www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Xe Mobility: GPU pro hraní eSports titulů ve Full HD při 60 FPS

Intel Xe Mobility: GPU pro hraní eSports titulů ve Full HD při 60 FPS
, , aktualita
Intel se chystá na velkou grafickou ofenzívu, kterou odstartuje v příštím roce. Půjde o 12. generaci jeho grafické architektury, kterou budeme označovat spíše jako Intele Xe. Co je v tomto ohledu nového? 
K oblíbeným
reklama
Nové informace od Intelu říkají, že máme očekávat skutečně výrazný výkonnostní skok, který se bude týkat i mobilních řešení. Na Intel Developer Conference ‘IDC’ 2019 v Tokiu byl ukázán také následující graf, který se týká výkonu Iris Plus v procesorech Ice Lake (grafika 11. generace) oproti UHD 620, běžné grafice dnešních desktopových a v podstatě stále i mobilních procesorů. Nárůst výkonu je zřejmý, ale Intel chce dosáhnout toho, aby zákazníci mohli hrát populární eSports tituly či obecně méně náročné hry (čili ne AAA tituly) ve Full HD při 60 snímcích za sekundu. 
 
 
K tomu tak 11. generaci iGPU ještě leccos chybí a právě to by měla vyřešit 12. generace, čili Xe. Kenichiro Yasu z Intelu tak slíbil, že procesory generace Tiger Lake chystané pro příští rok už budou vybaveny jádry Xe, které oproti grafikám v dnešních Ice Lake nabídnou dvojnásobný výkon s tím, že se cílí právě na 1080p/60.  
 
Zde se můžeme pozastavit nad tím, jak do této projekce spadají operační paměti. Už Ice Lake dokáží se svým grafickým výkonem pořádně zatopit moderním mobilním APU od AMD a pokud mají Tiger Lake poskytnout rovnou dvojnásobný výkon, pak to bude skutečně skvělé. Jenomže rozlet APU byl vždy v reálném světě krocen chabou propustností operační paměti, a osobně jsem tak velice zvědav na to, jak se s tím Intel popere. Využije snad nějakou další eDRAM jako ve starších Iris Pro? Nebo mu propustnost DDR4 prostě bude stačit třeba i díky výkonné kompresi? Uvidíme. 
 
Intel také ještě na IDC potvrdil, že jeho GPU generace Xe budou podporovay ray tracing a potažmo i dalších moderních technologií, které se prosazují v nejnovějších AAA titulech, ale konkrétnější informace tu nejsou. Pro datová centra se připravuje nový Intel Rendering Framework zahrnující ray tracing pro real time grafiku a hardwarovou akceleraci. 
Co se týče desktopových grafik, zde jsme se stále nedozvěděli nic nového, alespoň ne z oficiálních zdrojů. Dříve se mluvilo o tom, že půjde o 10nm čipy, ale nyní se spekuluje spíše o 14nm čipech, které pak později hned nahradí už 7nm. Ale vypadá to, že pouze záměr co nejdříve přejít na 7nm proces je to jediné, co lze brát opravdu vážně, neboť Intel to potvrdil na svém setkání s investori v letošním roce. Nicméně uvedl, že má jít o "vedoucí produkt", což může být GPU pro výkonné a drahé akcelerátory, ne pro herní karty. Stejně tak můžeme být zvědaví na to, zda se Intel v dohledné době nechystá svá GPU tvořit z více samostatných čipl s využitím technologie EMIB či snad dokonce Foveros. Ale o tom všem se už dočtete ve výše odkazovaném článku. 
 
Zdroj: mynavi.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek