www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel v závěru roku výrazně snížil dodávky procesorů do obchodů

Intel v závěru roku výrazně snížil dodávky procesorů do obchodů
, , aktualita
Pokud má někdo zálusk na vytvoření nové sestavy či její upgrade s využitím procesorů Intel, měl by konat rychle, nebo naopak své plány spíše odložit. Intel totiž dle zprávy Digitimes výrazně osekal dodávky CPU určených pro maloobchody. 
K oblíbeným
reklama
Problémy Intelu s uspokojením poptávky jsou dobře známé a on sám už učinil řadu opatření, které mají situaci alespoň trošku vylepšit. Jenomže nedostatečná kapacita 14nm linek není snadno řešitelná a nejlepší lék by byl neopožděný 10nm proces, ale to už je dávno pasé.  
 
 
My se nyní budeme muset potýkat s následky i v podobě ještě většího nedostatku procesorů Intel na trhu. Ten totiž dle Digitimes v aktuálním kvartálu pošle do obchodů o 2 miliony procesorů méně, než původně plánoval. A problém to bude nejen pro zákazníky, kteří se mohou připravit na ještě více nepříznivé ceny, ale také pro výrobce dalšího hardwaru, jako jsou základní desky nebo paměti, jichž se také přirozeně prodá méně. Zrovna výrobci základních desek se prý mohou připravit na 10 až 20% pokles dodávek na trh.
 
Toto opatření bylo dle zdrojů z průmyslu učiněno proto, aby se dostalo především na výrobce notebooků a také serverů. V posledním letošním kvartálu se tak dostane na trh do maloobchodů kolem 6 milionů procesorů Intel, takže to činí pokles o 25 procent. To je bezpochyby příležitost pro společnost AMD, která se může pokusit zákazníky oslovit svými procesory Ryzen. Na druhou stranu, ty jsou z hlediska výkonu a ceny především v desktopovém hi-endu už dávno mnohem výhodnější a pokud na to někdo neslyšel dříve, těžko svůj názor přehodnotí. 
 
Očekává se také, že to vše ovlivní i prodeje grafických karet, což je logické a tomu neprospěje ani rozpačité přijetí nové generace grafických karet NVIDIA s jejich ray tracingem a samotné AMD se se svým Radeonem RX 590 do našich peněženek bude také dostávat jen těžko. Ve výsledku tak tchajwanští výrobci základních desek a/nebo grafických karet mohou očekávat výrazný pokles příjmů v posledním kvartálu. Pro TUL to dokonce věští provozní ztrátu a Gigabyte či Asustek očekávají přinejlepším podobné výsledky jako v třetím kvartálu, což vzhledem k vánoční sezóně není dobrý výsledek. Z tohoto chumlu má vyčnívat snad jen MSI, které očekává naopak vysoké prodeje desek a grafik. 
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře