www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Xe: 10nm Arctic Sound má nové označení

Intel Xe: 10nm Arctic Sound má nové označení
, , aktualita
Jak jsme dobře dopředu věděli, Architecture Day se účastnil také Raja Koduri a i když tato událost neměla být o grafických čipech, přece jen toto téma přišlo na řadu. My se tak dozvídáme, že se můžeme těšit na 10nm Intel Xe. 
K oblíbeným
reklama
Samotní zástupci Intelu během AMA (Ask Me Anything) na Redditu chtěli od lidí slyšet návrhy na pojmenování nových grafických čipů či karet a i když si můžeme být téměř jistí, že zazněl i návrh Graphics McGraphicsface, Intel nakonec zvolil prosté a jednoduché Xe. 
 
 
Intel Xe bude následovat za 11. generací grafických čipů, které jsme se věnovali včera. Dorazit má na 10nm procesorech Core generace Ice Lake a pak už to tedy budou grafiky Xe. Byla tu také otázka, zda se tato 12. generace bude týkat právě i integrovaných grafických čipů, nebo ty pojedou vedle toho ještě v 11. generaci a 12. generace bude pro samostatná GPU. Z uvedeného snímku prezentace, který ji stále slibuje na rok 2020, půjde o univerzální grafickou architekturu pro integrované čipy, grafické karty pro běžná PC i pro umělou inteligenci a datová centra. 
 
Každopádně už nemusíme mluvit o Arctic Sound či oné 12. generaci, ale prostě o Xe. Jde přitom o název celé architektury, ne o označení samotných produktů, které přijdou na trh. O samotné Xe se toho zatím nedozvíme nic jiného, než to, že bude určena pro 10nm proces a že verze pro datová centra/AI a spotřebitelská verze budou vyvíjeny jako dvě samostatné mikroarchitektury (DC Optimized a Client Optimized). Že by Koduriho reflexe toho, jak ve hrách dopadla jinak velice výkonná Vega?
 
 
Nakonec ještě poznamenám, že bychom správně měli psát jako Intel o Xe, čili s písmenem e v horním indexu a ještě navíc v kurzívě, ale to je v podstatě jedno a kvůli jednoduchosti budeme používat Xe. Důležitější je, že o tomto tématu bychom se měli více dozvědět ještě do konce tohoto roku, protože Koduri má brzy hostit vlastní grafickou konferenci týkající se produktů chystaných na rok 2020. 
 
Zdroj: Anandtech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře