www.svethardware.cz
>
>
>
>

Jensen Huang: RTX je pro NVIDII výhra, ray tracing se chystá do mainstreamu

Jensen Huang: RTX je pro NVIDII výhra, ray tracing se chystá do mainstreamu
, , aktualita
Výkonný ředitel firmy NVIDIA Jensen Huang si při příležitosti zveřejnění finančních výsledků za třetí kvartál fiskálního roku 2020 popovídal s investory i o tom, jaký dopad mají karty řady RTX a jaká bude budoucnost ray tracingu. 
K oblíbeným
reklama
Jensen Huang označil své GeForce řady RTX doslova jako home run, čili česky by se dalo říci, že jsou pro něj naprostou výhrou, a to prý právě kvůli podporovanému ray tracingu, který se má v příštím roce rapidně rozšiřovat. Na tom se bude podílet i AMD, a to nejspíše přímo s využitím karet Navi druhé generace, ale i díky jeho APU v nových konzolích Microsoftu a Sony. Jensen Huang se tak dle vlastních slov těší na to, až se bude "podílet na upgradu stovek milionů PC hráčů", kteří budou žádat příslušný hardware s podporou ray tracingu. 
 
 
My si musíme uvědomit, že jde o vyjádření pro investory a analytiky, kterým Huang sděluje, že RTX si vedou přímo fantasticky a že je dle něj budoucnost ray tracingu zaručena. Uvádí, že téměř každá z velkých herních společností s ray tracingem již pracuje, nebo s ním počítá a že už ani není možné ustoupit zpět. Čili na základě toho může usuzovat, že ray tracing postupně převládne. 
 
Je naprosto zřejmé, že Huang bude takovýmto vyjádřením kopat za svůj tým bez ohledu na to, jak dnes situace s ray tracingem vypadá. Má jistě pravdu o tom, že tu tkví velký potenciál a že podpora ray tracingu jistě dostane obrovskou vzpruhu díky nové generaci konzolí a GPU od AMD. Vývojáři už nebudou muset tolik přemýšlet o tom, zda bude mít využití ray tracingu smysl s ohledem na základnu uživatelů, kteří toho budou moci využít. 
 
Dosavadní vývoj ale zase tak moc povzbudivý nebyl. Grafické karty GeForce RTX se sice možná prodávají velice dobře, jenže nelze automaticky tvrdit, že to je především díky ray tracingu. Ten je prostě a jednoduše nedílnou součástí řady RTX, čili všech výkonnějších karet NVIDIE od RTX 2060 výš, což aktuálně znamená ceny 8600 Kč až po strop. Kolik procent majitelů karet ale má ray tracing ve hrách opravdu zapnutý, to už je věc zcela jiná a představu o tom může mít snad jen NVIDIA, pokud pro tyto účely využívá nějakou telemetrii. Zkrátka jde o to, že prodeje karet RTX nelze automaticky spojovat s oblibou ray tracingu. 
 
Zvláště je pak třeba se podívat na to, co hry s podporou ray tracingu vůbec přináší. My jsme se zrovna nedávno podívali na to, jak se předvádí tímto způsobem vykreslované stíny v novém Call of Duty. Rozdíly přitom mohou být znatelné, ale i docela nicotné, zatímco propad výkonu je citelný, což platí i pro jiné tituly s podporou RTX. Mnozí uživatelé tak asi čekají i na to, co nabídnou hry, jejichž tvůrci mohli už od začátku či alespoň raného stádia vývoje s ray tracingem počítat, a ty by mohly dorazit nejspíše právě s novými konzolemi. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: září 2020 Doporučené PC sestavy: září 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek34 komentářů
Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi
Ultralehká herní myš Glorious Model O, která si své zákazníky získala i na českém trhu, byla oznámena v nové verzi. Vzhledem k nízké hmotnosti jen 69 g nemohl výrobce použít příliš velkou baterii, přesto se výdrž podařilo dostat na 71 hodin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách
Společnost WD rozšiřuje nabídku pevných disků pro NASy řady Red Pro o další dva modely. Doposud bylo maximem 14 TB, nově však bude možné koupit i varianty s vyššími kapacitami 16 TB a 18 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
26.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
26.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik