Kolik stála Epic Games exkluzivní nabídka hry Control?

Kolik stála Epic Games exkluzivní nabídka hry Control?
, , aktualita
Je naprosto jasné, že pokud autoři her kývnou společnosti Epic na to, aby jejich hra byla po jistou dobu nabízena exkluzivně pouze na Epic Games Store, nedělají to z čiré přízně. Nyní se dostalo na povrch i jedno číslo. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Epic Games se už řadu měsíců s využitím svých nemalých příjmů především z Fortnite snaží o to, aby zatopila firmě Valve, odlákala jí důležité zákazníky, zanechala jen drobky a v podstatě ukončila její monopol. Od vedení Epic se dozvídáme, že tak činí ve snaze radikálně změnit prostředí prodeje her, které zamrzlo na podílu 70/30, čili 70 procent z prodeje pro autory/nakladatele a 30 pro obchod. To už se trošku rozhýbalo i v případě firmy Valve a jejího Steamu, ale vedení firmy Epic oznámilo, že bude pokračovat s kupováním exkluzivit do té doby, než se něco zásadního nezmění u její konkurence. Navenek tak bojuje za herní studia a v důsledku i za hráče, kteří by měli více těžit z toho, že vývojářům přistane do kapes více peněz z prodejů, což by se mělo odrazit na hrách samotných. Čistý altruismus v tom ale samozřejmě není. 
 
 
Vedle exkluzivit firma Epic také investuje do jakýchsi pobídek pro hráče/zákazníky samotné, kteří pravidelně dostávají hry zdarma. Aktuálně je to celá kolekce Batmana a příště to bude Metro 2033 Redux. To jistě také něco stojí, ale kolik asi tak může stát možnost exkluzivně nabízet horké AAA tituly, jako je Control? 
 
Daniel Ahmad, který patří mezi analytiky zabývající se světem počítačových her, našel údaje o přesunu 9,49 milionů eur na účet Digital Bros, vydavatele hry Control. Tato dohledatelná transakce (viz italský dokument - pdf) přišla ještě před začátkem prodeje hry právě od firmy Epic Games a z okolností je zřejmé, že půjde o platbu spojenou právě s exkluzivní nabídkou Control, nicméně nemůžeme vědět to, že ona suma odpovídá právě a jen tomu a netvoří ji z části ještě nějaké jiné platby. 
 
Server GameDaily.biz se firmy Epic na tuto transakci přeptal a nepřekvapivě nedostal uspokojivou odpověď. Zástupce Epic napsal jen to, že jeho firma žádné takové informace ze zásady neposkytuje a dodal, že "každý by si měl zahrát Control; je to velice dobrá hra". 
 
Control přišel na trh pro PC, Xbox One a PS4 minulý měsíc a vývojáři (Remedy Studios) prozradili, že rozpočet na její vývoj se nakonec vyšplhal na cifru mezi 20 a 30 miliony eur. Od Ahmada se ještě také dozvídáme, že dle jeho zkoumání budou výdělky rozděleny na 45 procent pro vývojáře a 55 procent pro vydavatele. 
 
Epic se tak nebojí platit miliony eur za možnost exkluzivně nabízet řadu velice očekávaných titulů. Však jsme tu měli Metro Exodus a Borderlands 3 a pak tu je Detroit: Become Human, World War Z a Tom Clancy's The Division 2, o kterou se Epic pochopitelně dělí s Uplay. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala