www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel vyzývá AMD na souboj o nejlepší herní procesor

Intel vyzývá AMD na souboj o nejlepší herní procesor
, , aktualita
Intel se v posledním roce upnul na prezentování svých vrcholných desktopových CPU jako ideálních a nejlepších herních procesorů. AMD by mu rádo vzalo i tuto možnost, ovšem Intel ho sám vyzývá na souboj. 
K oblíbeným
reklama
Intel ihned po představení řady Ryzen 3000 na Computexu reagoval malou prezentací modelu Core i9-9900KS, který má mít základní takt zvýšený na 4 GHz a turbo pro všechna jádra dokonce na 5 GHz. To jen ukazuje, že Intel opravdu nechce firmě AMD přenechat titul výrobce nejlepšího herního procesoru, který bude záviset především na tom, jaký takt dokáže dané CPU vyvinout při zátěži čtyř až dejme tomu šesti či osmi jader a při jakém IPC. Nejde tedy o absolutně nejvyšší turbo a na druhé straně ani o maximální vícevláknový výkon. 
 
 
AMD dosud představilo "jen" 12jádrový model Ryzen 9 3900X a slabší, ovšem za několik hodin možná bude představen i výše taktovaný 16jádrový Ryzen 9 3950X. Právě ten by mohl zvrátit misky vah ve prospěch AMD a Intel k tomu svého soupeře přímo vyzývá. 
 
Ostatně Lisa Su už uvedla, že Ryzen 3000 dokáže svou konkurenci porazit ve všemožných disciplínách včetně her a Intel nyní ještě před svou keynote na E3 2019 reagoval slovy Jona Carvilla, VP marketingu. Ten mluví o souboji v "reálném herním světě" a že tento týden uslyšíme o herních procesorech mnohé a ty nemusí pocházet jen od výrobce s jistou třípísmennou zkratkou. My sami máme chtít, aby takový souboj probíhal v reálných hrách, čímž Intel nejspíše myslí to, aby zveřejňované testy měly smysl a týkaly se opravdu toho, jak budou dané procesory využity samotnými hráči. 
 
Problém je však ten, že neexistuje jednotná shoda nad tím, jak by se měly procesory testovat. Někdo preferuje testy v nízkém rozlišení a kvalitě, kdy se značně redukuje vliv grafické karty. To ale reálnému nasazení neodpovídá, takže pokud máme toto vzít v potaz, pak k hi-end hernímu procesoru patří i odpovídající sestava pro hraní ve vysokém rozlišení. Tehdy ale už nastupuje vliv grafické karty a procesor ustupuje do pozadí. Někdo ale zase může preferovat hraní ve Full HD při slušné kvalitě a co nejvyšší snímkové frekvenci.
 
Takže co jsou to vůbec reálné herní testy? Počkejme si na představu Intelu, který se pochopitelně bude všemožně snažit, aby případně nemusel uznat porážku. A že při tom dokáže být opravdu kreativní, to už jsme měli šanci poznat, nicméně opatrný přístup k firemním testům platí vždy, AMD nevyjímaje. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů
Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo
Je vždy docela paradoxní, pokud hackerskému útoku podlehne společnost, která se zabývá bezpečností. Tentokrát se to stalo společnosti Symantec, které se nabourali do jejich australské laboratoře. Symantec ale říká, že o nic vážného vlastně nešlo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux
Kdysi nemožné věci se mohou stát realitou. Vývojáři z Microsoftu totiž nedávno v diskuzi na Redditu potvrdili, že by mohli představit internetový prohlížeč Edge i pro operační systém Linux, nic zásadního tomu nebrání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA
Americká kosmická agentura NASA se konečně trochu více rozpovídala o nákladech na let na Měsíc. Tam by chtěla být s astronauty už za pět let a hovoří se o částce, která má přesahovat 20 miliard USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře