www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intelu unikly plány s produkty chystanými až do poloviny 2018

Intelu unikly plány s produkty chystanými až do poloviny 2018
, , aktualita
Server Gamers Nexus zveřejnil uniklé plány firmy Intel, které se týkají desktopových produktů chystaných až do poloviny příštího roku a také produktů pro ukládání dat. Můžeme se tak podívat, co si Intel pro nás v nejbližší době chystá.
K oblíbeným
reklama
Intel se aktuálně už chystá vypustit na trh až šestijádrové procesory Coffee Lake, o nichž už víme mnohé a čeká se už v podstatě jen na konec informačního embarga, recenze a dostupnost i se základními deskami s čipsetem Z370 Express.  
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Nyní se ale můžeme podívat na to, co bude dále. Potvrzuje se, že zákazníci hledající levnější desky pro Coffee Lake, na nichž nechtějí taktovat, si budou muset počkat do prvního kvartálu příštího roku, až dorazí další čipové sady ze 300 Series, a to H370 Express, B360 Express, a H310 Express. Právě H370 Express bude v podstatě to samé co Z370 Express, akorát bez podpory přetaktování a bez certifikace NVIDIA SLI. B360 Express už bude mít méně možností konektivity, což pak platí zvlášť pro nejvíce odlehčený H310 Express. 
 
Později před koncem prvního pololetí přijdou ještě podnikové verze čipsetů Q370 a Q360 s podporou Coffee Lake s vPro. 
 
 - klikněte pro zvětšení - 
 
Dále lze očekávat nástup dalších Coffee Lake, a to i dvoujádrových, přičemž je otázka, zda se neobjeví také třeba nějaké čtyřjádrové Pentium, ale na to nelze sázet.Ještě v tomto roce se ale objeví úsporné procesory Pentium a Celeron patřící do SoC platformy Gemini Lake. Půjde o 2 a 4jádrové modely s TDP 10 W, a to konkrétně například Pentium J500S, Celeron J410S, a Celeron J400S. 
 
 - klikněte pro zvětšení - 
 
Na konci října by také Intel měl vypustit na trh třetí produkt rodiny Optane, jenž má být určený běžným, ale výkonným počítačům. Na trhu tak doplní již nabízené 16GB a 32GB spotřebitelské verze, které se ale dají využít spíše jen jako cache. Na rozdíl od nich nové Optane 900P nabídnou 240 a 480 GB, takže už budou mnohem zajímavější a využitelné i jako SSD pro celý systém. Jenomže nikde není uvedeno, že půjde o zařízení s paměťmi 3D XPoint, i když bychom to dle značky Optane automaticky očekávali. Jen abychom se pak nedivili, když přijdou SSD s 3D NAND Flash.
 
Zajímavé je, že Intel chce Optane 900P využít v rámci jisté desktopové platformy pro nadšence, která je optimalizovaná pro hru Star Citizen. Ta se mimochodem už velice blíží k vypuštění alfaverze 3.0, a tzv. "evocati" mohou získat danou alfu pro testování každým dnem (pokud ji už nemají). 
 
reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek