www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Xe: 10nm Arctic Sound má nové označení

Intel Xe: 10nm Arctic Sound má nové označení
, , aktualita
Jak jsme dobře dopředu věděli, Architecture Day se účastnil také Raja Koduri a i když tato událost neměla být o grafických čipech, přece jen toto téma přišlo na řadu. My se tak dozvídáme, že se můžeme těšit na 10nm Intel Xe. 
K oblíbeným
reklama
Samotní zástupci Intelu během AMA (Ask Me Anything) na Redditu chtěli od lidí slyšet návrhy na pojmenování nových grafických čipů či karet a i když si můžeme být téměř jistí, že zazněl i návrh Graphics McGraphicsface, Intel nakonec zvolil prosté a jednoduché Xe. 
 
 
Intel Xe bude následovat za 11. generací grafických čipů, které jsme se věnovali včera. Dorazit má na 10nm procesorech Core generace Ice Lake a pak už to tedy budou grafiky Xe. Byla tu také otázka, zda se tato 12. generace bude týkat právě i integrovaných grafických čipů, nebo ty pojedou vedle toho ještě v 11. generaci a 12. generace bude pro samostatná GPU. Z uvedeného snímku prezentace, který ji stále slibuje na rok 2020, půjde o univerzální grafickou architekturu pro integrované čipy, grafické karty pro běžná PC i pro umělou inteligenci a datová centra. 
 
Každopádně už nemusíme mluvit o Arctic Sound či oné 12. generaci, ale prostě o Xe. Jde přitom o název celé architektury, ne o označení samotných produktů, které přijdou na trh. O samotné Xe se toho zatím nedozvíme nic jiného, než to, že bude určena pro 10nm proces a že verze pro datová centra/AI a spotřebitelská verze budou vyvíjeny jako dvě samostatné mikroarchitektury (DC Optimized a Client Optimized). Že by Koduriho reflexe toho, jak ve hrách dopadla jinak velice výkonná Vega?
 
 
Nakonec ještě poznamenám, že bychom správně měli psát jako Intel o Xe, čili s písmenem e v horním indexu a ještě navíc v kurzívě, ale to je v podstatě jedno a kvůli jednoduchosti budeme používat Xe. Důležitější je, že o tomto tématu bychom se měli více dozvědět ještě do konce tohoto roku, protože Koduri má brzy hostit vlastní grafickou konferenci týkající se produktů chystaných na rok 2020. 
 
Zdroj: Anandtech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů