Jedi: Fallen Order jako nadějný návrat Star Wars pro jednoho hráče?

Jedi: Fallen Order jako nadějný návrat Star Wars pro jednoho hráče?
, , aktualita
Hry pro jednoho hráče bohužel ze světa Star Wars před několika lety zmizely. Zůstal multiplayer a pachuť po lootboxových experimentech, v nichž společnost Electronic Arts zkoušela, kam až může zajít. 
K oblíbeným
reklama
Před řadou let byly vyvíjeny mnohé nezapomenutelné tituly ze světa Star Wars, které nabízely zajímavý příběh nebo i na svou dobu úžasné technické zpracování. Stačí si vzpomenout na Dark Forces nebo Knights of the Old Republic. Pod taktovkou Electronic Arts se však na jednoho hráče zapomnělo a do popředí se dostal naopak masivní multiplayer, nad nímž mnozí ohrnuli nos a nyní čekají, jak se povede návrat do příběhového single playeru v podobě Jedi: Fallen Order. 
 
 
Je jasné, že to bude hra v moderním pojetí, ale otázka byla, zda budeme jen pobíhat v bezmyšlenkových koridorech, které nás povedou za ručičku k cíli a cestou bude stačit jen zuřivě máchat světelným mečem a občas prohopkat "plošinkovou" částí. Taková hra může dobře posloužit při odpoledním svalení se na gauč se současným vypnutím mozku, ale náročnější hráč by byl jistě zklamaný a znuděný.
 
Nyní se můžeme už podívat na to, co o této hře mohou říci lidé z Ars TechnicaPolygon, a VentureBeat, kteří už měli možnost si ji vyzkoušet na několik hodin, a tak mohou zasvěceně promluvit, i když pochopitelně s ohledem na to, že hra ještě nevyšla, a tak se nemůže prozradit vše a ani nelze mluvit o nezávislých recenzích. 
 
Dozvíme se, že ačkoliv hra nemá otevřený svět, není také lineární. Cestovat můžeme mezi planetami, kde jsou prozkoumatelné části, z nichž některé jsou uzamčeny a čekají na to, až naše postava postoupí na vyšší úroveň či získá potřebnou schopnost. Hra samotná je pak krom pobíhání a boje postavena také na zmíněných plošinkových prvcích (např. lezení po zanedbaném AT-AT) a budou tu také hádanky/logické úkoly. 
 
Boj se světelným mečem se pak prý rozhodně neobejde bez taktiky. Nestačí jen zuřivě mačkat tlačítka, takže bude třeba pečlivě časovat své útoky, protiútoky, obranu, což zkrátka zní jako systém podobný třeba Zaklínači 3. Slabší protivníky bude možné smést jedním máchnutím meče, což ale nepůjde vždy. Zapotřebí bude vyvést protivníka z míry třeba dobře načasovaným protiútokem nebo na něj zaútočit v době, když je vyčerpaný. 
 
Máme prý očekávat hru, která se nechala do velké míry inspirovat titulem Dark Souls a také Metroid Prime. Dle Ars Technica bude třeba zapracovat ještě na obtížnosti, neboť úroveň Story je až příliš snadná, zatímco Jedi Knight (nejbližší vyšší) je až moc těžká. Výše jsou ještě Jedi Master a Grand Master. Nicméně to jsou všechno subjektivní dojmy. 
 
Celkově jsou ale zatím dojmy spíše pozitivní a mluví o hře, která rozhodně nepůsobí nehotovým dojmem. Jedi: Fallen Order přijde na trh 15. listopadu pro Windows PC, Xbox One a PS4. Požadavky na hardware už byly sděleny


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala