www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gears 5 a výkon Radeonů a GeForce

Gears 5 a výkon Radeonů a GeForce
, , aktualita
Gears 5 je již šestou hrou v řadě Gears of War od Microsoft Xbox Game Studios a nyní, když už nejde o konzolovou exkluzivitu, se můžeme podívat na výkon této hry s různými grafickými kartami. 
K oblíbeným
reklama
Tento test nám přinesl server techPowerUp i s řadou screenshotů, na nichž se můžeme podívat, jak jsou na tom Gears 5 z hlediska kvality grafiky. 
 
 
Gears 5 můžeme považovat za čistokrevnou střílečku v moderním hávu s pohledem třetí osoby, abychom se mohli dívat na to, jak se naše postava pohybuje a jak se krčí za překážkami. Příběh pokračuje tam, kde skončil Gears of War 4 a krom hlavní příběhové kampaně tu máme třeba i herní režim Escape pro tři lidi v kooperaci. V něm jsme shozeni do hnízda Locustů, abychom ho vyčistili a zmizeli pryč. Vrátily se pak také režimy Horde a Versus. 
 
Nový díl je založen na multiplatformním Unreal Engine 4, který umí využívat DirectX 12, a to dokonce i pod Windows 7. Dále tu máme i podporu Asynchronous Compute, vícevláknových Command Buffers a také FidelityFX od AMD, takže tato hra by měla Radeonům opravdu chutnat, ale uvidíme. 
 
 
Nejdříve se podíváme, jak moc samotné hře bude chutnat VRAM, což bylo otestováno s nejvyšším nastavením a nejdetailnějšími texturami, takže ani není divu, že už na Full HD to bude chtít ideálně kartu s alespoň 5 GB RAM, ovšem takové se zrovna na trhu moc nevyskytují (snad až na GeForce GTX 1060 5GB), takže lze uvažovat o 6GB kartě od NVIDIE nebo 8GB od AMD. 
 
 
První graf ukazuje výkon ve Full HD, a to pochopitelně pod DirectX 12, neboť tato hra ani jinou verzi DirectX nepodporuje, a právě proto bylo umožněno ji právě pod DX12 provozovat i ve Windows 7. Test ovšem proběhl pod desítkami a s celou škálou karet od GTX 1660 až po RTX 2080 Ti. 
 
Z první sady výsledků je zřejmé, že Gears 5 šlapou dobře i na Radeonech Polaris, však RX 580 se téměř vyrovná i GTX 1070, přičemž obvykle je to spíše soupeř pro GTX 1060 6GB. Nové Radeony generace Navi však nepřekvapí a nabízí výkon přinejlepším na úrovni RTX 2070 Super. Co se týče celkové náročnosti Gears 5, pak už ze screenshotů bylo zřejmé, že tato hra nebude patřit mezi tituly s nejkrvavějšími nároky a také že i nejslabší karta v textu bude pro hraní ve Full HD pohodlně stačit. 
 
 
V případě Ultra HD už je opravdu znát, že karta se 4 GB VRAM nestačí a chce to alespoň 6 GB, ale v tomto případě je to v podstatě jedno, protože karty se 6 GB stejně nestačí svým výkonem a snad jen v případě RTX 2060 by se dalo uvažovat o tom, že by se Gears 5 daly hrát v tak vysokém rozlišení. 
 
Zajímavé také je, že ani RTX 2080 Ti nestačí pro hraní s průměrnými 60 FPS, když si slabší karty vedou ve Full HD tak dobře. Na jednu stranu stačí trošku slevit z nastavení Ultra, což ve výsledku hráč ani nemusí poznat, ale na druhou stranu, proč bychom to měli dělat s to nejlepší herní grafikou současnosti? 
 
Zdroj: techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář