www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gears 5 a výkon Radeonů a GeForce

Gears 5 a výkon Radeonů a GeForce
, , aktualita
Gears 5 je již šestou hrou v řadě Gears of War od Microsoft Xbox Game Studios a nyní, když už nejde o konzolovou exkluzivitu, se můžeme podívat na výkon této hry s různými grafickými kartami. 
K oblíbeným
reklama
Tento test nám přinesl server techPowerUp i s řadou screenshotů, na nichž se můžeme podívat, jak jsou na tom Gears 5 z hlediska kvality grafiky. 
 
 
Gears 5 můžeme považovat za čistokrevnou střílečku v moderním hávu s pohledem třetí osoby, abychom se mohli dívat na to, jak se naše postava pohybuje a jak se krčí za překážkami. Příběh pokračuje tam, kde skončil Gears of War 4 a krom hlavní příběhové kampaně tu máme třeba i herní režim Escape pro tři lidi v kooperaci. V něm jsme shozeni do hnízda Locustů, abychom ho vyčistili a zmizeli pryč. Vrátily se pak také režimy Horde a Versus. 
 
Nový díl je založen na multiplatformním Unreal Engine 4, který umí využívat DirectX 12, a to dokonce i pod Windows 7. Dále tu máme i podporu Asynchronous Compute, vícevláknových Command Buffers a také FidelityFX od AMD, takže tato hra by měla Radeonům opravdu chutnat, ale uvidíme. 
 
 
Nejdříve se podíváme, jak moc samotné hře bude chutnat VRAM, což bylo otestováno s nejvyšším nastavením a nejdetailnějšími texturami, takže ani není divu, že už na Full HD to bude chtít ideálně kartu s alespoň 5 GB RAM, ovšem takové se zrovna na trhu moc nevyskytují (snad až na GeForce GTX 1060 5GB), takže lze uvažovat o 6GB kartě od NVIDIE nebo 8GB od AMD. 
 
 
První graf ukazuje výkon ve Full HD, a to pochopitelně pod DirectX 12, neboť tato hra ani jinou verzi DirectX nepodporuje, a právě proto bylo umožněno ji právě pod DX12 provozovat i ve Windows 7. Test ovšem proběhl pod desítkami a s celou škálou karet od GTX 1660 až po RTX 2080 Ti. 
 
Z první sady výsledků je zřejmé, že Gears 5 šlapou dobře i na Radeonech Polaris, však RX 580 se téměř vyrovná i GTX 1070, přičemž obvykle je to spíše soupeř pro GTX 1060 6GB. Nové Radeony generace Navi však nepřekvapí a nabízí výkon přinejlepším na úrovni RTX 2070 Super. Co se týče celkové náročnosti Gears 5, pak už ze screenshotů bylo zřejmé, že tato hra nebude patřit mezi tituly s nejkrvavějšími nároky a také že i nejslabší karta v textu bude pro hraní ve Full HD pohodlně stačit. 
 
 
V případě Ultra HD už je opravdu znát, že karta se 4 GB VRAM nestačí a chce to alespoň 6 GB, ale v tomto případě je to v podstatě jedno, protože karty se 6 GB stejně nestačí svým výkonem a snad jen v případě RTX 2060 by se dalo uvažovat o tom, že by se Gears 5 daly hrát v tak vysokém rozlišení. 
 
Zajímavé také je, že ani RTX 2080 Ti nestačí pro hraní s průměrnými 60 FPS, když si slabší karty vedou ve Full HD tak dobře. Na jednu stranu stačí trošku slevit z nastavení Ultra, což ve výsledku hráč ani nemusí poznat, ale na druhou stranu, proč bychom to měli dělat s to nejlepší herní grafikou současnosti? 
 
Zdroj: techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena
Studio Obsidian Entertainment, které už nějaký ten pátek patří Microsoftu, je aktuálně v kurzu jako to, které stojí za úspěchem hry The Outer Worlds. Nyní ale chceme probrat sérii Pillars of Eternity. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu
Z nové záplaty pro linuxové ovladače vyplývá, že AMD si nejspíše stejně jako NVIDIA a Intel chystá funkci nevyhlazeného škálování, čili Integer Scaling. Nyní je i otázka, na jakých kartách by to mohlo fungovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia
Google na konci předchozího roku testoval svůj Project Stream, ale ještě předtím se šuškalo, že si tato firma připravuje herní streamovací službu. Tu nakonec známe jako Stadia dle původních informací by už pomalu měla být spuštěna. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář