www.svethardware.cz
>
>
>

Intel Xe budou obsahovat hardware pro ray tracing

Intel Xe budou obsahovat hardware pro ray tracing
, , aktualita
Vypadá to, že NVIDIÍ nastartovaná éra ray tracingem vykreslované grafiky v reálném čase nevyšumí. Nyní už máme potvrzeno i to, že Intel s touto technikou počítá i pro své grafiky Xe, které ji budou hardwarově podporovat. 
K oblíbeným
reklama
Grafické čipy Intel Xe budou dle Intelu pokrývat celou škálu produktů od integrovaných či low-endových grafik až po datacentrová centra. Raja Koduri sám se také netají cílem vytvořit skutečně univerzální a škálovatelnou platformu. 
 
 
Ještě před nástupem Xe ale přijde 11. generace integrovaných grafických čipů Intel, které se uplatní v procesorech Ice Lake. Čili to vypadá, že v případě desktopových procesorů se grafiky Gen11 jen tak nedočkáme, protože tam jsou Ice Lake v nedohlednu, stejně jako jakékoliv jiné procesory tvořené něčím lepším, než je 14nm proces. 
 
Stejně tak je otázka, jak to bude se samotnými grafikami Xe. Dejme tomu, že jako integrované či low-endové verze by se daly tvořit pomocí 10nm procesu Intelu, ovšem co se týče velkých čipů, na ty asi tento proces stačit nebude. Stačilo tak, aby nedávno Raja Koduri zavítal do Samsungu a už se začalo spekulovat o tom, že tam vyjednával výrobu Xe. To se nepotvrdilo a důvod návštěvy může být mnohem prostší, ale o lecčem to vypovídá. 
 
Co je ale nového a pochází od samotného Intelu, je informace o hardwaru Xe, ve kterém bude zapečena podpora ray tracingu, jak bylo uvedeno na konferenci FMX. Tato podpora se bude týkat Intel Rendering Framework a zmíněno bylo konkrétně to, že tato hardwarová akcelerace je určena pro architekturu Xe pro datová centra. 
 
Čili v případě Xe pro spotřebitele bychom mohli nakonec ostrouhat, aby ray tracing mohli využít jen profesionálové nebo snad hráči využívající online streamingové herní služby, ale těžko říci, co má Intel v plánu. Někde se hranice udělat musí vzhledem k tomu, že Xe budou i integrované. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě

Obchodní válka USA a Číny může mít další dopad na čínské společnosti. Hodně se sice probírá Huawei, nicméně obavy o bezpečnost a strach ze sledování má USA i z čínských dronů. Nabízí se zejména oblíbené modely od DJI.

Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný
Před pár měsíci přišla automobilka Tesla s funkcí Navigate on Autopilot, která v další variantě uměla i sama měnit pruhy. Consumer Reports ale varuje. Tato funkce je hodně nespolehlivá a vytváří krizové situace.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu

Spojené státy americké vyhlásily další obchodní válku v Číně. Součástí toho je i zabanování čínské společnosti Huawei. Té se nesmí dodávat žádná americká technologie a nyní máme i vysvětlení proč.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala25 komentářů
Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0 Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0
V posledních dnech jsme řešili nástup nové platformy firmy AMD, která nám jako první ve světě běžných uživatelů nabídne rozhraní PCI Express 4.0. To je sice hezké, ovšem k jeho využití potřebujeme také příslušné komponenty a zde přichází Gigabyte.
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin
Částice vznikající ve hvězdách, při explozích supernov či kolizích hvězd jsou všude kolem nás. Jde nám o neutrina jichž našimi těly mají procházet biliony či více každou sekundu, ovšem jsou velice těžko detekovatelné. 
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře