www.svethardware.cz
>
>
>

Jak si dnes vede hi-end dob minulých, GeForce GTX 1080 Ti?

Jak si dnes vede hi-end dob minulých, GeForce GTX 1080 Ti?
, , aktualita
Zhruba před rokem karta GeForce GTX 1080 Ti už přestala být vysněný hi-end a nahrazena byla novou generací, ovšem i dnes jde o velice slušný kus hardwaru, který může svému majiteli dobře sloužit. Ale jak si stojí v nové konkurenci?
K oblíbeným
reklama
GeForce GTX 1080 Ti byla už jednou překonána, a to nástupem generace RTX 2000, přičemž ta byla nedávno oprášena příchodem karet RTX 2000 SUPER a navíc na trh přišly také nové Radeony RX 5700. Právě z těchto řad si server TechSpot vybral moderní konkurentky, které pak nasadil v testu proti starému Pascalu. My se tak můžeme podívat na to, jak si ten stojí v celkem 39 hrách. 
 
 
Testu se zúčastnily konkrétně karty PowerColor RX 5700 XT Red Devil, MSI RTX 2070 Super X Trio a MSI GTX 1080 Ti Gaming X Trio, čili žádná ořezávátka v rámci svých řad, ale kvalitní nereferenční modely. Pracovaly v sestavě s Core i9-9900K přetaktovaným na stabilních 5 GHz se 16 GB DDR4-3400, přičemž hry běžely v rozlišeních 1440p a 4K. V rozlišení 1440p by měly snad všechny karty být dostatečně výkonné, ale 4K už bude oříšek. 
 
 
Ze všech testů si ukážeme Gears 5, neboť jde o zbrusu novou hru, pro kterou už NVIDIA asi neladila své ovladače zrovna nejintenzivněji, neboť to se obvykle dělá pro nejnovější rodinu grafických karet a navíc jde o hru pracující pod DirectX 12 a využívající asynchronní zpracování grafiky, takže jako taková by měla sedět především Radeonům. Nicméně GTX 1080 Ti je stále těžká váha, která dokázala s přesvědčivým odstupem porazit obě konkurentky.
 
Když si odrolujete na stránce testu na serveru TechSpot dolů, naleznete přehledné srovnání výkonu GTX 1080 Ti s oběma kartami a z toho už je vidět, že ta není bezvýhradně výkonnější než RTX 2070 SUPER. Ovšem výkonnější je asi ve dvou třetinách z 39 testovaných titulů (1440p) a oproti Radeonu RX 5700 XT je to pro ni ještě lepší. 
 
 
A co spotřeba? S ohledem na tu už GTX 1080 Ti pochopitelně nemá nejlepší výsledky, neboť je třetí v pořadí za RTX 2080 Ti a RX Vega 64, zatímco ostatní dvě srovnávané karty jsou daleko se srovnatelnými hodnotami. Nicméně GTX 1080 Ti už stejně na trhu dávno není, a kupovat něco jiného jen kvůli spotřebě vyšší o cca 50 - 60 W (nezapomínejme ale na rovněž vyšší výkon) nemá smysl. 
 
Pokud tak někdo má dnes možnost koupit kartu GTX 1080 Ti, dávat za ni více než 12 či 13 tisíc z hlediska výkonu nemá cenu a spíše bude vhodné žádat ještě výrazně nižší cenu, neboť je jasné, že půjde o bazarové zboží. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Včera, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek