Kolik stála Epic Games exkluzivní nabídka hry Control?

Kolik stála Epic Games exkluzivní nabídka hry Control?
, , aktualita
Je naprosto jasné, že pokud autoři her kývnou společnosti Epic na to, aby jejich hra byla po jistou dobu nabízena exkluzivně pouze na Epic Games Store, nedělají to z čiré přízně. Nyní se dostalo na povrch i jedno číslo. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Epic Games se už řadu měsíců s využitím svých nemalých příjmů především z Fortnite snaží o to, aby zatopila firmě Valve, odlákala jí důležité zákazníky, zanechala jen drobky a v podstatě ukončila její monopol. Od vedení Epic se dozvídáme, že tak činí ve snaze radikálně změnit prostředí prodeje her, které zamrzlo na podílu 70/30, čili 70 procent z prodeje pro autory/nakladatele a 30 pro obchod. To už se trošku rozhýbalo i v případě firmy Valve a jejího Steamu, ale vedení firmy Epic oznámilo, že bude pokračovat s kupováním exkluzivit do té doby, než se něco zásadního nezmění u její konkurence. Navenek tak bojuje za herní studia a v důsledku i za hráče, kteří by měli více těžit z toho, že vývojářům přistane do kapes více peněz z prodejů, což by se mělo odrazit na hrách samotných. Čistý altruismus v tom ale samozřejmě není. 
 
 
Vedle exkluzivit firma Epic také investuje do jakýchsi pobídek pro hráče/zákazníky samotné, kteří pravidelně dostávají hry zdarma. Aktuálně je to celá kolekce Batmana a příště to bude Metro 2033 Redux. To jistě také něco stojí, ale kolik asi tak může stát možnost exkluzivně nabízet horké AAA tituly, jako je Control? 
 
Daniel Ahmad, který patří mezi analytiky zabývající se světem počítačových her, našel údaje o přesunu 9,49 milionů eur na účet Digital Bros, vydavatele hry Control. Tato dohledatelná transakce (viz italský dokument - pdf) přišla ještě před začátkem prodeje hry právě od firmy Epic Games a z okolností je zřejmé, že půjde o platbu spojenou právě s exkluzivní nabídkou Control, nicméně nemůžeme vědět to, že ona suma odpovídá právě a jen tomu a netvoří ji z části ještě nějaké jiné platby. 
 
Server GameDaily.biz se firmy Epic na tuto transakci přeptal a nepřekvapivě nedostal uspokojivou odpověď. Zástupce Epic napsal jen to, že jeho firma žádné takové informace ze zásady neposkytuje a dodal, že "každý by si měl zahrát Control; je to velice dobrá hra". 
 
Control přišel na trh pro PC, Xbox One a PS4 minulý měsíc a vývojáři (Remedy Studios) prozradili, že rozpočet na její vývoj se nakonec vyšplhal na cifru mezi 20 a 30 miliony eur. Od Ahmada se ještě také dozvídáme, že dle jeho zkoumání budou výdělky rozděleny na 45 procent pro vývojáře a 55 procent pro vydavatele. 
 
Epic se tak nebojí platit miliony eur za možnost exkluzivně nabízet řadu velice očekávaných titulů. Však jsme tu měli Metro Exodus a Borderlands 3 a pak tu je Detroit: Become Human, World War Z a Tom Clancy's The Division 2, o kterou se Epic pochopitelně dělí s Uplay. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář