www.svethardware.cz
>
>
>

Kingdom Come: Deliverance se prodal už milion kopií

Kingdom Come: Deliverance se prodal už milion kopií
, , aktualita
Kingdom Come: Deliverance od českých Warhorse Studios bude bezpochyby prodejně úspěšná hra. SteamSpy totiž už hlásí milion prodaných kopií, v jejichž případě jasně vede jako platforma PC. 
K oblíbeným
reklama
My jsme se nedávno podívali na to, jak si vedou grafické karty ve hře Kingdom Come: Deliverance a rovněž na to, jak pěkně hra škáluje s počtem procesorových jader. Nyní nám ale půjde o její prodeje i o záplaty. 
 
 
Informace o zhruba milionu prodaných kusů pochází od SteamSpy a týkají se prvního týdne po vypuštění hry na trh, což se událo 13. února. Je ale zřejmé, že se to týká také předplatitelů, kteří svými financemi podporovali vývoj hry, neboť ti propojením svého účtu na serveru vývojářů s účtem na Steamu získali příslušný klíč. 
 
V každém případě má 45 procent prodaných kopií spadá do kategorie Windows (PC) a zbytek si rozdělují platformy Xbox One a PlayStation 4, jejichž uživatelů je mi osobně trošku líto kvůli tomu, že se musí s ovládacím systémem hry potýkat s gamepadem v ruce, což platí speciálně pro páčení zámků. Nicméně především ti by se měli těšit z nové záplaty na verzi 1.2.5, která má řešit právě i potíže s ovládáním na konzolích, jako je nereagující tlačítko R2. 
 
 
Warhorse ostatně v posledních dnech chrlí záplaty jak na běžícím pásu a slibují také něco udělat se systémem ukládání pozic. Ten aktuálně funguje tak, že si musíme pořídit a vypít speciální likér "Sejvovici" nebo počkat na to, až hra uzná za vhodné pozici uložit. To ale ve spojení s bugy a především s případnou nestabilitou hry znamená, že můžeme snadno přijít třeba o hodinu postupu ve hře. Tvůrci se nám alespoň budou snažit ulevit tím, že nabídnou funkci, která hru při jejím ukončení umožní uložit. K dispozici je ale také neoficiální mod, který nám veškerá omezení odstraní, ovšem s jeho využitím bych byl opatrný, neboť se objevily případy ztráty uložených pozic a také tu jsou jiné potenciální potíže, jako třeba náhlá neschopnost páčit zámky. 
 
Martin Frývaldský (CEO, Warhorse Studios) k prodeji řekl, že jeden milion kopií je reálný, pokud se sečtou všechny platformy a distribuční kanály. Jde jistě o povzbudivé číslo, ale také to není nic, co by bylo dle jeho dřívějších představ nedosažitelné. Aktuálně je hra v žebříčku prodejů na Steamu stále jako první a nasbírala již přes deset tisíc hodnocení, z nichž je 73 % kladných. Na serveru metacritic dále pokračuje trend, v němž hru výrazně lépe hodnotí samotní hráči než profesionální recenzenti, což se týká všech třech platforem a především pak PC. V případě mnoha jiných AAA her tomu bývá spíše naopak. 
 
Zdroj: DSOGaming


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková