www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gears 5 a výkon Radeonů a GeForce

Gears 5 a výkon Radeonů a GeForce
, , aktualita
Gears 5 je již šestou hrou v řadě Gears of War od Microsoft Xbox Game Studios a nyní, když už nejde o konzolovou exkluzivitu, se můžeme podívat na výkon této hry s různými grafickými kartami. 
K oblíbeným
reklama
Tento test nám přinesl server techPowerUp i s řadou screenshotů, na nichž se můžeme podívat, jak jsou na tom Gears 5 z hlediska kvality grafiky. 
 
 
Gears 5 můžeme považovat za čistokrevnou střílečku v moderním hávu s pohledem třetí osoby, abychom se mohli dívat na to, jak se naše postava pohybuje a jak se krčí za překážkami. Příběh pokračuje tam, kde skončil Gears of War 4 a krom hlavní příběhové kampaně tu máme třeba i herní režim Escape pro tři lidi v kooperaci. V něm jsme shozeni do hnízda Locustů, abychom ho vyčistili a zmizeli pryč. Vrátily se pak také režimy Horde a Versus. 
 
Nový díl je založen na multiplatformním Unreal Engine 4, který umí využívat DirectX 12, a to dokonce i pod Windows 7. Dále tu máme i podporu Asynchronous Compute, vícevláknových Command Buffers a také FidelityFX od AMD, takže tato hra by měla Radeonům opravdu chutnat, ale uvidíme. 
 
 
Nejdříve se podíváme, jak moc samotné hře bude chutnat VRAM, což bylo otestováno s nejvyšším nastavením a nejdetailnějšími texturami, takže ani není divu, že už na Full HD to bude chtít ideálně kartu s alespoň 5 GB RAM, ovšem takové se zrovna na trhu moc nevyskytují (snad až na GeForce GTX 1060 5GB), takže lze uvažovat o 6GB kartě od NVIDIE nebo 8GB od AMD. 
 
 
První graf ukazuje výkon ve Full HD, a to pochopitelně pod DirectX 12, neboť tato hra ani jinou verzi DirectX nepodporuje, a právě proto bylo umožněno ji právě pod DX12 provozovat i ve Windows 7. Test ovšem proběhl pod desítkami a s celou škálou karet od GTX 1660 až po RTX 2080 Ti. 
 
Z první sady výsledků je zřejmé, že Gears 5 šlapou dobře i na Radeonech Polaris, však RX 580 se téměř vyrovná i GTX 1070, přičemž obvykle je to spíše soupeř pro GTX 1060 6GB. Nové Radeony generace Navi však nepřekvapí a nabízí výkon přinejlepším na úrovni RTX 2070 Super. Co se týče celkové náročnosti Gears 5, pak už ze screenshotů bylo zřejmé, že tato hra nebude patřit mezi tituly s nejkrvavějšími nároky a také že i nejslabší karta v textu bude pro hraní ve Full HD pohodlně stačit. 
 
 
V případě Ultra HD už je opravdu znát, že karta se 4 GB VRAM nestačí a chce to alespoň 6 GB, ale v tomto případě je to v podstatě jedno, protože karty se 6 GB stejně nestačí svým výkonem a snad jen v případě RTX 2060 by se dalo uvažovat o tom, že by se Gears 5 daly hrát v tak vysokém rozlišení. 
 
Zajímavé také je, že ani RTX 2080 Ti nestačí pro hraní s průměrnými 60 FPS, když si slabší karty vedou ve Full HD tak dobře. Na jednu stranu stačí trošku slevit z nastavení Ultra, což ve výsledku hráč ani nemusí poznat, ale na druhou stranu, proč bychom to měli dělat s to nejlepší herní grafikou současnosti? 
 
Zdroj: techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her
Společnost Valve byla už dříve donucena k tomu, aby umožnila hráčům vracet hry, které mají šanci si krátce vyzkoušet. Nyní se na ni ale z Francie valí další a potenciálně mnohem větší ohrožení tržeb, které se týká přeprodeje her. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek