www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Xe: 10nm Arctic Sound má nové označení

Intel Xe: 10nm Arctic Sound má nové označení
, , aktualita
Jak jsme dobře dopředu věděli, Architecture Day se účastnil také Raja Koduri a i když tato událost neměla být o grafických čipech, přece jen toto téma přišlo na řadu. My se tak dozvídáme, že se můžeme těšit na 10nm Intel Xe. 
reklama
Samotní zástupci Intelu během AMA (Ask Me Anything) na Redditu chtěli od lidí slyšet návrhy na pojmenování nových grafických čipů či karet a i když si můžeme být téměř jistí, že zazněl i návrh Graphics McGraphicsface, Intel nakonec zvolil prosté a jednoduché Xe. 
 
 
Intel Xe bude následovat za 11. generací grafických čipů, které jsme se věnovali včera. Dorazit má na 10nm procesorech Core generace Ice Lake a pak už to tedy budou grafiky Xe. Byla tu také otázka, zda se tato 12. generace bude týkat právě i integrovaných grafických čipů, nebo ty pojedou vedle toho ještě v 11. generaci a 12. generace bude pro samostatná GPU. Z uvedeného snímku prezentace, který ji stále slibuje na rok 2020, půjde o univerzální grafickou architekturu pro integrované čipy, grafické karty pro běžná PC i pro umělou inteligenci a datová centra. 
 
Každopádně už nemusíme mluvit o Arctic Sound či oné 12. generaci, ale prostě o Xe. Jde přitom o název celé architektury, ne o označení samotných produktů, které přijdou na trh. O samotné Xe se toho zatím nedozvíme nic jiného, než to, že bude určena pro 10nm proces a že verze pro datová centra/AI a spotřebitelská verze budou vyvíjeny jako dvě samostatné mikroarchitektury (DC Optimized a Client Optimized). Že by Koduriho reflexe toho, jak ve hrách dopadla jinak velice výkonná Vega?
 
 
Nakonec ještě poznamenám, že bychom správně měli psát jako Intel o Xe, čili s písmenem e v horním indexu a ještě navíc v kurzívě, ale to je v podstatě jedno a kvůli jednoduchosti budeme používat Xe. Důležitější je, že o tomto tématu bychom se měli více dozvědět ještě do konce tohoto roku, protože Koduri má brzy hostit vlastní grafickou konferenci týkající se produktů chystaných na rok 2020. 
 
Zdroj: Anandtech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek