www.svethardware.cz
>
>
>

Kingdom Come: Deliverance se prodal už milion kopií

Kingdom Come: Deliverance se prodal už milion kopií
, , aktualita
Kingdom Come: Deliverance od českých Warhorse Studios bude bezpochyby prodejně úspěšná hra. SteamSpy totiž už hlásí milion prodaných kopií, v jejichž případě jasně vede jako platforma PC. 
reklama
My jsme se nedávno podívali na to, jak si vedou grafické karty ve hře Kingdom Come: Deliverance a rovněž na to, jak pěkně hra škáluje s počtem procesorových jader. Nyní nám ale půjde o její prodeje i o záplaty. 
 
 
Informace o zhruba milionu prodaných kusů pochází od SteamSpy a týkají se prvního týdne po vypuštění hry na trh, což se událo 13. února. Je ale zřejmé, že se to týká také předplatitelů, kteří svými financemi podporovali vývoj hry, neboť ti propojením svého účtu na serveru vývojářů s účtem na Steamu získali příslušný klíč. 
 
V každém případě má 45 procent prodaných kopií spadá do kategorie Windows (PC) a zbytek si rozdělují platformy Xbox One a PlayStation 4, jejichž uživatelů je mi osobně trošku líto kvůli tomu, že se musí s ovládacím systémem hry potýkat s gamepadem v ruce, což platí speciálně pro páčení zámků. Nicméně především ti by se měli těšit z nové záplaty na verzi 1.2.5, která má řešit právě i potíže s ovládáním na konzolích, jako je nereagující tlačítko R2. 
 
 
Warhorse ostatně v posledních dnech chrlí záplaty jak na běžícím pásu a slibují také něco udělat se systémem ukládání pozic. Ten aktuálně funguje tak, že si musíme pořídit a vypít speciální likér "Sejvovici" nebo počkat na to, až hra uzná za vhodné pozici uložit. To ale ve spojení s bugy a především s případnou nestabilitou hry znamená, že můžeme snadno přijít třeba o hodinu postupu ve hře. Tvůrci se nám alespoň budou snažit ulevit tím, že nabídnou funkci, která hru při jejím ukončení umožní uložit. K dispozici je ale také neoficiální mod, který nám veškerá omezení odstraní, ovšem s jeho využitím bych byl opatrný, neboť se objevily případy ztráty uložených pozic a také tu jsou jiné potenciální potíže, jako třeba náhlá neschopnost páčit zámky. 
 
Martin Frývaldský (CEO, Warhorse Studios) k prodeji řekl, že jeden milion kopií je reálný, pokud se sečtou všechny platformy a distribuční kanály. Jde jistě o povzbudivé číslo, ale také to není nic, co by bylo dle jeho dřívějších představ nedosažitelné. Aktuálně je hra v žebříčku prodejů na Steamu stále jako první a nasbírala již přes deset tisíc hodnocení, z nichž je 73 % kladných. Na serveru metacritic dále pokračuje trend, v němž hru výrazně lépe hodnotí samotní hráči než profesionální recenzenti, což se týká všech třech platforem a především pak PC. V případě mnoha jiných AAA her tomu bývá spíše naopak. 
 
Zdroj: DSOGaming


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Wacom uvedl tenčí pero Pen Pro Slim pro tablety Wacom uvedl tenčí pero Pen Pro Slim pro tablety
Společnost Wacom uvedla novou verzi svého pera pro tablety. Nese název Pen Pro Slim a už podle svého názvu je jasné, že je užší než výchozí verze. Výrobce tak slibuje nižší únavu prstů při dlouhodobé práci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Yi Home Camera 3: bezpečnost ohlídá pomocí zdokonaleného AI Yi Home Camera 3: bezpečnost ohlídá pomocí zdokonaleného AI
Nejnovější domácí bezpečnostní kamera od Yi Technology přichází s vylepšeným systémem umělé inteligence, který by měl spolehlivěji rozpoznat osobu. Hlavním lákadlem bude i tentokrát atraktivní cena.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem
Závadné aplikace se nevyskytují jen na oficiálních obchodech s mobilními aplikacemi, ale také na obchodech pro desktopy. Na Microsoft Store se totiž objevilo hned 8 aplikací, které prováděly tajnou těžbu kryptoměn.
16.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím
Společnost Logitech aktualizovala svou oblíbenu webkameru a připravila novou verzi C920s. Ta umí natáčet Full HD videosekvence a jak velí dnešní doba se zájmem o vyšší soukromí, má i krytku objektivu.
16.2.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní
Chystaná verze internetového prohlížeče Opera R3 nabídne přepracované uživatelské rozhraní s možností přepínání mezi tmavým a světlým motivem. Integrována byla také peněženka pro kryptoměny.
16.2.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář