reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Kolik stála Epic Games exkluzivní nabídka hry Control?

, , aktualita
Kolik stála Epic Games exkluzivní nabídka hry Control?
Je naprosto jasné, že pokud autoři her kývnou společnosti Epic na to, aby jejich hra byla po jistou dobu nabízena exkluzivně pouze na Epic Games Store, nedělají to z čiré přízně. Nyní se dostalo na povrch i jedno číslo. 
Společnost Epic Games se už řadu měsíců s využitím svých nemalých příjmů především z Fortnite snaží o to, aby zatopila firmě Valve, odlákala jí důležité zákazníky, zanechala jen drobky a v podstatě ukončila její monopol. Od vedení Epic se dozvídáme, že tak činí ve snaze radikálně změnit prostředí prodeje her, které zamrzlo na podílu 70/30, čili 70 procent z prodeje pro autory/nakladatele a 30 pro obchod. To už se trošku rozhýbalo i v případě firmy Valve a jejího Steamu, ale vedení firmy Epic oznámilo, že bude pokračovat s kupováním exkluzivit do té doby, než se něco zásadního nezmění u její konkurence. Navenek tak bojuje za herní studia a v důsledku i za hráče, kteří by měli více těžit z toho, že vývojářům přistane do kapes více peněz z prodejů, což by se mělo odrazit na hrách samotných. Čistý altruismus v tom ale samozřejmě není. 
 
 
Vedle exkluzivit firma Epic také investuje do jakýchsi pobídek pro hráče/zákazníky samotné, kteří pravidelně dostávají hry zdarma. Aktuálně je to celá kolekce Batmana a příště to bude Metro 2033 Redux. To jistě také něco stojí, ale kolik asi tak může stát možnost exkluzivně nabízet horké AAA tituly, jako je Control? 
 
Daniel Ahmad, který patří mezi analytiky zabývající se světem počítačových her, našel údaje o přesunu 9,49 milionů eur na účet Digital Bros, vydavatele hry Control. Tato dohledatelná transakce (viz italský dokument - pdf) přišla ještě před začátkem prodeje hry právě od firmy Epic Games a z okolností je zřejmé, že půjde o platbu spojenou právě s exkluzivní nabídkou Control, nicméně nemůžeme vědět to, že ona suma odpovídá právě a jen tomu a netvoří ji z části ještě nějaké jiné platby. 
 
Server GameDaily.biz se firmy Epic na tuto transakci přeptal a nepřekvapivě nedostal uspokojivou odpověď. Zástupce Epic napsal jen to, že jeho firma žádné takové informace ze zásady neposkytuje a dodal, že "každý by si měl zahrát Control; je to velice dobrá hra". 
 
Control přišel na trh pro PC, Xbox One a PS4 minulý měsíc a vývojáři (Remedy Studios) prozradili, že rozpočet na její vývoj se nakonec vyšplhal na cifru mezi 20 a 30 miliony eur. Od Ahmada se ještě také dozvídáme, že dle jeho zkoumání budou výdělky rozděleny na 45 procent pro vývojáře a 55 procent pro vydavatele. 
 
Epic se tak nebojí platit miliony eur za možnost exkluzivně nabízet řadu velice očekávaných titulů. Však jsme tu měli Metro Exodus a Borderlands 3 a pak tu je Detroit: Become Human, World War Z a Tom Clancy's The Division 2, o kterou se Epic pochopitelně dělí s Uplay. 
 
Zdroj: Hexus.net


reklama
reklama
reklama
reklama