. Jenomže nedostatečná kapacita 14nm linek není snadno řešitelná a nejlepší lék by byl neopožděný 10nm proces, ale to už je dávno pasé.  
 
 
My se nyní budeme muset potýkat s následky i v podobě ještě většího nedostatku procesorů Intel na trhu. Ten totiž dle Digitimes v aktuálním kvartálu pošle do obchodů o 2 miliony procesorů méně, než původně plánoval. A problém to bude nejen pro zákazníky, kteří se mohou připravit na ještě více nepříznivé ceny, ale také pro výrobce dalšího hardwaru, jako jsou základní desky nebo paměti, jichž se také přirozeně prodá méně. Zrovna výrobci základních desek se prý mohou připravit na 10 až 20% pokles dodávek na trh.
 
Toto opatření bylo dle zdrojů z průmyslu učiněno proto, aby se dostalo především na výrobce notebooků a také serverů. V posledním letošním kvartálu se tak dostane na trh do maloobchodů kolem 6 milionů procesorů Intel, takže to činí pokles o 25 procent. To je bezpochyby příležitost pro společnost AMD, která se může pokusit zákazníky oslovit svými procesory Ryzen. Na druhou stranu, ty jsou z hlediska výkonu a ceny především v desktopovém hi-endu už dávno mnohem výhodnější a pokud na to někdo neslyšel dříve, těžko svůj názor přehodnotí. 
 
Očekává se také, že to vše ovlivní i prodeje grafických karet, což je logické a tomu neprospěje ani rozpačité přijetí nové generace grafických karet NVIDIA s jejich ray tracingem a samotné AMD se se svým Radeonem RX 590 do našich peněženek bude také dostávat jen těžko. Ve výsledku tak tchajwanští výrobci základních desek a/nebo grafických karet mohou očekávat výrazný pokles příjmů v posledním kvartálu. Pro TUL to dokonce věští provozní ztrátu a Gigabyte či Asustek očekávají přinejlepším podobné výsledky jako v třetím kvartálu, což vzhledem k vánoční sezóně není dobrý výsledek. Z tohoto chumlu má vyčnívat snad jen MSI, které očekává naopak vysoké prodeje desek a grafik. 
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek