www.svethardware.cz
>
>
>

Jak si dnes vede hi-end dob minulých, GeForce GTX 1080 Ti?

Jak si dnes vede hi-end dob minulých, GeForce GTX 1080 Ti?
, , aktualita
Zhruba před rokem karta GeForce GTX 1080 Ti už přestala být vysněný hi-end a nahrazena byla novou generací, ovšem i dnes jde o velice slušný kus hardwaru, který může svému majiteli dobře sloužit. Ale jak si stojí v nové konkurenci?
K oblíbeným
reklama
GeForce GTX 1080 Ti byla už jednou překonána, a to nástupem generace RTX 2000, přičemž ta byla nedávno oprášena příchodem karet RTX 2000 SUPER a navíc na trh přišly také nové Radeony RX 5700. Právě z těchto řad si server TechSpot vybral moderní konkurentky, které pak nasadil v testu proti starému Pascalu. My se tak můžeme podívat na to, jak si ten stojí v celkem 39 hrách. 
 
 
Testu se zúčastnily konkrétně karty PowerColor RX 5700 XT Red Devil, MSI RTX 2070 Super X Trio a MSI GTX 1080 Ti Gaming X Trio, čili žádná ořezávátka v rámci svých řad, ale kvalitní nereferenční modely. Pracovaly v sestavě s Core i9-9900K přetaktovaným na stabilních 5 GHz se 16 GB DDR4-3400, přičemž hry běžely v rozlišeních 1440p a 4K. V rozlišení 1440p by měly snad všechny karty být dostatečně výkonné, ale 4K už bude oříšek. 
 
 
Ze všech testů si ukážeme Gears 5, neboť jde o zbrusu novou hru, pro kterou už NVIDIA asi neladila své ovladače zrovna nejintenzivněji, neboť to se obvykle dělá pro nejnovější rodinu grafických karet a navíc jde o hru pracující pod DirectX 12 a využívající asynchronní zpracování grafiky, takže jako taková by měla sedět především Radeonům. Nicméně GTX 1080 Ti je stále těžká váha, která dokázala s přesvědčivým odstupem porazit obě konkurentky.
 
Když si odrolujete na stránce testu na serveru TechSpot dolů, naleznete přehledné srovnání výkonu GTX 1080 Ti s oběma kartami a z toho už je vidět, že ta není bezvýhradně výkonnější než RTX 2070 SUPER. Ovšem výkonnější je asi ve dvou třetinách z 39 testovaných titulů (1440p) a oproti Radeonu RX 5700 XT je to pro ni ještě lepší. 
 
 
A co spotřeba? S ohledem na tu už GTX 1080 Ti pochopitelně nemá nejlepší výsledky, neboť je třetí v pořadí za RTX 2080 Ti a RX Vega 64, zatímco ostatní dvě srovnávané karty jsou daleko se srovnatelnými hodnotami. Nicméně GTX 1080 Ti už stejně na trhu dávno není, a kupovat něco jiného jen kvůli spotřebě vyšší o cca 50 - 60 W (nezapomínejme ale na rovněž vyšší výkon) nemá smysl. 
 
Pokud tak někdo má dnes možnost koupit kartu GTX 1080 Ti, dávat za ni více než 12 či 13 tisíc z hlediska výkonu nemá cenu a spíše bude vhodné žádat ještě výrazně nižší cenu, neboť je jasné, že půjde o bazarové zboží. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware
Blíží se vypuštění "měkkého restartu" série Call of Duty: Modern Warfare, takže přesně takto pojmenovaná novinka přijde na trh ke konci října. Ovšem je tu také betatestování a zvláště toho se týkají zveřejněné hardwarové požadavky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami
Pacienti s výrazným ochrnutím celého těla potřebují komunikovat s vnějším světem, k čemuž jim má dopomoci nový systém od Georgia Institute of Technology. Ten umožní ovládání invalidního vozíku nebo počítače myšlenkami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes? Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?
Procesor AMD Ryzen 5 3500X už můžeme brát v podstatě jako jistotu, přičemž po jeho boku by měl dorazit také model Ryzen 5 3500 lišící se jen v jedné věci. Přinejmenším 3500X by měl přitom nastoupit na trh již dnes. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci
Oblíbený internetový prohlížeč Google Chrome se v průběhu podzimu dočká několika užitečných vylepšení. Především to bude správa otevřených karet, odkazů, ale také jejich synchronizace napříč různými zařízeními.
Včera, aktualita, Milan Šurkala