www.svethardware.cz
>
>
>

Intel Xe budou obsahovat hardware pro ray tracing

Intel Xe budou obsahovat hardware pro ray tracing
, , aktualita
Vypadá to, že NVIDIÍ nastartovaná éra ray tracingem vykreslované grafiky v reálném čase nevyšumí. Nyní už máme potvrzeno i to, že Intel s touto technikou počítá i pro své grafiky Xe, které ji budou hardwarově podporovat. 
K oblíbeným
reklama
Grafické čipy Intel Xe budou dle Intelu pokrývat celou škálu produktů od integrovaných či low-endových grafik až po datacentrová centra. Raja Koduri sám se také netají cílem vytvořit skutečně univerzální a škálovatelnou platformu. 
 
 
Ještě před nástupem Xe ale přijde 11. generace integrovaných grafických čipů Intel, které se uplatní v procesorech Ice Lake. Čili to vypadá, že v případě desktopových procesorů se grafiky Gen11 jen tak nedočkáme, protože tam jsou Ice Lake v nedohlednu, stejně jako jakékoliv jiné procesory tvořené něčím lepším, než je 14nm proces. 
 
Stejně tak je otázka, jak to bude se samotnými grafikami Xe. Dejme tomu, že jako integrované či low-endové verze by se daly tvořit pomocí 10nm procesu Intelu, ovšem co se týče velkých čipů, na ty asi tento proces stačit nebude. Stačilo tak, aby nedávno Raja Koduri zavítal do Samsungu a už se začalo spekulovat o tom, že tam vyjednával výrobu Xe. To se nepotvrdilo a důvod návštěvy může být mnohem prostší, ale o lecčem to vypovídá. 
 
Co je ale nového a pochází od samotného Intelu, je informace o hardwaru Xe, ve kterém bude zapečena podpora ray tracingu, jak bylo uvedeno na konferenci FMX. Tato podpora se bude týkat Intel Rendering Framework a zmíněno bylo konkrétně to, že tato hardwarová akcelerace je určena pro architekturu Xe pro datová centra. 
 
Čili v případě Xe pro spotřebitele bychom mohli nakonec ostrouhat, aby ray tracing mohli využít jen profesionálové nebo snad hráči využívající online streamingové herní služby, ale těžko říci, co má Intel v plánu. Někde se hranice udělat musí vzhledem k tomu, že Xe budou i integrované. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář