www.svethardware.cz
>
>
>
>

Jak Microsoft zařídil zpětnou kompatibilitu her z Xbox 360 i Xbox?

Jak Microsoft zařídil zpětnou kompatibilitu her z Xbox 360 i Xbox?
, , aktualita
Microsoft dokázal konkurenční Sony porazit v jedné věci, která dnes letí. Jde o hraní starých klasických her a to v jeho případě znamená kompatibilitu Xbox One se starou Xbox 360 i s původní Xbox. 
K oblíbeným
reklama
Tento proces do hloubky rozebírá server IGN, který zkoumá, jakým způsobem to Microsoft zařídil. Jde přitom o řešení, které zajistilo nejdříve zpětnou kompatibilitu s hrami pro starou Xbox 360 a nyní ještě starší původní Xbox
 
 
Microsoft se již v roce 2007 rozhodl vyvinout nový emulátor s kódovým označením Fission, který by mohl přeložit 32bitové hry rpo Xbox 360 pro 64bitový SoC s jádry x86, který využívají dnešní Xbox One. I Xbox 360 měl 64bitový procesor, ale dle všeho na něm, hry pracovaly ve 32bitové podobě. 
 
Dříve se také spekulovalo, že Xbox One v sobě má zabudovaný hardware schopný provozovat stejné hry jako SoC v Xbox 360 a/nebo Xbox, ale to se ukázalo jako mylné. Nicméně nakonec se ukázalo, že jistá nezbytná nativní hardwarová podpora využitelná pro zpětnou kompatibilitu tu je, jako je třeba XMA audio nebo texturové formáty využívané v Xbox 360. 
 
schema SoC z konzole Xbox One
 
Microsoft si pro práci na Fission najal nové programátory, kontaktoval herní studia s žádostí o podporu a také musel zařídit rozsáhlé testování her, aby zajistil jejich plnou zpětnou kompatibilitu. Testování totiž nešlo zautomatizovat, takže bylo nutné stejně jako při testování betaverzí je nechat hrát opravdové lidi, kteří hledali chyby. 
 
Až po uspokojivém vyřešení zpětné kompatibility Xbox One s Xbox 360 nastoupila původní Xbox jako samostatný problém k vyřešení, přičemž ten byl z jistého ohledu ještě větší. Výkonnostní propast mezi 733MHz procesorem Xboxu, který vychází z Pentia III a mezi 1,75GHz CPU Jaguar je velice velká. To je na jednu stranu výhoda, neboť pro emulaci je tu více než dost výkonu, ale problém byl s tím, aby pak kód běžel tak, jak měl a třeba vizuální efekty se zobrazovaly v pravý čas. 
 
Celý článek si můžete přečíst na anglické verzi IGN, ale pak je tu i do češtiny upravená verze
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář