Jedi: Fallen Order jako nadějný návrat Star Wars pro jednoho hráče?

Jedi: Fallen Order jako nadějný návrat Star Wars pro jednoho hráče?
, , aktualita
Hry pro jednoho hráče bohužel ze světa Star Wars před několika lety zmizely. Zůstal multiplayer a pachuť po lootboxových experimentech, v nichž společnost Electronic Arts zkoušela, kam až může zajít. 
K oblíbeným
reklama
Před řadou let byly vyvíjeny mnohé nezapomenutelné tituly ze světa Star Wars, které nabízely zajímavý příběh nebo i na svou dobu úžasné technické zpracování. Stačí si vzpomenout na Dark Forces nebo Knights of the Old Republic. Pod taktovkou Electronic Arts se však na jednoho hráče zapomnělo a do popředí se dostal naopak masivní multiplayer, nad nímž mnozí ohrnuli nos a nyní čekají, jak se povede návrat do příběhového single playeru v podobě Jedi: Fallen Order. 
 
 
Je jasné, že to bude hra v moderním pojetí, ale otázka byla, zda budeme jen pobíhat v bezmyšlenkových koridorech, které nás povedou za ručičku k cíli a cestou bude stačit jen zuřivě máchat světelným mečem a občas prohopkat "plošinkovou" částí. Taková hra může dobře posloužit při odpoledním svalení se na gauč se současným vypnutím mozku, ale náročnější hráč by byl jistě zklamaný a znuděný.
 
Nyní se můžeme už podívat na to, co o této hře mohou říci lidé z Ars TechnicaPolygon, a VentureBeat, kteří už měli možnost si ji vyzkoušet na několik hodin, a tak mohou zasvěceně promluvit, i když pochopitelně s ohledem na to, že hra ještě nevyšla, a tak se nemůže prozradit vše a ani nelze mluvit o nezávislých recenzích. 
 
Dozvíme se, že ačkoliv hra nemá otevřený svět, není také lineární. Cestovat můžeme mezi planetami, kde jsou prozkoumatelné části, z nichž některé jsou uzamčeny a čekají na to, až naše postava postoupí na vyšší úroveň či získá potřebnou schopnost. Hra samotná je pak krom pobíhání a boje postavena také na zmíněných plošinkových prvcích (např. lezení po zanedbaném AT-AT) a budou tu také hádanky/logické úkoly. 
 
Boj se světelným mečem se pak prý rozhodně neobejde bez taktiky. Nestačí jen zuřivě mačkat tlačítka, takže bude třeba pečlivě časovat své útoky, protiútoky, obranu, což zkrátka zní jako systém podobný třeba Zaklínači 3. Slabší protivníky bude možné smést jedním máchnutím meče, což ale nepůjde vždy. Zapotřebí bude vyvést protivníka z míry třeba dobře načasovaným protiútokem nebo na něj zaútočit v době, když je vyčerpaný. 
 
Máme prý očekávat hru, která se nechala do velké míry inspirovat titulem Dark Souls a také Metroid Prime. Dle Ars Technica bude třeba zapracovat ještě na obtížnosti, neboť úroveň Story je až příliš snadná, zatímco Jedi Knight (nejbližší vyšší) je až moc těžká. Výše jsou ještě Jedi Master a Grand Master. Nicméně to jsou všechno subjektivní dojmy. 
 
Celkově jsou ale zatím dojmy spíše pozitivní a mluví o hře, která rozhodně nepůsobí nehotovým dojmem. Jedi: Fallen Order přijde na trh 15. listopadu pro Windows PC, Xbox One a PS4. Požadavky na hardware už byly sděleny


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře