www.svethardware.cz
>
>
>

Jak si dnes vede hi-end dob minulých, GeForce GTX 1080 Ti?

Jak si dnes vede hi-end dob minulých, GeForce GTX 1080 Ti?
, , aktualita
Zhruba před rokem karta GeForce GTX 1080 Ti už přestala být vysněný hi-end a nahrazena byla novou generací, ovšem i dnes jde o velice slušný kus hardwaru, který může svému majiteli dobře sloužit. Ale jak si stojí v nové konkurenci?
K oblíbeným
reklama
GeForce GTX 1080 Ti byla už jednou překonána, a to nástupem generace RTX 2000, přičemž ta byla nedávno oprášena příchodem karet RTX 2000 SUPER a navíc na trh přišly také nové Radeony RX 5700. Právě z těchto řad si server TechSpot vybral moderní konkurentky, které pak nasadil v testu proti starému Pascalu. My se tak můžeme podívat na to, jak si ten stojí v celkem 39 hrách. 
 
 
Testu se zúčastnily konkrétně karty PowerColor RX 5700 XT Red Devil, MSI RTX 2070 Super X Trio a MSI GTX 1080 Ti Gaming X Trio, čili žádná ořezávátka v rámci svých řad, ale kvalitní nereferenční modely. Pracovaly v sestavě s Core i9-9900K přetaktovaným na stabilních 5 GHz se 16 GB DDR4-3400, přičemž hry běžely v rozlišeních 1440p a 4K. V rozlišení 1440p by měly snad všechny karty být dostatečně výkonné, ale 4K už bude oříšek. 
 
 
Ze všech testů si ukážeme Gears 5, neboť jde o zbrusu novou hru, pro kterou už NVIDIA asi neladila své ovladače zrovna nejintenzivněji, neboť to se obvykle dělá pro nejnovější rodinu grafických karet a navíc jde o hru pracující pod DirectX 12 a využívající asynchronní zpracování grafiky, takže jako taková by měla sedět především Radeonům. Nicméně GTX 1080 Ti je stále těžká váha, která dokázala s přesvědčivým odstupem porazit obě konkurentky.
 
Když si odrolujete na stránce testu na serveru TechSpot dolů, naleznete přehledné srovnání výkonu GTX 1080 Ti s oběma kartami a z toho už je vidět, že ta není bezvýhradně výkonnější než RTX 2070 SUPER. Ovšem výkonnější je asi ve dvou třetinách z 39 testovaných titulů (1440p) a oproti Radeonu RX 5700 XT je to pro ni ještě lepší. 
 
 
A co spotřeba? S ohledem na tu už GTX 1080 Ti pochopitelně nemá nejlepší výsledky, neboť je třetí v pořadí za RTX 2080 Ti a RX Vega 64, zatímco ostatní dvě srovnávané karty jsou daleko se srovnatelnými hodnotami. Nicméně GTX 1080 Ti už stejně na trhu dávno není, a kupovat něco jiného jen kvůli spotřebě vyšší o cca 50 - 60 W (nezapomínejme ale na rovněž vyšší výkon) nemá smysl. 
 
Pokud tak někdo má dnes možnost koupit kartu GTX 1080 Ti, dávat za ni více než 12 či 13 tisíc z hlediska výkonu nemá cenu a spíše bude vhodné žádat ještě výrazně nižší cenu, neboť je jasné, že půjde o bazarové zboží. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MediaTek chycen při podvádění v benchmarcích. Říká, že to dělají všichni MediaTek chycen při podvádění v benchmarcích. Říká, že to dělají všichni
Výrobce procesorů MediaTek byl přistižen při podvádění v benchmarcích. Pokud byly detekovány známé aplikace měřící výkon, procesor se přepnul do výkonnějšího režimu a dosahoval až o 30 % vyšších hodnot.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Windows 10 chce lépe radit, jak uvolnit místo na disku Windows 10 chce lépe radit, jak uvolnit místo na disku
Funkce pro uvolňování místa na disku pomocí mazání nepotřebných dat je dobře známá výbava snad všech moderních operačních systémů, přičemž Microsoft se ji chystá ve Windows 10 zdokonalit. Jak?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0 SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0
SK Hynix začal s dodávkami nových podnikových disků řady PE8000, které nabízí přenosové rychlosti ve výši až 6500 MB/s. Rovněž tu máme modely, které využívají nového formátu EDSFF 1U Long (E1.L).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů
Mohlo by se zdát, že valná většina lidí už využívá notebooky, pro než je webkamera už dávno standardní výbava a že na trhu jsou velké zásoby mnoha modelů, které jen tak nedojdou. Nicméně webkamery nejsou a Logitech na to reaguje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv
Komunikátor WhatsApp chce bojovat proti šíření dezinformací, jejichž počet se významně zvýšil během nynější koronavirové pandemie. Právě o viru a nemoci koluje spousta nesmyslů a omezením sdílení zpráv by se to mělo omezit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů