www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Xe Mobility: GPU pro hraní eSports titulů ve Full HD při 60 FPS

Intel Xe Mobility: GPU pro hraní eSports titulů ve Full HD při 60 FPS
, , aktualita
Intel se chystá na velkou grafickou ofenzívu, kterou odstartuje v příštím roce. Půjde o 12. generaci jeho grafické architektury, kterou budeme označovat spíše jako Intele Xe. Co je v tomto ohledu nového? 
K oblíbeným
reklama
Nové informace od Intelu říkají, že máme očekávat skutečně výrazný výkonnostní skok, který se bude týkat i mobilních řešení. Na Intel Developer Conference ‘IDC’ 2019 v Tokiu byl ukázán také následující graf, který se týká výkonu Iris Plus v procesorech Ice Lake (grafika 11. generace) oproti UHD 620, běžné grafice dnešních desktopových a v podstatě stále i mobilních procesorů. Nárůst výkonu je zřejmý, ale Intel chce dosáhnout toho, aby zákazníci mohli hrát populární eSports tituly či obecně méně náročné hry (čili ne AAA tituly) ve Full HD při 60 snímcích za sekundu. 
 
 
K tomu tak 11. generaci iGPU ještě leccos chybí a právě to by měla vyřešit 12. generace, čili Xe. Kenichiro Yasu z Intelu tak slíbil, že procesory generace Tiger Lake chystané pro příští rok už budou vybaveny jádry Xe, které oproti grafikám v dnešních Ice Lake nabídnou dvojnásobný výkon s tím, že se cílí právě na 1080p/60.  
 
Zde se můžeme pozastavit nad tím, jak do této projekce spadají operační paměti. Už Ice Lake dokáží se svým grafickým výkonem pořádně zatopit moderním mobilním APU od AMD a pokud mají Tiger Lake poskytnout rovnou dvojnásobný výkon, pak to bude skutečně skvělé. Jenomže rozlet APU byl vždy v reálném světě krocen chabou propustností operační paměti, a osobně jsem tak velice zvědav na to, jak se s tím Intel popere. Využije snad nějakou další eDRAM jako ve starších Iris Pro? Nebo mu propustnost DDR4 prostě bude stačit třeba i díky výkonné kompresi? Uvidíme. 
 
Intel také ještě na IDC potvrdil, že jeho GPU generace Xe budou podporovay ray tracing a potažmo i dalších moderních technologií, které se prosazují v nejnovějších AAA titulech, ale konkrétnější informace tu nejsou. Pro datová centra se připravuje nový Intel Rendering Framework zahrnující ray tracing pro real time grafiku a hardwarovou akceleraci. 
Co se týče desktopových grafik, zde jsme se stále nedozvěděli nic nového, alespoň ne z oficiálních zdrojů. Dříve se mluvilo o tom, že půjde o 10nm čipy, ale nyní se spekuluje spíše o 14nm čipech, které pak později hned nahradí už 7nm. Ale vypadá to, že pouze záměr co nejdříve přejít na 7nm proces je to jediné, co lze brát opravdu vážně, neboť Intel to potvrdil na svém setkání s investori v letošním roce. Nicméně uvedl, že má jít o "vedoucí produkt", což může být GPU pro výkonné a drahé akcelerátory, ne pro herní karty. Stejně tak můžeme být zvědaví na to, zda se Intel v dohledné době nechystá svá GPU tvořit z více samostatných čipl s využitím technologie EMIB či snad dokonce Foveros. Ale o tom všem se už dočtete ve výše odkazovaném článku. 
 
Zdroj: mynavi.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB
Společnost Kioxia (bývalá Toshiba) představuje své nové podnikové SSD disky CD6 a CM6, které využívají nového rozhraní PCIe 4.0. Výkonnější řada CM6 slibuje až 1,4 milionu IOPS a kapacitu do 30,72 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů