www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Ještě nemáte Creators Update? Microsoft vám to brzy připomene

Ještě nemáte Creators Update? Microsoft vám to brzy připomene
, , aktualita
Pokud máte na svém počítači ještě starší verzi systému Windows 10 a ne nový Creators Update z letošního jara, Microsoft vám brzy začne připomínat, že byste si jej měli aktualizovat. Nicméně vám dá na výběr. 
K oblíbeným
reklama
Je otázka, zda toto rozhodnutí Microsoftu více prosazovat aktuální verze Windows 10 má základ v rozmáhajících se útocích ransomwaru. V každém případě se však v Redmondu chystají spustit kampaň na podporu rozšiřování aktuálních verzí systému, přičemž v této době jde o Creators Update a na podzim přijde ještě jedna velká verze. 
 
 
Microsoft se prý jednoduše chystá zobrazovat vyskakovací okna s požadavky, jež se budou lišit dle toho, jaké sestavení aktuálně používáte. Pro uživatele s nainstalovanou listopadovou aktualizací ještě z roku 2015 nebo s Anniversary Update z července 2016 to bude okno, které je vyzve k přehodnocení nastavení ohledně soukromí. Dané okno také nabídne celkem pět možností, jak proces aktualizace pozdržet a pak už vyzve k aktualizaci na nejnovější verzi systému. 
 
windows 10 creators update
 
Pokud provozujete dokonce ještě původní verzi systému z léta 2015 (sestavení 1507), pak vězte, že ta už doputovala ke konci své životnosti (end-of-life), což znamená, že její uživatelé už nebudou moci instalovat každoměsíční várku bezpečnostních aktualizací, což znamená větší riziko ze strany malwaru. V tomto případě už bude Microsoft rovnou zobrazovat, že dané zařízení potřebuje nejnovější aktualizace a pokusí se na ně instalovat nejnovější verzi systému. 
 
Microsoft se tak prostě a jednoduše chystá mnohem aktivněji prosazovat nové verze systému Windows 10 a uživatelé se mohou připravit, že je s tím jejich systém může často otravovat. 
 
Můžeme se také připravit na to, že velké změny v zabezpečení systému přinese připravovaný Fall Creators Update, jako jsou například řízené složky nebo rovnou AI zabezpečení
reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář